Oszczędności

Skarbonki Pekao

Skarbonki w Pekao czyli oszczędzanie na konkretne cele

Bank Pekao SA wprowadził nowe, praktyczne rozwiązanie w aplikacji PeoPay – Skarbonki, czyli miejsce powiązane z kontem oszczędnościowym, w którym możemy odkładać na konkretny cel. Do jednego rachunku możemy ustawić aż 10... Więcej »

Zniżki studenckie

Ulgi i zniżki studenckie – czyli studiowanie się opłaca

Nie dość, że studia to jeden z najlepszych okresów w życiu, to jeszcze wiąże się z wieloma przywilejami. Zebraliśmy dla Was najważniejsze i najciekawsze zniżki dla studentów, dzięki którym sporo kasy może zostać w Waszej... Więcej »

Konto oszczędnościowe

Co to jest konto oszczędnościowe i czy warto je mieć

Konto oszczędnościowe to rachunek bankowy, który w przeciwieństwie do standardowego ROR-u, używanego do codziennych płatności, jest oprocentowany. Dzięki temu do kwoty zgromadzonej na takim koncie co miesiąc dopisywane są... Więcej »

Jak wybrać konto oszczędnościowe

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta oszczędnościowego

Wydaje się, że wybór najlepszego konta oszczędnościowego powinien być prosty – najwyższe oprocentowanie daje najwyższe zyski. To jednak mylne założenie. Bardzo ważnymi kryteriami są koszty przelewów poza darmową pulą... Więcej »

Ranking kont oszczędnościowych

Konto oszczędnościowe – ranking

Nie trzymaj oszczędności na koncie osobistym – rzadko kiedy ROR-y są oprocentowane, więc pieniądze nie „pracują”. Najrozsądniej jest przelewać wolne środki na konto oszczędnościowe i otrzymywać co miesiąc odsetki od... Więcej »

Poradnik studenta pierwszego roku

Poradnik studenta pierwszego roku – jak nie zbankrutować na studiach zaktualizowany

Ile kosztuje życie studenta? Jak przetrwać pierwszy rok studiów? Skąd wziąć pieniądze studenckie wydatki? Gdzie tanio zjeść i jak oszczędnie podróżować? Zobacz vademecum dla studentów pierwszego roku przygotowane przez... Więcej »

Metoda 6 słoików - oszczędzanie

Metoda 6 słoików – sposób na skuteczne oszczędzanie

Wyjeżdżając na studia, często otrzymujesz przydomek „słoika”. Przede wszystkim dlatego, że Twoje główne wyżywienie na studiach stanowią domowe przetwory przywiezione w szklanych wekach. Jednak kiedy zjesz już wszystko, co... Więcej »

Wakacyjne oszczędności

10 sposobów na wakacyjne oszczędności. Jak poszaleć i nie zbankrutować?

Czerwiec w studenckim kalendarzu oznacza jedno: sesja! Stosy notatek, intensywne zakuwanie po nocach, zaliczenia, egzaminy… Potem już tylko zasłużony odpoczynek. Jak pogodzić wakacyjne szaleństwa z (nie)zasobnością studenckiego... Więcej »

Nju Mobile

Nju mobile – analiza oferty. Sprawdź, ile możesz zyskać na przeniesieniu numeru

Czy da się za przystępną cenę zapewnić sobie pełną swobodę w korzystaniu z telefonu: czyli nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz tani internet, nie wiążąc się przy tym długą umową? Zobacz naszą analizę Nju mobile... Więcej »

Automatyczne oszczędzanie

Automatyczne oszczędzanie – odkładanie pieniędzy bez wysiłku

Oszczędzanie jest trudne, ale warto odkładać chociaż drobne kwoty, żeby móc zrealizować swoje plany albo zbudować finansową poduszkę bezpieczeństwa. Nowe rozwiązania w bankach pozwalają robić to automatycznie i bez... Więcej »

Usługa autooszczędzania

Autooszczędzanie w PKO BP

Największy bank w Polsce oferuje ciekawą usługę autooszczędzania, która będzie szczególnie przydatna, jeśli dużo lepiej od odkładania, idzie Ci wydawanie pieniędzy. Co to jest? To przelewy ustalonych, drobnych kwot na konto... Więcej »

Uber – czy warto

Uber – czy to się opłaca?

Taksówkarze protestują przeciwko Uberowi we wszystkich krajach, w których działa. Nie inaczej jest w Polsce. Czy Uber rzeczywiście może odebrać klientów korporacjom taksówkarskim? Zamawianie przejazdów za pomocą Ubera jest... Więcej »

mSaver

Jak działa mSaver – rachunek od mBanku wspomagający oszczędzanie?

Chcesz rozpocząć oszczędzanie, a nie możesz się do tego zmobilizować? mBank stworzył produkt, który może Ci się przydać. mSaver to program regularnego oszczędzania, który pozwala na automatyczne odkładanie drobnych kwot po... Więcej »

Tanie OC dla młodych

AC i OC dla młodych – jak znaleźć tanie ubezpieczenie

Zakup samochodu to dla studenta spory wydatek, jednak utrzymanie go może być jeszcze większym wyzwaniem – młodzi kierowcy płacą za ubezpieczenie znacznie więcej, niż osoby z większym doświadczeniem za kierownicą. Dlaczego... Więcej »

Traficar

Traficar, czyli auto na minuty vs własny samochód

Własny samochód to ogromna wygoda i niezależność, ale z drugiej strony finansowa studnia bez dna. Wielu studentów (i nie tylko) najnormalniej w świecie nie stać na zakup i utrzymanie auta. Na polskim rynku pojawiła się... Więcej »polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.