Strefa maturzysty

Bezrobocie wśród absolwentów

Bezrobotni absolwenci – po jakich studiach najciężej o pracę?

W 2013 roku bezrobocie wśród absolwentów wynosiło około 30% – szacowało Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami. Z kolei w 2015 roku spadło do niewiele niższego poziomu 21%, co i tak jest wynikiem lepszym niż w krajach... Więcej »

Przewodnik finansowy maturzysty

Przewodnik finansowy maturzysty

Zdając maturę rozpoczynasz nowy etap w swoim życiu. Zyskujesz niezależność i otwierają się przed Tobą niespotykane dotąd perspektywy. Przewodnik finansowy maturzysty został stworzony po to, żeby pomóc Ci mądrze zarządzać... Więcej »

Portfel maturzysty

Jak wybrać konto bankowe dla maturzysty

Konto bankowe będzie Ci potrzebne zarówno, jeśli będziesz kontynuować naukę na studiach, jak i w sytuacji, gdy rozpoczniesz pracę zawodową. Po co? Bez rachunku bankowego nie otrzymasz stypendium, nie dostaniesz wypłaty... Więcej »

Kraków, Rynek Główny

Miasta akademickie – gdzie najlepiej studiować

Rozpoczęcie studiów wiąże się dla wielu z pierwszą przeprowadzką z dala od rodzinnego domu. Gdzie zatem wyjechać? Czy wybrać uczelnię najbliżej domu, czy spełnić marzenie o zamieszkaniu w stolicy? A może sala wykładowa z... Więcej »

Kierunki ścisłe

Kierunki zamawiane – co to jest i czy warto je studiować?

Informatycy, matematycy, inżynierowie zajmujący się ochroną środowiska czy zastosowaniem fizyki w medycynie. To tylko niektórzy z listy specjalistów, których resort nauki uznał za strategicznie ważnych dla rozwoju... Więcej »

Praca w branży internetowej

Zawody przyszłości – co warto studiować

Japonistyka, zarządzanie, pedagogika – te kierunki na wyższych uczelniach wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a o jedno miejsce stara się nawet ponad 20 kandydatów. Jednak czy te kierunki zapewnią absolwentom... Więcej »

Cechy i umiejętności w pracy

Jakie cechy cenią pracodawcy?

Podczas studiów, oprócz zdobywania wiedzy, możesz posiąść wiele umiejętności i rozwinąć te cechy, które przydadzą Ci się później w staraniach o pracę. Gdy będziesz pisać swoje pierwsze CV z oczywistych względów nie... Więcej »

  • « Poprzednia
  • 1
  • Następna »


polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.