Dodatkowe pieniądze

Kredytowe ABC

Karta kredytowa czy pożyczka gotówkowa – co wybrać i jak bezpiecznie pożyczać online

Kolejna część cyklu Kredytowe ABC przedstawia różnice pomiędzy dwiema popularnymi formami pozyskiwania dodatkowych środków, czyli kartą kredytową i pożyczką gotówkową. W jakiej sytuacji korzystniej będzie zaopatrzyć się... Więcej »

Kredytowe ABC cz.2

Kredytowe formalności, czyli zarobki i potrzebne dokumenty

Z pierwszych części Kredytowego ABC, przygotowanego przez specjalistów z Banku Pekao SA, dowiedzieliśmy się, jak przygotować się do wnioskowania o kredyt, czyli jak budować swoją historię kredytową. Wyjaśnione zostało na... Więcej »

Kredytowe ABC

Pierwszy kredyt lub pożyczka – jak dobrze się do nich przygotować

Jedną z ważnych kwestii, o które trzeba zadbać wchodząc w samodzielne życie jest zbudowanie wiedzy na temat możliwości finansowania swoich potrzeb. Dla wielu z nas realizacja życiowych celów i marzeń, na przykład o własnym... Więcej »

Jak grać na giełdzie

Giełda, jak zacząć? Poradnik początkującego inwestora giełdowego

Inwestowanie na giełdzie papierów wartościowych nie wiąże się z żadną tajemną wiedzą dostępną jedynie maklerom. Jeśli cechuje Cię systematyczność i upór w dążeniu do celu, a w życiu kierujesz się raczej chłodną... Więcej »

Student - zerowy PIT i zwrot podatku

Zwrot podatku dla studenta a ulga dla młodych w PIT

Zerowy PIT dla młodych funkcjonuje już kilku lat i jest to ulga w podatku dochodowym od osób fizycznych dla osób do 26. roku życia. Od wynagrodzenia z umowy o pracę, umowy zlecenie czy praktyk absolwenckich przysługuje... Więcej »

Kredyt studencki 2023

Kredyt studencki 2023 – wszystko, co trzeba wiedzieć

W ubiegłym roku udzielono 1810 kredytów studenckich i obecnie około 7 tys. studentów i doktorantów otrzymuje comiesięczne wypłaty rat kredytu. To mała liczba, zważywszy na to, że jest to tanie źródło finansowania na okres... Więcej »

Umowa o kredyt studencki

Kredyt studencki – co to jest i jak go otrzymać

Kredyt studencki to bardzo dobry sposób na sfinansowanie swojego utrzymania przez okres studiów. Przez to, że spłata odsetek jest dotowana przez państwo, koszty takiej pożyczki są niskie, nieporównywalne do kredytów... Więcej »

Inwestycje

W co zainwestować kredyt studencki i wolne pieniądze?

Jeśli posiadasz wolne środki z kredytu studenckiego albo z jakiegokolwiek innego źródła, pomyśl o tym, jak skutecznie je pomnożyć. Przedstawiamy kilka sposobów na zainwestowanie pieniędzy – zarówno bezpiecznych... Więcej »

Zalety kredytu studenckiego

Dlaczego warto wziąć kredyt studencki

Kredyt studencki to jedno z rozwiązań, które pozwala na zabezpieczenie finansowej strony studiowania. Otrzymywane co miesiąc kilkaset złotych możesz przeznaczyć na bieżące potrzeby, a sam kredyt zaczniesz spłacać dopiero dwa... Więcej »

500 zł na dziecko

Rodzina 500+ – jak otrzymać pieniądze na dziecko

Program Rodzina 500+ to nowa forma dofinansowania, z której mogą skorzystać rodziny wychowujące minimum dwójkę dzieci lub pary o mniejszych dochodach w rodzinie, mające tylko jedno dziecko. Jak otrzymać 500 zł miesięcznie? Więcej »

Fundusze inwestycyjne – jak w nie inwestować?

Idea funduszu inwestycyjnego polega na tym, że pieniądze wielu osób tworzą wspólny majątek, który pozwala na osiąganie większych zysków, niż w przypadku pojedynczych inwestycji. To sposób na pomnażanie kapitału dla osób, ... Więcej »

Praca biurowa

Studenckie sposoby utrzymania – praca tymczasowa w kraju

Niezależnie od tego, czy studiujesz dziennie, czy zaocznie, znalezienie dorywczej, bądź stałej pracy może być doskonałym sposobem na podreperowanie miesięcznego budżetu. Więcej »

Flagi europejskie

Studenckie sposoby utrzymania – praca za granicą

Wielu studentów, zamiast pracować przez cały rok w kraju, zaraz po letniej sesji pakuje walizkę i wyjeżdża za granicę. Zalet takiego rozwiązania jest kilka – szlifowanie języka, możliwość sprawdzenia się w obcej... Więcej »

Studentka w czytelni

Przekuj swoją wiedzę i umiejętności na pieniądze

Jeśli ciągle nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego sposobu na zarobek, pomyśl o tym, jak wykorzystać to, co studiujesz. A skoro kształcisz się na wyższym poziomie w danej dziedzinie, to znaczy, że jesteś w niej dobry. Trzeba... Więcej »

Fotografik

Wykorzystaj swoje talenty – jak zarobić na swojej pasji

Żeby mieć wystarczającą ilość pieniędzy na swoje własne wydatki, nie trzeba ani pracować na etacie, ani tym bardziej wyjeżdżać za granicę. Warunek jest jeden, musisz odkryć w sobie talent. Jak na nim zarobić? Więcej »

  • « Poprzednia
  • 1
  • Następna »


polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.