Konto dla młodych w mBanku – eKonto możliwości

Darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, bezwarunkowo darmowa karta Visa, dostęp do Blika, Apple Pay i Google Pay – to tylko niektóre korzyści oferowane młodym przez mBank. eKonto możliwości to nowy rachunek przygotowany z myślą o młodzieży i studentach, który nie generuje praktycznie żadnych kosztów. Sprawdź, czy eKonto możliwości będzie dla Ciebie dobrym wyborem.

eKonto dla młodych
eKonto możliwości weszło do oferty mBanku kilka lat temu.

eKonto możliwości, czyli następca eKonta m

Sprawdź aktualną promocję z eKontem możliwości w mBanku. Jaka premia jest do zgarnięcia i co trzeba zrobić? Zobacz: konto dla młodych z premią w mBanku.

Zanim na rynku pojawiło się eKonto możliwości, mBank oferował młodym eKonto m – którego warunki różniły się w zależności od wieku użytkownika (jeszcze wcześniej dla młodzieży przeznaczone było izzyKonto). Teraz wszystkie opłaty i zasady ich pobierania zostały ujednolicone i obowiązują wszystkich posiadaczy nowego eKonta możliwości w wieku od 13 do 24 lat. To niewątpliwie korzystna zmiana, bo jest prościej, bardziej przejrzyście i taniej.

Kto może posiadać eKonto możliwości?

eKonto możliwości mogą otworzyć osoby w wieku od 13. do 24. roku życia. Osoby niepełnoletnie, podczas wypełniania wniosku internetowego o otwarcie konta, jako dokument wybierają legitymację szkolną (lub paszport) i potrzebują podpisu swojego rodzica/opiekuna prawnego pod umową (którą dostarczy kurier). Osobom pełnoletnim potrzebny jest tylko dowód osobisty (lub paszport), żadne inne dokumenty nie są wymagane do otwarcia rachunku.

Po osiągnięciu granicznego wieku, czyli od 25. roku życia, numer rachunku pozostanie bez zmian, a eKonto możliwości zmieni się w „dorosłe” eKonto osobiste. Czym się różni? Opłata za kartę w przypadku eKonta osobistego wynosi 7 zł miesięcznie, ale bardzo łatwo jej uniknąć: wystarczy wykonać transakcje przy jej użyciu na kwotę 350 zł miesięcznie. Nie powinno to stanowić żadnego problemu.

Ile kosztuje eKonto możliwości?

Wszyscy posiadacze eKonta możliwości zapłacą tyle samo do ukończenia 24. roku życia – taryfa opłat i prowizji nie zawiera żadnego podziału na grupy wiekowe. Otwarcie i prowadzenie konta jest darmowe, żadnych kosztów nie generuje też posiadanie karty płatniczej (Visa Me zbliżeniowa). Do tego możliwość bezpłatnego wyrobienia karty z wybraną przez siebie, niestandardową grafiką. Zobacz, jak kształtują się najważniejsze opłaty związane z eKontem możliwości:

  • 0 zł za prowadzenie konta (bez żadnych warunków),
  • 0 zł za wydanie zbliżeniowej karty płatniczej Visa Me,
  • 0 zł za korzystanie z karty Visa (bez żadnych dodatkowych warunków, które trzeba spełnić co miesiąc),
  • 0 zł za przelewy (zwykłe) przez internet i aplikację mobilną mBank PL,
  • 5 zł za przelew natychmiastowy przez internet i aplikację,
  • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,
  • 0 zł za wypłatę oraz wpłatę gotówki w oddziale banku,
  • 0 zł za wpłatę pieniędzy na konto we wpłatomatach mBanku, Planet Cash i Cashline,
  • 0,2% min. 2 zł za wpłatę pieniędzy na konto we wpłatomatach Euronetu.
Zobacz informacje o eKoncie możliwości na stronie mBanku lub porównaj je z innymi rachunkami w naszym rankingu.

BLIK w eKoncie możliwości

BLIK, dostępny dla posiadaczy kont w mBanku, to polski system płatności mobilnych, uruchomiony z inicjatywy kilku banków. W praktyce to sześciocyfrowy kod wyświetlany przez aplikację mobilną banku, który może służyć do zaakceptowania transakcji lub wypłaty z bankomatu, bez użycia karty płatniczej.

Wypłaty gotówki z bankomatów przy użyciu Blika ze wszystkich bankomatów w Polsce, które obsługują ten rodzaj płatności są zupełnie bezpłatne, dlatego można bez obaw z niego korzystać. W niektórych bankomatach istnieje również możliwość wpłaty gotówki na konto bez karty, dzięki Blikowi. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w artykule BLIK – co to jest i jak działa.

Dodatkowo BLIK umożliwia Ci płacenie za zakupy w sklepach tradycyjnych i internetowych. Może okazać się szczególnie przydatny, gdy nie weźmiesz ze sobą portfela albo gdy karta gdzieś się zapodzieje. Co więcej, w sklepach internetowych (lub np. na Allegro) często można trafić na promocje przy płatności Blikiem. Jest to bardzo szybka i wygodna forma płatności.

Apple Pay i Google Pay

Jeśli posiadasz iPhone’a lub telefon z Androidem, możesz w bezpieczny sposób płacić telefonem. Twój smartfon będzie działać jak zbliżeniowa karta płatnicza,  a żeby włączyć tę usługę, wystarczy pobrać aplikację mBank PL z App Store/Google Play, aktywować ją, a następnie wejść w „ustawienia” > „płatności telefonem” > „uruchom płatności telefonem”. Wybierz kartę, którą chcesz powiązać, zatwierdź operację PIN-em i gotowe. Twój telefon będzie działał jak karta, a żeby nim zapłacić wystarczy wybudzić telefon i zbliżyć go do terminala płatniczego w sklepie.

Karta płatnicza z grafiką, jaką chcesz

eKonto m
karta z dowolną grafiką w mBanku

Do konta otrzymasz zbliżeniową kartą debetową VISA Me. Jako posiadacz eKonta możliwości, możesz bez żadnych kosztów wybrać taką grafikę na karcie, jaką tylko chcesz. Możesz skorzystać z przygotowanej przez bank galerii albo zaprojektować swoją własną kartę. W tym celu, podczas wypełniania wniosku o eKonto m, w jednym z kroków wybierz grafikę, która Ci się podoba lub wgraj zdjęcie z dysku swojego komputera. Pamiętaj tylko, żeby nie wgrywać materiałów niezgodnych z regulaminem (czyli logotypów firm, wizerunków znanych postaci, danych osobowych, treści chronionych prawami autorskimi), bo wtedy Twój projekt może zostać odrzucony.

Bankowość internetowa

eKonto możliwości będziesz obsługiwać za pomocą systemu bankowości internetowej mBanku oraz aplikacji mobilnej dostępnej na Androida i iOS.

mBank on-line
System bankowości internetowej mBanku

Bankowość internetowa mBanku daje Ci możliwość pełnej kontroli nad swoim kontem: począwszy od wykonywania przelewów, otwierania nowych rachunków (np. konta oszczędnościowego), korzystania ze zniżek (mOkazje), do ustawienia dziennych limitów kwotowych dla wypłat z bankomatów, dla płatności kartą czy płatności internetowych.

Profil zaufany ePUAP z poziomu bankowości internetowej mBanku

Warto wiedzieć, że posiadając konto w mBanku możesz założyć i zweryfikować profil zaufany bez wychodzenia z domu. Co to jest? Profil zaufany to potwierdzenie Twojej tożsamości, które pozwala Ci załatwiać sprawy urzędowe przez internet.

Aplikacja mobilna

mBank aplikacja mobilna
Aplikacja mBanku na smartfony i tablety

Aplikacja mobilna na Androida i iOS (mBank PL) jest funkcjonalna i prosta w obsłudze. Masz dzięki niej pełną kontrolę nad kontem, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz. Możesz sprawdzić stan rachunku, wykonać przelew, doładować telefon, a także płacić Blikiem oraz zbliżeniowo telefonem: dzięki Apple Pay i Google Pay.

Przed jej pierwszym użyciem konieczne jest zarejestrowanie urządzenia, na którym będziesz z niej korzystać (sama rejestracja jest krótka i można ją przeprowadzić z poziomu bankowości internetowej lub samej aplikacji – to dosłownie kilka kroków, które przejdziesz zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie).

Zobacz jak wypada nowe konto studenckie mBanku w naszym rankingu kont dla młodych.

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Student i bank

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 23.02.2023 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.