Erasmus

Karta ISIC

ISIC - międzynarodowa legitymacja studencka z ubezpieczeniem

ISIC to międzynarodowa karta studencka, która pełni rolę dokumentu identyfikacyjnego dla uczniów i studentów na całym świecie, zapewnia pakiet ubezpieczeń oraz daje dostęp do wielu zniżek. Dla wielu studentów... Więcej »

Karta Euro26 i ISIC

Obowiązkowe ubezpieczenie na Erasmusa – co wybrać?

Niektóre uczelnie, oprócz wymogu posiadania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, wymagają również od swoich studentów wyjeżdżających na wymianę w ramach programu Erasmus obowiązkowego posiadania ubezpieczenia od... Więcej »

Euro 26

Karta EURO26 – ubezpieczenie i zniżki nie tylko dla studenta

EURO26 to międzynarodowa karta młodzieżowa wydawana osobom do 30 lat, która zawiera ubezpieczenie i daje dostęp do ogromnej ilości zniżek w Polsce, Europie i na świecie. Euro26 w wielu miejscach jest również wystarczającym... Więcej »

Przewodnik dla studentów Erasmusa

Przewodnik finansowy studentów Erasmusa

Student wyjeżdżający na wymianę w ramach programu Erasmus musi sprostać wielu wyzwaniom. Jednym z nich jest konieczność mądrego zarządzania pieniędzmi podczas wyjazdu. Im lepiej się do tego przygotujesz, tym więcej... Więcej »

Najlepsze konto walutowe

Najlepsze konto walutowe na Erasmusa

Wyjeżdżając za granicę na Erasmusa, do pracy, czy na wakacje, będziesz potrzebować konta walutowego, na którym zgromadzisz pieniądze na wyjazd lub na które Twoja uczelnia przeleje unijny grant. Warto dobrze zastanowić się, jaki... Więcej »

Kantor Alior

Kantor Alior – bezpłatne rachunki walutowe i tania wymiana walut

Kantor Alior to dobra propozycja zarówno dla podróżników będących ciągle w rozjazdach, osób wyjeżdżających na urlop, studentów uczestniczących w Erasmusie, jak i dla osób kupujących w zagranicznych sklepach. Rachunki... Więcej »

Erasmus w Szwecji

Erasmus w Szwecji – finanse i konto bankowe

Erasmus w Szwecji to wielka przygoda, jednak wymaga wcześniejszego przygotowania finansowego, bo kraj ten nie należy do strefy euro. Jak najkorzystniej wymienić grant z euro na korony? Jak założyć konto bankowe w Szwecji?... Więcej »

Ile kosztuje Erasmus

Ile kosztuje wyjazd na Erasmusa i jak się do niego przygotować

Wyjazd na Erasmusa może być przygodą życia. Jeśli jednak nie zadbasz odpowiednio o swoje fundusze, problemy finansowe mogą popsuć pobyt nawet w najpiękniejszym zakątku Europy. Więcej »

Erasmus plus

Erasmus+ program edukacyjny na lata 2014-2020

Od 1 stycznia 2014 r. pod nazwą Erasmus+ będzie działał nowy program edukacyjny Unii Europejskiej. Zastąpi on dotychczas istniejące inicjatywy, w tym Lifelong Learning Programme, w skład którego wchodzi znany wszystkim studentom... Więcej »

Złoty, czy euro?

Przelew w złotówkach, czy w euro? Jaką walutę grantu wybrać?

Niekiedy studenci wyjeżdżający za granicę mają do wyboru otrzymanie stypendium Erasmusa w euro (lub w innej walucie kraju nienależącego do unii walutowej) albo w złotówkach, po stosownym przeliczeniu kursu. Wbrew pozorom, to... Więcej »

Mapa Europy

Życie za granicą

Rozważasz wyjazd zagraniczny, lecz brak Ci przekonania co do miejsca docelowego? A może decyzja o wyjeździe już zapadła, jednak chcesz uzyskać jak najwięcej informacji? Niezależnie od tego, czy wybierasz się na wymianę... Więcej »

Planowanie wydatków

Jak gospodarować pieniędzmi na Erasmusie? Poradnik studenta

Co zrobić, żeby w pewnym momencie wyjazdu nie zorientować się, że na koncie nie ma już ani jednego euro? Najprościej mówiąc, trzeba zadbać o wcześniejsze, dobre rozplanowanie wydatków. Więcej »

Lotnisko

Tanie loty, czyli jak dostać się na zagraniczną wymianę

Wyjeżdżając na zagraniczną wymianę, czy po prostu na dalszą wycieczkę, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, jeśli wcześniej pomyślisz o zakupie biletu lotniczego. Możliwości, jakie dają nam obecnie tanie linie... Więcej »

Erasmus dla wszystkich

Erasmus dla wszystkich, czyli nowa edycja programu Erasmus na lata 2014-2020

W nowym budżecie Unii Europejskiej znajdzie się 19 miliardów euro na rozwój programu wymian studentów i nauczycieli. Erasmus for All, czyli Erasmus dla wszystkich ma być szansą dla 5 milionów Europejczyków, aby kształcić... Więcej »

Blog z Erasmusa

Podziel się ze światem relacją z Erasmusa!

Jeśli wyjazd na Erasmusa jest już zaplanowany, pomyśl o założeniu bloga, gdy będziesz już na miejscu! To po pierwsze znakomita forma komunikacji z rodziną i znajomymi, którzy zostali w Polsce, po drugie rodzaj pamiętnika... Więcej »

  • « Poprzednia
  • 1
  • Następna »


polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.