Skarbonki w Pekao czyli oszczędzanie na konkretne cele

Bank Pekao SA wprowadził nowe, praktyczne rozwiązanie w aplikacji PeoPay – Skarbonki, czyli miejsce powiązane z kontem oszczędnościowym, w którym możemy odkładać na konkretny cel. Do jednego rachunku możemy ustawić aż 10 Skarbonek, wszystkie również spersonalizujemy według własnych potrzeb. Skarbonki, tak jak konto oszczędnościowe, są oczywiście oprocentowane.

Skarbonki oszczędnościowe w Pekao

Co to jest Skarbonka w Pekao

Skarbonki to nic innego, jak oddzielne miejsca w ramach konta oszczędnościowego, w których można odkładać pieniądze na określony przez siebie cel. Można zasilać je poprzez zlecenie stałe (cykliczny przelew z Konta Przekorzystnego), przelewać pieniądze w ramach dowolnej wpłaty (z konta w Pekao lub w innym banku) lub korzystać z obu tych rozwiązań – mamy tu pełną elastyczność. Skarbonce ustawiamy określony czas, w którym chcemy zrealizować cel, dostosowujemy ją do własnych potrzeb na przykład nadając jej nazwę, wybierając grafikę i śledzimy postęp oszczędzania. Co najważniejsze, Skarbonki są oprocentowane tak, jak konto oszczędnościowe, dlatego dzielenie zaskórniaków jest naprawdę dobrym pomysłem. Bank nie pobiera żadnych opłat ani za otwarcie, ani za prowadzenie, ani za wypłaty ze Skarbonek.

Premia 200 zł i 7% na koncie oszczędnościowym

Zanim przejdziemy do szczegółowego opisu Skarbonek, warto zwrócić uwagę na aktualne bonusy, które bank oferuje młodym.

Jeśli nie masz jeszcze rachunku w Pekao SA, możesz zgarnąć premię za jego otwarcie i spełnienie prostych warunków. W aktualnej promocji do zyskania jest 200 zł premii za założenie przez internet Konta Przekorzystnego z kartą i aplikacją PeoPay, a następnie w każdym z trzech pełnych miesięcy kalendarzowych, następujących po przystąpieniu do promocji wykonywanie minimum 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową wydaną do konta. Oprócz tego, zakładając konto oszczędnościowe (jest bezpłatne) zyskujesz wysokie oprocentowanie 7% w skali roku aż przez 5 miesięcy do kwoty 100 tys. zł – jest to jedna z najlepszych ofert dla oszczędzających na rynku.

Szczegóły znajdziesz na stronie banku (Konto Przekorzystne dla Młodych) oraz w naszej analizie promocji.

Kto i jak może założyć Skarbonkę

Skarbonki są dostępne dla wszystkich pełnoletnich klientów, którzy posiadają Konto Przekorzystne wraz z Kontem Oszczędnościowym (lub Kontem Oszczędnościowym Premium). Skarbonki można otworzyć w aplikacji PeoPay albo w bankowości internetowej Pekao24, nie założymy ich w oddziale, a maksymalnie w jednym czasie może być prowadzone 10 Skarbonek przypisanych do jednego konta oszczędnościowego.

Do czego przyda się Skarbonka

Co tak naprawdę możemy zyskać, korzystając ze Skarbonek? Oprócz tego, że środki na nich pracują tak, jak na koncie oszczędnościowym, to są uporządkowane, opisane i podzielone według konkretnych celów. Do tego śledzenie postępów, określony czas, w którym cel chcemy zrealizować i przydatne narzędzia w apce (np. kalkulator, powiadomienia) – będą działać motywująco, co jest szczególnie ważne dla wszystkich, którym oszczędzanie przychodzi z trudem. Zalety takiego rozwiązania w skrócie to:

 • oddzielenie pieniędzy na bieżące wydatki od oszczędności
 • podział oszczędności na osobne „szuflady” – nie trzymamy całości w jednym worku
 • wsparcie oszczędzania przez kalkulator, powiadomienia i narzędzia, które daje PeoPay
 • lepsze planowanie, niż na zwykłym koncie oszczędnościowym (określony czas trwania Skarbonki)
 • odkładanie na konkretny cel jest bardziej motywujące i angażujące

Jak działa Skarbonka

Obecnie do dyspozycji mamy trzy możliwości zasilania Skarbonek nowymi środkami:

 • zlecenie stałe – regularny przelew na określoną kwotę z konta osobistego do Skarbonki
 • dowolne wpłaty – przelew na dowolną kwotę z dowolnego konta (również z konta w innym banku)
 • metoda „mieszana” – czyli jednocześnie ustawienie zlecenia stałego i wpłacanie dowolnych kwot w dowolnym czasie.

Po realizacji celu (osiągnięcie zaplanowanej kwoty) środki z powrotem trafią na konto oszczędnościowe, natomiast w przypadku, gdy z jakiegoś powodu będziesz potrzebować wypłacić część pieniędzy wcześniej, nie tracisz wypracowanych odsetek.

Personalizacja – dostosowujemy Skarbonkę do własnych potrzeb

Oszczędzanie w Skarbonkach może być jeszcze bardziej mobilizujące przez to, że mamy duży wpływ na to, jak będzie wyglądać. Możemy między innymi:

 • nadać dowolną nazwę każdej swojej Skarbonce
 • wybrać grafikę dla celu oszczędzania – z galerii lub własną
 • określić kwotę, jaką chcemy uzbierać
 • wskazać czas, w jakim planujemy osiągnięcie celu
 • określić powiązane konto i sposób zasilania Skarbonki

Pasek postępu i powiadomienia przypominające o celu będą pomagać w regularności – wszystko to podane jest w atrakcyjnej formie graficznej.  

Skarbonki w PeoPay

Konto Przekorzystne – czy warto

Samo korzystanie ze Skarbonek wydaje się mieć same plusy, bo po pierwsze nie generuje żadnych kosztów, po drugie wspiera bardzo cenny nawyk, jakim jest oszczędzanie. Jak jednak prezentuje się rachunek dla młodych w Pekao? Konto Przekorzystne dla Młodych (18-26) lat jest prowadzone bez żadnych opłat, nie jest również pobierana żadna opłata za kartę – bezwarunkowo, do ukończenia 26. roku życia. Do dyspozycji mamy darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, a także przelewy i wypłaty Blikiem oraz płatności mobilne (Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay). Szczegółowe informacje o tym koncie znajdziesz w naszym artykule: Konto Przekorzystne dla Młodych.

Zobacz stronę Konta Przekorzystnego dla Młodych w Pekao SA »

Zobacz stronę Konta Przekorzystnego dla osób powyżej 26 lat w Pekao SA »

Zobacz naszą analizę aktualnej promocji dla młodych w Pekao SA »

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Oszczędności

Krzysztof Gibek, redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 04.04.2024 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.