Konto Przekorzystne dla młodych w Pekao SA

Pekao SA, drugi największy bank w Polsce, znany powszechnie jako „bank z żubrem”, wprowadził do swojej oferty nowe konto osobiste. To wyjątkowo ciekawa propozycja dla studentów i młodzieży, obejmująca bezpłatne konto i kartę, sporo bonusów i dostęp do dotowanego przez państwo kredytu studenckiego. Sprawdź, czy warto otworzyć Konto Przekorzystne.

Konto Przekorzystne dla młodzieży

Nowe konto w banku z żubrem

Siła Banku Pekao polega przede wszystkim na jego powszechności. Kiedy mniejsze banki wprowadzają zmiany, to choćby jak dobre one były, nigdy nie oddziałują na rynek z taką mocą, jeśli robi to „większy” konkurent. Tak jest i w tym przypadku. Pekao zaprezentował nowy rachunek młodzieżowy i studencki bardzo podobny do tych, jakie od niedawna posiadają Getin Noble, BZ WBK czy Millennium. Nowe Konto Przekorzystne zastępuje wszystkie dotychczas dostępne pakiety Eurokont (było ich łącznie kilkanaście, w stałej ofercie cztery: Kieszonkowe, Intro, Mobilne, Aktywne Plus). Przekorzystne jest dostępne w dwóch wariantach: dla klientów w wieku 13-26 lat i starszych.

Ile kosztuje Konto Przekorzystne dla młodych

Najważniejsze opłaty związane z Kontem Przekorzystnym dla użytkowników w wieku od 13 do 26 lat prezentują się następująco:

 • 0 zł za prowadzenie bez dodatkowych warunków,
 • 0 zł za prowadzenie Eurokont Walutowych (waluty USD, EUR, GBP, CHF),
 • 0 zł za wydanie i prowadzenie karty wielowalutowej Mastercard podłączonej do konta złotówkowego i walutowych,
 • 0 zł za wybór wizerunku karty (tylko w oddziale);
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie;
 • 0 zł kosztów przewalutowania za wypłatę zagraniczną w walucie, w której klient nie posiada konta (np. wypłata koron czeskich czy dolarów kanadyjskich z konta złotówkowego),
 • 0 zł za wpłatę gotówki w dowolnej walucie w oddziałach banku i PLN we wpłatomatach Pekao,
 • 0 zł za wypłatę gotówki w obsługiwanych walutach w oddziałach Pekao;
 • 0 zł za standardowe przelewy internetowe przez bankowość internetową i mobilną PeoPay,
 • 0,20 zł kod SMS-owy służący do autoryzacji operacji w bankowości internetowej i mobilnej PeoPay,
 • 1 zł miesięcznie za korzystanie z tokena sprzętowego,
 • 0 zł za korzystanie z aplikacji Token mobilny do zatwierdzania transakcji,
 • 0 zł za podpięcie i korzystanie z portfela Masterpass w aplikacji PeoPay,
 • 0 zł za przelewy pomiędzy kontem Przekorzystnym i Kontem oszczędnościowym w apce PeoPay,
 • 0 zł za realizację poleceń zapłaty, zleceń stałych i przelewów cyklicznych przez kanały elektroniczne,
 • 10 zł przelew zewnętrzny w oddziale,
 • 0 zł za prowadzenie i wykonywanie transakcji w ramach kantoru internetowego „Wymiana walut”,
 • 0,99 zł za wypłatę gotówki przy okazji zakupów.

Jak widać, dla młodych klientów Konto Przekorzystne może być praktycznie prowadzone całkowicie bezpłatnie. Do największych plusów należy zaliczyć nieograniczoną liczbę bezprowizyjnych wypłat ze wszystkich bankomatów na świecie, kartę wielowalutową umożliwiającą ominięcie kosztów przewalutowania, wiele wizerunków kart do wyboru, nowoczesną apkę PeoPay z funkcją zatwierdzania drobnych przelewów do 200 zł odciskiem palca czy choćby sam fakt dużej liczy oddziałów w całej Polsce, w których bezpłatnie prowadzona jest obsługa kasowa.

Mimo, że oferta jest naprawdę bardzo dobra, trzeba też wspomnieć o kilku mankamentach. Minusem, i to zdecydowanym, jest opłata za kody SMS-owe. 20 groszy za każdego SMS-a, to dla osoby wykonującej 5 przelewów, 5 płatności przez internet i choćby 3-4 operacje na koncie wymagające autoryzacji, koszt około 3 zł miesięcznie. Bank pobiera prowizje za każdego przysłanego SMS-a, nie tylko tego służącego do zatwierdzania przelewów. Opłaty tej można uniknąć instalując w smartfonie apkę Mobilny Token, która generuje kody autoryzacyjne całkowicie za darmo. Podejrzewamy jednak, że ze wspomnianej apki korzysta stosunkowo niewielu użytkowników, bo darmowe przesyłanie kodów SMS-em jest standardem niemal w każdym banku. Poza tym, nie każdy korzysta również z aplikacji mobilnych na telefonie.

Pekao bankowość internetowa
System bankowości internetowej Pekao

Promocyjne Konto Oszczędnościowe

Pekao zachęca klientów do oszczędzania, dlatego do Konta Przekorzystnego oferuje Konto Oszczędnościowe oprocentowane 0,70% w skali roku, ale do kwoty 10 tys. przez 6 miesięcy obowiązuje podwyższone oprocentowanie – aż 2,70%. Limit może i nie jest duży, ale z pewnością dla wielu nie uzyskujących stałych dochodów młodych osób może okazać się wystarczający. Standardowo z Konta Oszczędnościowego można w skali miesiąca dokonać tylko jednego darmowego przelewu na Konto Przekorzystne (potem opłata to 7 zł za każdy następny), ale przelewy w apce PeoPay są zwolnione z tej prowizji bez ograniczeń.

7% za polecenia zapłaty

Dla nowych klientów Bank Pekao przygotował promocję polegającą na zwrocie 7% kosztów faktur za usługi telekomunikacyjne opłacone przez polecenie zapłaty.

Polecenie zapłaty to usługa umożliwiająca wyrażenie zgody na automatyczne obciążanie naszego konta bankowego przez wystawcę faktur telekomunikacyjnych (np. Play, Orange, Plus, T-Mobile). Zwrot 7% przysługuje od kolejnego miesiąca po otwarciu Konta Przekorzystnego, łącznie przez maksymalnie 12 miesięcy, do łącznej, maksymalnej kwoty zwrotu w wysokości 100 zł.

Warto wiedzieć, że bank ma dodatkowy warunek, w każdym miesiącu trwania promocji musisz otrzymać na konto min. 500 zł jednorazowego wpływu zewnętrznego i do tego wykonać minimum jedną transakcję kartą/apką PeoPay w sklepie. Do promocji można dołączyć do 30.06.2018 r.

100 zł za polisę OC w PZU

Jeśli założysz Konto Przekorzystne i najpóźniej do 30 czerwca 2018 r. przedstawisz w placówce Banku Pekao dowód, że zakupiłeś/odnowiłeś w tym roku polisę OC w PZU na kwotę min. 200 zł i przez sześć kolejnych miesięcy zapewnisz wpływ jednorazowy zewnętrzny na min. 500 zł i co miesiąc dokonasz przynajmniej jednej płatności kartą lub PeoPay, otrzymasz przelewem 100 zł nagrody.

Niestety, co bardzo istotne, obie powyższe promocje są dostępne wyłącznie dla kont otwartych w oddziałach banku. W opisie rachunku czytamy „Promocje dotyczą tylko oddziałów własnych naszego Banku oraz jego Agencji. Z oferty specjalnej mogą skorzystać osoby, które do 31.12.2017 nie miały rachunku w Banku Pekao S.A. oraz osoby, które nie dokonywały wpływów na rachunek”.

Promocje w Koncie Przekorzystnym

26 lat i co potem?

Jeżeli ukończysz 26 rok życia zmieni się taryfa opłat i prowizji w Koncie Przekorzystnym – trzeba będzie pamiętać o warunkach zwolnienia z opłat, bo inaczej można ponieść koszty, szczególnie za prowadzenie konta i korzystanie z karty.

Otóż bank po ukończeniu 26 lat zmniejsza liczbę bezprowizyjnych wypłat gotówki z obcych bankomatów krajowych (każda wypłata to koszt 2% min. 5 zł od kwoty wypłaty, za darmo zostaną urządzenia Pekao). Pojawi się także warunek bezpłatności konta: na rachunku będzie musiał zostać zaksięgowany jednorazowy wpływ zewnętrzny na kwotę min. 500 zł i jedna transakcja kartą w sklepie (w innym wypadku zapłacisz 6 zł miesięcznie za konto, 3 zł miesięcznie za kartę i 2% min. 5 zł za każdą wypłatę z obcego banku w Polsce i za granicą). Jeżeli wspomniany warunek zostanie spełniony, to bez prowizji wypłacisz gotówkę dwukrotnie z bankomatów w Polsce i bez ograniczeń ilościowych za granicą.

Konto Przekorzystne – czy warto?

Konto Przekorzystne ma pełne prawo zbierać dobre opinie, bo klienci do 26 roku życia z pewnością mogą być z rachunku w pełni zadowoleni. Wiele darmowych usług, duży nacisk na rozwiązania mobilne, darmowa karta wielowalutowa, która przyda się choćby w takich serwisach jak Amazon czy AliExpress, wewnętrzny kantor walutowy, duża sieć oddziałów – to bardzo duże zalety. Należy jednak pamiętać, że na dłuższa metę bank będzie wymagał od klienta stałego użytkowania konta, bo po ukończeniu 26 roku życia pojawią się co prawda nieduże, ale mimo to wymagające kontroli warunki do spełnienia.

Uciążliwy dla osób aktywnie korzystających z konta może być brak możliwości wykonania przelewu natychmiastowego, który jest szczególnie przydatny w sytuacjach awaryjnych, a także niedostępność BLIKA – choć nad wprowadzeniem tego drugiego rozwiązania bank już pracuje.

Zobacz stronę Konta Przekorzystnego w Pekao SA »

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Student i bank

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 03.03.2018 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  blog  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.