Konto Przekorzystne dla młodych w Pekao SA

Pekao SA, drugi największy bank w Polsce, znany powszechnie jako „bank z żubrem”, ma w swojej ofercie konto osobiste przygotowane specjalnie z myślą o młodych. Do jego największych zalet należą Karta Rewolucyjna posiadająca funkcję wielowalutową i umożliwiająca darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, szereg udogodnień dla osób poniżej 26 lat i łatwy dostęp do dotowanego przez państwo kredytu studenckiego. Sprawdź, czy warto otworzyć Konto Przekorzystne!

Konto Przekorzystne dla młodzieży

Konto dla młodych w banku z żubrem

Konto Przekorzystne, wprowadzone na rynek w ubiegłym roku (zastąpiło Eurokonto Intro), szybko stało się popularnym i chętnie wybieranym przez młodzież rachunkiem. Szczególnie zachęcające jest to, że Przekorzystne jest dostępne w dwóch wariantach: dla klientów w wieku 13-26 lat i starszych; młodsi użytkownicy konta mogą liczyć na szereg zwolnień z opłat i udogodnień. Jeśli masz więcej, niż 18 lat, możesz otworzyć rachunek wypełniając formularz na stronie banku; niestety osoby niepełnoletnie muszą w tym celu udać się z rodzicem do oddziału banku.

Do 200 zł premii za otwarcie i aktywne korzystanie z konta

W najnowszej ofercie Banku Pekao możesz zyskać bonus:

 • 200 złotych za otwarcie konta za pomocą selfie i spełnienie dodatkowych warunków lub
 • 100 zł za otwarcie konta w „tradycyjny” sposób i spełnienie warunków aktywności.

Co dokładnie trzeba zrobić? Wypełnić formularz na specjalnej stronie promocji (lub w aplikacji mobilnej), a następnie, do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego po otwarciu Konta Przekorzystnego:

 • zapewnić wpływ na konto w kwocie min. 500 złotych,
 • wykonać przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą lub aplikacją PeoPay.

Wspomniane wyżej warunki wystarczą do uzyskania połowy premii, czyli 100 zł. Jeśli założysz konto z użyciem selfie i chcesz zgarnąć pełną pulę (200 zł), musisz spełnić warunki również w trzech kolejnych miesiącach, czyli jeśli na przykład, gdy otworzysz rachunek w grudniu, wpływy i płatności muszą być zrealizowane w styczniu, lutym, marcu oraz kwietniu.

Jeśli spełnisz warunki w pierwszym miesiącu po otwarciu konta, a którymś z kolejnych Ci się to nie uda, otrzymasz premię „podstawową” w wysokości 100 zł (podobnie jeśli nie otworzysz konta przez selfie; wtedy przysługuje Ci 100 zł). Czas na założenie konta w ofercie specjalnej mija 31 grudnia 2019 r.

Wszystkie szczegóły i regulamin znajdziesz na stronie promocji »

Konto Przekorzystne - promocja 200 zł

 

Ile kosztuje Konto Przekorzystne dla młodych

Najważniejsze opłaty związane z Kontem Przekorzystnym dla użytkowników w wieku od 13 do 26 lat prezentują się następująco:

 • 0 zł za prowadzenie konta bez dodatkowych warunków,
 • 0 zł za prowadzenie Eurokont Walutowych (waluty USD, EUR, GBP, CHF),
 • 0 zł za wydanie i prowadzenie karty wielowalutowej Mastercard podłączonej do konta złotówkowego i walutowych,
 • 0 zł za wybór wizerunku karty (tylko w oddziale);
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie;
 • 0 zł kosztów przewalutowania za wypłatę zagraniczną w walucie, w której klient nie posiada konta (np. wypłata koron czeskich czy dolarów kanadyjskich z konta złotówkowego),
 • 0 zł za wpłatę gotówki w dowolnej walucie w oddziałach banku
 • 0 zł za wpłaty w PLN we wpłatomatach Pekao,
 • 0 zł za wypłatę gotówki w obsługiwanych walutach w oddziałach Pekao,
 • 0 zł za standardowe przelewy internetowe przez bankowość internetową i mobilną PeoPay,
 • 0,20 zł kod SMS-owy służący do autoryzacji operacji w bankowości internetowej i mobilnej PeoPay,
 • 0 zł za korzystanie z aplikacji Token mobilny do zatwierdzania transakcji,
 • 0 zł za przelewy pomiędzy kontem Przekorzystnym i Kontem oszczędnościowym w apce PeoPay,
 • 0 zł za realizację poleceń zapłaty, zleceń stałych i przelewów cyklicznych przez kanały elektroniczne,
 • 10 zł przelew zewnętrzny w oddziale,
 • 0 zł za prowadzenie i wykonywanie transakcji w ramach kantoru internetowego „Wymiana walut”,
 • 0,99 zł za wypłatę gotówki przy okazji zakupów,
 • 5 zł za przelew natychmiastowy Express Elixir.

Jak widać, dla młodych klientów Konto Przekorzystne może być praktycznie prowadzone całkowicie bezpłatnie. Do największych plusów należy zaliczyć nieograniczoną liczbę bezprowizyjnych wypłat ze wszystkich bankomatów na świecie, kartę wielowalutową umożliwiającą ominięcie kosztów przewalutowania, wiele wizerunków kart do wyboru, nowoczesną apkę PeoPay z funkcją zatwierdzania drobnych przelewów do 200 zł odciskiem palca czy choćby sam fakt dużej liczy oddziałów w całej Polsce, w których bezpłatnie prowadzona jest obsługa kasowa.

Wielowalutowa karta rewolucyjna jest prowadzona bezpłatnie, bez konieczności spełniania dodatkowych warunków.

Posiadając Konto Przekorzystne warto zaznajomić się z aplikacją mobilną i za jej pomocą autoryzować operacje na koncie, na przykład przelewy. Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z kodów SMS do potwierdzania transakcji, każdy otrzymany SMS zapłacisz 20 groszy. Niewiele, ale łatwo uniknąć tych kosztów poprzez korzystanie z apki.

Pekao bankowość internetowa
System bankowości internetowej Pekao

Wniosek o otwarcie Konta Przekorzystnego

Osoby pełnoletnie mogą otworzyć rachunek bez wychodzenia z domu. Wniosek na stronie Pekao wypełnisz w 10 minut i będziesz potrzebować do tego danych z dowodu oraz informacji kontaktowych. Co ciekawe, możesz rozpocząć proces od zaczerpnięcia danych z Facebooka.

Wniosek o konto w Pekao
Otwarcie konta w Pekao, krok 1

Platforma edukacyjna OK, GO! dla młodych

Jako młody posiadacz Konta Przekorzystnego możesz korzystać ze specjalnej platformy edukacyjnej, dzięki której zadbasz o rozwój swojej przyszłej kariery nie wychodząc z domu. Do dyspozycji masz szkolenia online z sześciu obszarów tematycznych pomocnych w biznesie, dostęp do wiedzy ekspertów banku oraz prenumeratę "Harvard Business Review Polska" – prestiżowego magazynu o zarządzaniu, przywództwie i biznesie.

Galeria Rabatów

Płacąc kartą Pekao możesz liczyć na zniżki do 30 procent w sklepach współpracujących z bankiem w ramach Galerii Rabatów. Na liście partnerów znaleźć można szkoły językowe, księgarnie, kina i mnóstwo miejsc, z których na co dzień korzystają studenci. Jeśli założysz Konto Przekorzystne, przed zakupami koniecznie sprawdzaj Galerię Rabatów i zobacz, na jakie zniżki możesz liczyć.

26 lat i co potem?

Jeżeli ukończysz 26. rok życia zmieni się taryfa opłat i prowizji w Koncie Przekorzystnym – trzeba będzie pamiętać o warunkach zwolnienia z opłat, bo inaczej można ponieść koszty, szczególnie za prowadzenie konta i korzystanie z karty.

Otóż bank po ukończeniu 26 lat zmniejsza liczbę bezprowizyjnych wypłat gotówki z obcych bankomatów krajowych (każda wypłata to koszt 2% min. 5 zł od kwoty wypłaty, za darmo zostaną urządzenia Pekao). Pojawi się także warunek bezpłatności konta: na rachunku będzie musiał zostać zaksięgowany jednorazowy wpływ zewnętrzny na kwotę min. 500 zł i jedna transakcja kartą w sklepie (w innym wypadku zapłacisz 6 zł miesięcznie za konto, 3 zł miesięcznie za kartę i 2% min. 5 zł za każdą wypłatę z obcego banku w Polsce i za granicą). Jeżeli wspomniany warunek zostanie spełniony, to bez prowizji wypłacisz gotówkę dwukrotnie z bankomatów w Polsce i bez ograniczeń ilościowych za granicą.

Konto Przekorzystne – czy warto?

Konto Przekorzystne ma pełne prawo zbierać dobre opinie, bo klienci do 26 roku życia z pewnością mogą być z rachunku w pełni zadowoleni. Wiele darmowych usług, duży nacisk na rozwiązania mobilne, darmowa karta wielowalutowa, która przyda się choćby w takich serwisach jak Amazon czy AliExpress, wewnętrzny kantor walutowy, duża sieć oddziałów – to bardzo duże zalety. Należy jednak pamiętać, że na dłuższa metę bank będzie wymagał od klienta stałego użytkowania konta, bo po ukończeniu 26 roku życia pojawią się co prawda nieduże, ale mimo to wymagające kontroli warunki do spełnienia – jeśli po studiach podejmiesz pracę, nie będą dla Ciebie żadną trudnością. Wybierając Konto Przekorzystne jako swój pierwszy rachunek, można przez długie cieszyć się nowoczesnym rachunkiem, dające bardzo duże możliwości, praktycznie bez opłat.

Zobacz stronę Konta Przekorzystnego w Pekao SA »

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Student i bank

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 06.12.2019 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  blog  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.