Konto Przekorzystne dla młodych w Pekao SA

Pekao SA, drugi największy bank w Polsce, znany powszechnie jako „bank z żubrem”, ma w swojej ofercie konto osobiste przygotowane specjalnie z myślą o młodych. Do jego największych zalet należą Karta Rewolucyjna posiadająca funkcję wielowalutową i umożliwiająca darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, szereg udogodnień dla osób poniżej 26 lat i łatwy dostęp do dotowanego przez państwo kredytu studenckiego. Do tego bonus za otwarcie rachunku i wysokie oprocentowanie oszczędności. Sprawdź, czy warto otworzyć Konto Przekorzystne!

Konto Przekorzystne dla młodzieży

Konto dla młodych w banku z żubrem

Konto Przekorzystne, wprowadzone na rynek trzy lata temu (zastąpiło Eurokonto Intro), szybko stało się popularnym i chętnie wybieranym przez młodzież rachunkiem. Szczególnie zachęcające jest to, że Przekorzystne jest dostępne w dwóch wariantach: dla klientów w wieku 13-26 lat i starszych; młodsi użytkownicy konta mogą liczyć na szereg zwolnień z opłat i udogodnień. Jeśli masz więcej, niż 18 lat, możesz otworzyć rachunek wypełniając formularz na stronie banku; niestety osoby niepełnoletnie muszą w tym celu udać się z rodzicem do oddziału banku.

200 zł premii za otwarcie konta

W aktualnej promocji Banku Pekao „Wakacyjna promocja z Bankiem Pekao S.A.” możesz zyskać bonus 200 złotych w formie przelewu na konto. Warunki są naprawdę wyjątkowo proste. Co trzeba zrobić by zgarnąć dwie stówy?

Wypłata premii podzielona jest na dwie części. Mówiąc w skrócie, żeby zgarnąć całą pulę trzeba otworzyć konto przez stronę banku/aplikację mobilną i wykonywać przynajmniej 5 płatności kartą lub zbliżeniowo, aplikacją PeoPay przez trzy miesiące po otwarciu rachunku. W szczegółach wygląda to następująco:

 • 50 zł za otwarcie konta wraz z kartą debetową oraz aplikacją PeoPay poprzez wniosek na stronie Pekao lub za pośrednictwem aplikacji,
 • 150 zł za wykonanie 5 transakcji bezgotówkowych kartą w pierwszym, drugim i trzecim miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu, w którym konto zostało otwarte.

Wszystkie informacje na temat tej promocji znajdziesz w naszych aktualnościach: 200 zł premii z Kontem Przekorzystnym oraz na stronie promocji na pekao.com.pl. Czas na założenie konta w ofercie specjalnej mija 16.08.2023 r.

7% na koncie oszczędnościowym

Jeśli posiadasz oszczędności, otwierając Konto Przekorzystne z kontem oszczędnościowym (jest bezpłatne), zyskujesz naprawdę dobre, właściwie jedno z najlepszych na rynku, oprocentowanie: 7% w skali roku, przez 6 miesięcy do kwoty 100 000 zł.

Promocja jest przeznaczona dla nowych klientów banku, więc jeśli nie miałeś wcześniej konta w Pekao, możesz bez przeszkód z niej skorzystać. Nie trzeba spełniać dodatkowych warunków.

Co istotne, jeśli podczas otwierania konta przez internet nie otworzyłeś jednocześnie konta oszczędnościowego, możesz to zrobić nieco później z poziomu bankowości elektronicznej (serwis internetowy Pekao24, PeoPay).

Przejdź na stronę promocji i załóź konto z bonusami »

Ile kosztuje Konto Przekorzystne dla młodych

Najważniejsze opłaty związane z Kontem Przekorzystnym dla użytkowników w wieku od 13 do 26 lat prezentują się następująco:

 • 0 zł za prowadzenie konta bez dodatkowych warunków,
 • 0 zł za prowadzenie Eurokont Walutowych (waluty USD, EUR, GBP, CHF),
 • 0 zł za wydanie i prowadzenie karty wielowalutowej Mastercard podłączonej do konta złotówkowego i walutowych,
 • 0 zł za wybór wizerunku karty;
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie;
 • 0 zł kosztów przewalutowania za wypłatę zagraniczną w walucie, w której klient nie posiada konta (np. wypłata koron czeskich czy dolarów kanadyjskich z konta złotówkowego),
 • 0 zł za wpłaty w PLN we wpłatomatach Pekao,
 • 8 zł za wpłaty oraz wypłaty gotówki w kasie oddziału banku,
 • 0 zł za standardowe przelewy internetowe przez bankowość internetową i mobilną PeoPay,
 • 0,20 zł kod SMS-owy służący do autoryzacji operacji w bankowości internetowej i mobilnej PeoPay,
 • 0 zł za zatwierdzanie transakcji w aplikacji PeoPay,
 • 0 zł za przelewy pomiędzy kontem Przekorzystnym i Kontem oszczędnościowym w apce PeoPay,
 • 0 zł za realizację poleceń zapłaty, zleceń stałych i przelewów cyklicznych przez kanały elektroniczne,
 • 10 zł przelew zewnętrzny złożony w oddziale,
 • 2 zł za wypłatę gotówki przy okazji zakupów,
 • 5 zł za przelew natychmiastowy Express Elixir.

Jak widać, dla młodych klientów Konto Przekorzystne może być praktycznie prowadzone całkowicie bezpłatnie. Do największych plusów należy zaliczyć nieograniczoną liczbę bezprowizyjnych wypłat ze wszystkich bankomatów na świecie, kartę wielowalutową idealną na wakacyjne podróże (umożliwia ominięcie kosztów przewalutowania), wiele wizerunków kart do wyboru, nowoczesną apkę PeoPay z funkcją zatwierdzania drobnych przelewów do 200 zł odciskiem palca czy choćby sam fakt dużej liczy oddziałów w całej Polsce.

Wielowalutowa karta rewolucyjna jest prowadzona bezpłatnie, bez konieczności spełniania dodatkowych warunków. Nie musisz więc martwić się o koszty, nawet gdy przez jakiś czas nie będziesz jej używać.

Posiadając Konto Przekorzystne warto zaznajomić się z aplikacją mobilną i za jej pomocą autoryzować operacje na koncie, na przykład przelewy. Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z kodów SMS do potwierdzania transakcji, każdy otrzymany SMS zapłacisz 20 groszy. Niewiele, ale łatwo uniknąć tych kosztów poprzez korzystanie z apki.

Pekao bankowość internetowa
System bankowości internetowej Pekao

Wniosek o otwarcie Konta Przekorzystnego

Osoby pełnoletnie mogą otworzyć rachunek bez wychodzenia z domu. Wniosek na stronie Pekao wypełnisz w 10 minut i będziesz potrzebować do tego danych z dowodu oraz informacji kontaktowych. Zobacz jak to zrobić w naszej instrukcji: Jak otworzyć konto w Pekao.

Wniosek o konto w Pekao
Otwarcie konta w Pekao, krok 1

Galeria Rabatów

Płacąc kartą Pekao możesz liczyć na zniżki do 30 procent w sklepach współpracujących z bankiem w ramach Galerii Rabatów. Na liście partnerów znaleźć można szkoły językowe, księgarnie, kina i mnóstwo miejsc, z których na co dzień korzystają studenci. Jeśli założysz Konto Przekorzystne, przed zakupami koniecznie sprawdzaj Galerię Rabatów i zobacz, na jakie zniżki możesz liczyć.

26 lat i co potem?

Jeżeli ukończysz 26. rok życia zmieni się taryfa opłat i prowizji w Koncie Przekorzystnym – trzeba będzie pamiętać o warunkach zwolnienia z opłat, bo inaczej można ponieść koszty, szczególnie za korzystanie z karty.

Otóż bank po ukończeniu 26 lat dalej prowadzi rachunek za darmo (bez dodatkowych warunków), jednak zmniejsza liczbę bezprowizyjnych wypłat gotówki z obcych bankomatów krajowych (wypłata to koszt 2,3% min. 5 zł od kwoty wypłaty, za darmo zostaną urządzenia Pekao). Jednak w przypadku, gdy na konto wpłynie min. 500 zł w miesiącu i zostanie wykonana przynajmniej jedna transakcja kartą lub PeoPay, bank nie pobierze opłaty za 2 pierwsze wypłaty z bankomatów obcych w Polsce w kolejnym miesiącu (a za darmo będą wszystkie wypłaty za granicą).

Taki sam warunek (wpływ 500 zł i jedna transakcja bezgotówkowa w miesiącu) zwalnia z opłaty za kartę, która standardowo wynosi 4 zł/mies.

Konto Przekorzystne – czy warto?

Konto Przekorzystne ma pełne prawo zbierać dobre opinie, bo klienci do 26 roku życia z pewnością mogą być z rachunku w pełni zadowoleni. Wiele darmowych usług, duży nacisk na rozwiązania mobilne, darmowa karta wielowalutowa, która przyda się choćby w takich serwisach jak Amazon czy AliExpress (i oczywiście podczas wakacyjnych podróży lub Erasmusa), wewnętrzny kantor walutowy, duża sieć oddziałów – to bardzo duże zalety.

Po ukończeniu 26. roku życia pojawią się co prawda nieduże, ale mimo to wymagające odnotowania, warunki aktywności konta do spełnienia – jeśli po studiach podejmiesz pracę, nie będą dla Ciebie żadną trudnością. Wybierając Konto Przekorzystne jako swój pierwszy rachunek, można przez długie cieszyć się nowoczesnym kontem, z dostępem do wszystkich nowinek technologicznych, dającym bardzo duże możliwości, praktycznie bez opłat.

Zobacz stronę Konta Przekorzystnego w Pekao SA »

Zobacz naszą analizę aktualnej promocji dla młodych w Pekao SA »

Zobacz analizę Konta Przekorzystnego z kartą ISIC za darmo - dla podróżników »

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Student i bank

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 16.05.2023 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.