Konto Przekorzystne w Pekao SA – dla młodych (18-26) i starszych (powyżej 26 lat)

Pekao SA, drugi największy bank w Polsce, znany powszechnie jako „bank z żubrem”, ma w swojej ofercie konto osobiste przygotowane specjalnie z myślą o młodych. Do jego największych zalet należy karta wielowalutowa, umożliwiająca darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, bardzo dobra aplikacja PeoPay, szereg udogodnień dla osób poniżej 26 lat i łatwy dostęp do dotowanego przez państwo kredytu studenckiego. Do tego bonus za otwarcie rachunku i płatności kartą.

Nie bez znaczenia jest to, że Pekao jako jeden z niewielu banków wprowadził możliwość potwierdzenia tożsamości, czyli zawarcia umowy i otwarcia rachunku poprzez logowanie do innego banku – idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą otworzyć dodatkowe konto lub przenieść oszczędności. Bo Konto Przekorzystne będzie dobrym rozwiązaniem nie tylko dla młodzieży i studentów – 7% na koncie oszczędnościowym przez 5 mies. to bez dwóch zdań jedna z najlepszych ofert na rynku dla ochrony pieniędzy przed inflacją.

Konto Przekorzystne

Banki stopniowo obniżają oprocentowania depozytów, dlatego coraz trudniej jest znaleźć dobre miejsce do ulokowania oszczędności. Do 30.09.2024 r. można założyć konto w Pekao SA z oprocentowaniem 7% w skali roku (czyli wyższym, niż obecna inflacja) – co jest bardzo sensowną propozycją, tym bardziej, że nie trzeba co miesiąc czy dwa przerzucać pieniędzy na inne konto (tu mamy aż 5 miesięcy promocyjnych odsetek). Na Waszą prośbę rozszerzyliśmy analizę rachunku w Pekao o wariant dla „starszych”, powyżej 26. roku życia.

Więc jeśli młodzieżowy wiek już za Tobą ;-) albo jeśli masz rodzeństwo, znajomych czy rodziców, którzy nie wiedzą gdzie ulokować zaskórniaki na dobry procent – zobacz poniższą analizę.

7% w skali roku przez 5 mies. od założenia konta

Najważniejsze informacje dotyczące promocji na koncie oszczędnościowym w Pekao: opłaty, haczyki (brak), warunki, limity kwot.

Promocja „7% na Koncie Oszczędnościowym” oraz „Otwórz konto na selfie i otrzymaj nagrodę” – edycja XIII w Banku Pekao SA (promocje łączą się).

 • Oprocentowanie: 7% w skali roku przez 5 miesięcy (152 dni) od otwarcia konta
 • Maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: 100 000 zł
 • Kapitalizacja odsetek: miesięczna
 • Promocja dostępna dla nowych klientów banku, oraz obecnych, którzy w bieżącym roku nie mieli środków na koncie w Pekao (średnie saldo na rachunku niższe niż 2000 zł)
 • Miesięczna opłata za konto oszczędnościowe: 0 zł (bez żadnych warunków)
 • Miesięczna opłata za Konto Przekorzystne (ROR): 0 zł (bez żadnych warunków)
 • Miesięczna opłata za kartę do Konta Przekorzystnego (standardowa karta Mastercard Debit FX lub VISA Debit FX): 4 zł lub 0 zł jeśli na konto w poprzednim miesiącu wpłynęło min. 500 zł (z konta w innym banku) oraz została wykonana przynajmniej jedna transakcja bezgotówkowa kartą wydaną do tego konta
 • Miesięczna opłata za kartę do Konta Przekorzystnego dla Młodych (poniżej 26 lat): 0 zł (bez żadnych warunków)
 • Nie musisz posiadać karty płatniczej do Konta Przekorzystnego żeby skorzystać z promocji 7% na koncie oszczędnościowym (ale musisz założyć ROR – Konto Przekorzystne lub Konto Przekorzystne dla Młodych; jeśli chcesz skorzystać z premii 200 zł – karta jest konieczna)
 • Sposób otwarcia konta: bez wychodzenia z domu – weryfikacja tożsamości na selfie w aplikacji mobilnej banku, przez e-dowód osobisty lub przez przelew z innego banku (unijna dyrektywa PSD2)

Ile możesz zyskać?

Lokując maksymalną kwotę objętą promocją (100 tys. zł) co miesiąc na Twoje konto będą wpływać odsetki w kwocie 472,5 zł (na czysto, już po potrąceniu 19-procentowego podatku Belki od zysków kapitałowych). W sumie w okresie 5 miesięcy zarobisz 2362,5 zł (kwota ta będzie realnie nieco wyższa, bo odsetki z poprzednich miesięcy również będą oprocentowane; tu przyjmujemy dla uproszczenia stałą kwotę).

Bank oferuje również premię do 200 zł za założenie Konta Przekorzystnego i spełnienie warunków aktywności – można skorzystać z jednej, i z drugiej oferty – promocje łączą się.

Warunki aktywności to: otwórz Konto Przekorzystne online z kartą debetową, bankowością internetową Pekao24 oraz aplikacją PeoPay w terminie do 30.09.2024 r. i wykonuj min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową do konta co miesiąc przez 3 pełne miesiące od założenia konta. Po spełnieniu tych warunków otrzymasz 200 zł w formie przelewu na konto.

Gdzie znajdę szczegółowe informacje i wniosek o konto w promocji?

Czas na złożenie wniosku o konto mija 30 września 2024 r., promocyjne oprocentowanie jest naliczane przez 5 miesięcy od otwarcia konta, czyli stając się klientem Pekao w czerwcu, pieniądze pracują na 7% do listopada 2024 r.

Konto dla młodych w banku z żubrem

Konto Przekorzystne, wprowadzone na rynek kilka lat temu (zastąpiło Eurokonto Intro), szybko stało się popularnym i chętnie wybieranym przez młodzież rachunkiem. Szczególnie zachęcające jest to, że Przekorzystne jest dostępne w dwóch wariantach: dla klientów w wieku 13-26 lat i starszych; młodsi użytkownicy konta mogą liczyć na szereg zwolnień z opłat i udogodnień. Jeśli masz więcej, niż 18 lat a mniej, niż 26, możesz otworzyć rachunek wypełniając formularz na stronie banku; niestety osoby niepełnoletnie muszą w tym celu udać się z rodzicem do oddziału banku.

Dla osób powyżej 26. roku życia przygotowana została osobna strona z opisem rachunku oraz formularzem o założenie konta.

200 zł premii za otwarcie konta + 100 zł dodatkowych bonusów

W aktualnej promocji Banku Pekao „Otwórz konto na selfie i otrzymaj nagrodę” – edycja XIII możesz zyskać bonus 200 złotych w formie przelewu na konto oraz 100 zł w punktach programu Mastercard Bezcenne Chwile. Warunki są naprawdę proste. Co trzeba zrobić by zgarnąć dwie stówy?

Mówiąc w skrócie, żeby zgarnąć całą pulę trzeba otworzyć konto przez stronę banku/aplikację mobilną i wykonywać przynajmniej 5 płatności kartą lub zbliżeniowo, aplikacją PeoPay przez trzy miesiące po otwarciu rachunku. W szczegółach wygląda to następująco:

 • otwórz konto wraz z kartą debetową oraz aplikacją PeoPay poprzez wniosek na stronie Pekao lub za pośrednictwem aplikacji,
 • wykonaj 5 transakcji bezgotówkowych kartą w pierwszym, drugim i trzecim pełnym miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu, w którym konto zostało otwarte.

Wszystkie informacje na temat tej promocji znajdziesz w naszych aktualnościach: 200 zł premii z Kontem Przekorzystnym oraz na stronie promocji na pekao.com.pl. Czas na założenie konta w ofercie specjalnej mija 30 września 2024 r.

Bonusowe punkty w programie Mastercard Bezcenne Chwile

W promocji możesz również otrzymać 8000 punktów na start, które możesz wymienić na nagrody o wartości 100 zł. Zapisz swoją kartę Mastercard do programu Bezcenne Chwile i zapłać tą kartą przynajmniej 5 razy w okresie 30 dni od przystąpienia do promocji.

Po zarejestrowaniu karty w bankowości Pekao24 lub w aplikacji PeoPay (zakładka „Dla Ciebie” > „Bonusy”) otrzymasz wiadomość w kodem, który wymienisz na promocyjne punkty.
Żeby je zrealizować, należy zalogować się na stronie bezcennechwile.pl, wejść w zakładkę „Moje konto” a następnie „Kody promocyjne”. Znajdziesz tam pole, w które należy wpisać otrzymany od banku kod.

Punkty będą ważne przez 6 miesięcy i możesz je wykorzystać między innymi na vouchery do sklepów internetowych.

7% na koncie oszczędnościowym

Jak już napisaliśmy wyżej, jeśli posiadasz oszczędności, otwierając Konto Przekorzystne z kontem oszczędnościowym (jest bezpłatne), zyskujesz naprawdę dobre oprocentowanie: 7% w skali roku, przez 5 miesięcy do kwoty 100 000 zł. Dlaczego to taka dobra oferta? Ponieważ większość banków wycofuje się z wysokiego oprocentowania, 7% w skali roku już trudno znaleźć. Po drugie, inne promocje na konta oszczędnościowe trwają dwa, trzy miesiące. To powoduje, że aby chronić oszczędności, trzeba często przelewać je między bankami, szukając odpowiednich promocji. W przypadku Pekao SA zyskujemy 5 miesięcy spokojnego procentowania środków.

Promocja jest przeznaczona dla nowych klientów banku, więc jeśli nie miałaś/nie miałeś wcześniej konta w Pekao, możesz bez przeszkód z niej skorzystać. Nie trzeba spełniać dodatkowych warunków. Jeśli jesteś już klientką/klientem Pekao SA możesz skorzystać z dobrych odsetek pod warunkiem, że suma średniomiesięcznych sald na rachunkach w okresie od 1.07.2023 r. do 13.06.2024 r. nie była wyższa niż 2 000 zł, czyli mówiąc prościej, jeśli konto w Pekao nie było przez Ciebie używane (mniej, niż 2000 zł), możesz zdeponować pieniądze w promocji. 

Przejdź na stronę promocji i załóź konto z bonusami dla młodych » lub dla osób powyżej 26 lat »

Skarbonki w Pekao – oszczędzanie na konkretny cel

Aplikacja PeoPay i konto oszczędnościowe powiązane z Kontem Przekorzystnym daje nam możliwość korzystania ze Skarbonek, czyli odkładania pieniędzy na określone przez nas cele. Skarbonki są oprocentowane, a dzięki temu, że mamy pełną dowolność i ich konfiguracji, mogą znacznie ułatwić oszczędzanie. Podzielenie zaskórniaków na różne „szuflady” sprawia, że są one uporządkowane, opisane i służą realizacji konkretnych celów. Do tego śledzenie postępów, określony czas, w którym chcemy zrealizować cel i przydatne narzędzia w apce (np. kalkulator, powiadomienia) – będą działać motywująco, co przyda się szczególnie, jeśli oszczędzanie przychodzi Ci z trudem.

Jednocześnie można posiadać 10 Skarbonek, a bank nie pobiera żadnych opłat za ich prowadzenie oraz wpłaty i wypłaty. Wszystkie informacje znajdziesz w naszym artykule: Skarbonki w Pekao czyli oszczędzanie na konkretny cel.

Ile kosztuje Konto Przekorzystne dla młodych

Najważniejsze opłaty związane z Kontem Przekorzystnym dla użytkowników w wieku od 13 do 26 lat prezentują się następująco:

 • 0 zł za prowadzenie konta bez dodatkowych warunków,
 • 0 zł za prowadzenie Eurokont Walutowych (waluty USD, EUR, GBP, CHF),
 • 0 zł za wydanie i prowadzenie karty wielowalutowej Mastercard podłączonej do konta złotówkowego i walutowych,
 • 0 zł za wybór wizerunku karty;
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie;
 • 0 zł kosztów przewalutowania za wypłatę zagraniczną w walucie, w której klient nie posiada konta (np. wypłata koron czeskich czy dolarów kanadyjskich z konta złotówkowego),
 • 0 zł za wpłaty w PLN we wpłatomatach Pekao,
 • 8 zł za wpłaty oraz wypłaty gotówki w kasie oddziału banku,
 • 0 zł za standardowe przelewy internetowe przez bankowość internetową i mobilną PeoPay,
 • 0,20 zł kod SMS-owy służący do autoryzacji operacji w bankowości internetowej i mobilnej PeoPay,
 • 0 zł za zatwierdzanie transakcji w aplikacji PeoPay,
 • 0 zł za przelewy pomiędzy kontem Przekorzystnym i Kontem oszczędnościowym w apce PeoPay,
 • 0 zł za realizację poleceń zapłaty, zleceń stałych i przelewów cyklicznych przez kanały elektroniczne,
 • 10 zł przelew zewnętrzny złożony w oddziale,
 • 2 zł za wypłatę gotówki przy okazji zakupów,
 • 5 zł za przelew natychmiastowy Express Elixir.

Jak widać, dla młodych klientów Konto Przekorzystne może być praktycznie całkowicie bezpłatne. Do największych plusów należy zaliczyć nieograniczoną liczbę bezprowizyjnych wypłat ze wszystkich bankomatów na świecie, kartę wielowalutową idealną na wakacyjne podróże (umożliwia ominięcie kosztów przewalutowania), wiele wizerunków kart do wyboru, nowoczesną apkę PeoPay i Skarbonki, czyli możliwość oszczędzania na własne, konkretne cele czy choćby sam fakt dużej liczy oddziałów w całej Polsce.

Wielowalutowa karta debetowa jest prowadzona bezpłatnie, bez konieczności spełniania dodatkowych warunków. Nie musisz więc martwić się o koszty, nawet gdy przez jakiś czas nie będziesz jej używać.

Posiadając Konto Przekorzystne warto zaznajomić się z aplikacją mobilną i za jej pomocą autoryzować operacje na koncie, na przykład przelewy. Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z kodów SMS do potwierdzania transakcji, każdy otrzymany SMS zapłacisz 20 groszy. Niewiele, ale łatwo uniknąć tych kosztów poprzez korzystanie z apki.

Pekao bankowość internetowa
System bankowości internetowej Pekao

Wniosek o otwarcie Konta Przekorzystnego

Osoby pełnoletnie mogą otworzyć rachunek bez wychodzenia z domu. Wniosek na stronie Pekao wypełnisz w 10 minut i będziesz potrzebować do tego danych z dowodu oraz informacji kontaktowych. Zobacz jak to zrobić w naszej instrukcji: Jak otworzyć konto w Pekao.

Wniosek o konto w Pekao
Otwarcie konta w Pekao, krok 1

Galeria Rabatów

Płacąc kartą Pekao możesz liczyć na zniżki do 30 procent w sklepach współpracujących z bankiem w ramach Galerii Rabatów. Na liście partnerów znaleźć można szkoły językowe, księgarnie, kina i mnóstwo miejsc, z których na co dzień korzystają studenci. Jeśli założysz Konto Przekorzystne, przed zakupami koniecznie sprawdzaj Galerię Rabatów i zobacz, na jakie zniżki możesz liczyć.

26 lat i co potem?

Jeżeli ukończysz 26. rok życia zmieni się taryfa opłat i prowizji w Koncie Przekorzystnym – trzeba będzie pamiętać o warunkach zwolnienia z opłat, bo inaczej można ponieść koszt korzystania z karty.

Otóż bank po ukończeniu 26 lat dalej prowadzi rachunek za darmo (bez dodatkowych warunków), jednak zmniejsza liczbę bezprowizyjnych wypłat gotówki z obcych bankomatów krajowych (wypłata to koszt 2,3% min. 5 zł od kwoty wypłaty, za darmo zostaną urządzenia Pekao). Jednak w przypadku, gdy na konto wpłynie min. 500 zł w miesiącu i zostanie wykonana przynajmniej jedna transakcja kartą lub PeoPay, bank nie pobierze opłaty za 2 pierwsze wypłaty z bankomatów obcych w Polsce w kolejnym miesiącu (a za darmo będą wszystkie wypłaty za granicą).

Taki sam warunek (wpływ 500 zł i jedna transakcja bezgotówkowa w miesiącu) zwalnia z opłaty za kartę, która standardowo wynosi 4 zł/mies.

Konto Przekorzystne – czy warto?

Konto Przekorzystne ma pełne prawo zbierać dobre opinie, bo klienci do 26. roku życia z pewnością mogą być z rachunku w pełni zadowoleni. Wiele darmowych usług, duży nacisk na rozwiązania mobilne, darmowa karta wielowalutowa, która przyda się choćby w takich serwisach jak Amazon czy AliExpress (i oczywiście podczas wakacyjnych podróży lub Erasmusa), wewnętrzny kantor walutowy, duża sieć oddziałów – to bardzo duże zalety.

Po ukończeniu 26. roku życia pojawią się co prawda nieduże, ale mimo to wymagające odnotowania, warunki aktywności konta do spełnienia – jeśli po studiach podejmiesz pracę, nie będą dla Ciebie żadną trudnością. Wybierając Konto Przekorzystne jako swój pierwszy rachunek, można przez długie cieszyć się nowoczesnym kontem, z dostępem do wszystkich nowinek technologicznych, dającym bardzo duże możliwości, praktycznie bez opłat.

Zobacz stronę Konta Przekorzystnego dla Młodych w Pekao SA »

Zobacz stronę Konta Przekorzystnego dla osób powyżej 26 lat w Pekao SA »

Zobacz naszą analizę aktualnej promocji dla młodych w Pekao SA »

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Student i bank

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 14.06.2024 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.