Konto Przekorzystne dla młodych w Pekao SA

Pekao SA, drugi największy bank w Polsce, znany powszechnie jako „bank z żubrem”, ma w swojej ofercie konto osobiste przygotowane specjalnie z myślą o młodych. Do jego największych zalet należą Karta Rewolucyjna posiadająca funkcję wielowalutową i umożliwiająca darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, szereg udogodnień dla osób poniżej 26 lat i łatwy dostęp do dotowanego przez państwo kredytu studenckiego. Sprawdź, czy warto otworzyć Konto Przekorzystne!

Konto Przekorzystne dla młodzieży

Konto dla młodych w banku z żubrem

Konto Przekorzystne, wprowadzone na rynek trzy lata temu (zastąpiło Eurokonto Intro), szybko stało się popularnym i chętnie wybieranym przez młodzież rachunkiem. Szczególnie zachęcające jest to, że Przekorzystne jest dostępne w dwóch wariantach: dla klientów w wieku 13-26 lat i starszych; młodsi użytkownicy konta mogą liczyć na szereg zwolnień z opłat i udogodnień. Jeśli masz więcej, niż 18 lat, możesz otworzyć rachunek wypełniając formularz na stronie banku; niestety osoby niepełnoletnie muszą w tym celu udać się z rodzicem do oddziału banku.

200 zł premii za otwarcie konta i płatności kartą

W aktualnej promocji Banku Pekao „Otwórz Konto Przekorzystne dla młodych i otrzymaj nagrodę 200 zł” (edycja II) możesz zyskać bonus w kwocie 200 złotych w formie przelewu na konto. Promocja jest warta uwagi przede wszystkim na to, że jej regulamin jest przejrzysty, a warunki bardzo proste do spełnienia. Co trzeba zrobić by zgarnąć 200 zł?

Aby otrzymać bonus należy:

 • otworzyć Konto Przekorzystne dla Młodych wraz z kartą płatniczą i aplikacją PeoPay przez formularz na stronie banku lub na selfie – za samo podpisanie umowy i otwarcie konta otrzymasz 50 zł, czyli pierwszą część nagrody.
 • Następnie w każdym z trzech pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po otwarciu konta wykonać min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub aplikacją mobilną PeoPay – za spełnienie tego warunku przysługuje 150 zł, czyli drugą część premii.

Kiedy należy wykonać płatności? Otwierając konto w listopadzie, 5 transakcji bezgotówkowych musisz wykonać w grudniu, styczniu i lutym. Jeśli spełnisz warunek 5 płatności w każdym z trzech miesięcy, to pierwszą nagrodę (50 zł) otrzymasz do 31 grudnia, a drugą (150 zł) do 31 marca 2022 r.

Aby założyć konto z bonusem należy wypełnić formularz na specjalnej stronie promocji (lub w aplikacji mobilnej). Proste i zwięzłe zasady znajdziesz na stronie banku w regulaminie promocji. Czas na założenie konta w ofercie specjalnej mija 31 grudnia 2021 r.

Przejdź na stronę promocji i załóź konto z bonusami »

50 zł za skuteczne polecenie konta znajomemu

Jeśli polecisz Konto Przekorzystne dla Młodych innym osobom, które nie są i nie były klientami Pekao, Ty oraz Twój znajomy otrzymacie po 50 złotych premii za każde skuteczne polecenie. Co to znaczy skuteczne? Ty musisz przystąpić do programu, wyrazić zgody marketingowe, wygenerować kod polecający i przekazać go znajomemu, a on musi spełnić warunki aktywności, czyli zapewnić wpływy na konto i wykonywać min. 4 transakcje bezgotówkowe w aplikacji PeoPay w każdym z trzech pełnych miesięcy kalendarzowych po miesiącu założenia konta. Wszystkie szczegóły o programie poleceń znajdziesz na stronie promocji Pekao w sekcji „Dodatkowe bonusy”.

Ile kosztuje Konto Przekorzystne dla młodych

Najważniejsze opłaty związane z Kontem Przekorzystnym dla użytkowników w wieku od 13 do 26 lat prezentują się następująco:

 • 0 zł za prowadzenie konta bez dodatkowych warunków,
 • 0 zł za prowadzenie Eurokont Walutowych (waluty USD, EUR, GBP, CHF),
 • 0 zł za wydanie i prowadzenie karty wielowalutowej Mastercard podłączonej do konta złotówkowego i walutowych,
 • 0 zł za wybór wizerunku karty (tylko w oddziale);
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie;
 • 0 zł kosztów przewalutowania za wypłatę zagraniczną w walucie, w której klient nie posiada konta (np. wypłata koron czeskich czy dolarów kanadyjskich z konta złotówkowego),
 • 0 zł za wpłatę gotówki w dowolnej walucie w oddziałach banku
 • 0 zł za wpłaty w PLN we wpłatomatach Pekao,
 • 0 zł za wypłatę gotówki w obsługiwanych walutach w oddziałach Pekao,
 • 0 zł za standardowe przelewy internetowe przez bankowość internetową i mobilną PeoPay,
 • 0,20 zł kod SMS-owy służący do autoryzacji operacji w bankowości internetowej i mobilnej PeoPay,
 • 0 zł za korzystanie z aplikacji Token mobilny do zatwierdzania transakcji,
 • 0 zł za przelewy pomiędzy kontem Przekorzystnym i Kontem oszczędnościowym w apce PeoPay,
 • 0 zł za realizację poleceń zapłaty, zleceń stałych i przelewów cyklicznych przez kanały elektroniczne,
 • 10 zł przelew zewnętrzny w oddziale,
 • 0 zł za prowadzenie i wykonywanie transakcji w ramach kantoru internetowego „Wymiana walut”,
 • 0,99 zł za wypłatę gotówki przy okazji zakupów,
 • 5 zł za przelew natychmiastowy Express Elixir.

Jak widać, dla młodych klientów Konto Przekorzystne może być praktycznie prowadzone całkowicie bezpłatnie. Do największych plusów należy zaliczyć nieograniczoną liczbę bezprowizyjnych wypłat ze wszystkich bankomatów na świecie, kartę wielowalutową umożliwiającą ominięcie kosztów przewalutowania, wiele wizerunków kart do wyboru, nowoczesną apkę PeoPay z funkcją zatwierdzania drobnych przelewów do 200 zł odciskiem palca czy choćby sam fakt dużej liczy oddziałów w całej Polsce, w których bezpłatnie prowadzona jest obsługa kasowa.

Wielowalutowa karta rewolucyjna jest prowadzona bezpłatnie, bez konieczności spełniania dodatkowych warunków.

Posiadając Konto Przekorzystne warto zaznajomić się z aplikacją mobilną i za jej pomocą autoryzować operacje na koncie, na przykład przelewy. Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z kodów SMS do potwierdzania transakcji, każdy otrzymany SMS zapłacisz 20 groszy. Niewiele, ale łatwo uniknąć tych kosztów poprzez korzystanie z apki.

Pekao bankowość internetowa
System bankowości internetowej Pekao

Wniosek o otwarcie Konta Przekorzystnego

Osoby pełnoletnie mogą otworzyć rachunek bez wychodzenia z domu. Wniosek na stronie Pekao wypełnisz w 10 minut i będziesz potrzebować do tego danych z dowodu oraz informacji kontaktowych. Co ciekawe, możesz rozpocząć proces od zaczerpnięcia danych z Facebooka lub z konta Google.

Wniosek o konto w Pekao
Otwarcie konta w Pekao, krok 1

Galeria Rabatów

Płacąc kartą Pekao możesz liczyć na zniżki do 30 procent w sklepach współpracujących z bankiem w ramach Galerii Rabatów. Na liście partnerów znaleźć można szkoły językowe, księgarnie, kina i mnóstwo miejsc, z których na co dzień korzystają studenci. Jeśli założysz Konto Przekorzystne, przed zakupami koniecznie sprawdzaj Galerię Rabatów i zobacz, na jakie zniżki możesz liczyć.

26 lat i co potem?

Jeżeli ukończysz 26. rok życia zmieni się taryfa opłat i prowizji w Koncie Przekorzystnym – trzeba będzie pamiętać o warunkach zwolnienia z opłat, bo inaczej można ponieść koszty, szczególnie za prowadzenie konta i korzystanie z karty.

Otóż bank po ukończeniu 26 lat zmniejsza liczbę bezprowizyjnych wypłat gotówki z obcych bankomatów krajowych (każda wypłata to koszt 2% min. 5 zł od kwoty wypłaty, za darmo zostaną urządzenia Pekao). Pojawi się także warunek bezpłatności konta: na rachunku będzie musiał zostać zaksięgowany jednorazowy wpływ zewnętrzny na kwotę min. 500 zł i jedna transakcja kartą w sklepie (w innym wypadku zapłacisz 6 zł miesięcznie za konto, 3 zł miesięcznie za kartę i 2% min. 5 zł za każdą wypłatę z obcego banku w Polsce i za granicą). Jeżeli wspomniany warunek zostanie spełniony, to bez prowizji wypłacisz gotówkę dwukrotnie z bankomatów w Polsce i bez ograniczeń ilościowych za granicą.

Konto Przekorzystne – czy warto?

Konto Przekorzystne ma pełne prawo zbierać dobre opinie, bo klienci do 26 roku życia z pewnością mogą być z rachunku w pełni zadowoleni. Wiele darmowych usług, duży nacisk na rozwiązania mobilne, darmowa karta wielowalutowa, która przyda się choćby w takich serwisach jak Amazon czy AliExpress, wewnętrzny kantor walutowy, duża sieć oddziałów – to bardzo duże zalety.

Po ukończeniu 26. roku życia pojawią się co prawda nieduże, ale mimo to wymagające odnotowania, warunki aktywności konta do spełnienia – jeśli po studiach podejmiesz pracę, nie będą dla Ciebie żadną trudnością. Wybierając Konto Przekorzystne jako swój pierwszy rachunek, można przez długie cieszyć się nowoczesnym kontem, z dostępem do wszystkich nowinek technologicznych, dającym bardzo duże możliwości, praktycznie bez opłat.

Zobacz stronę Konta Przekorzystnego w Pekao SA »

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Student i bank

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 02.11.2021 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  blog  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.