200 zł premii i oszczędności na 7% z Kontem Przekorzystnym w Pekao

W nowej ofercie „Wakacyjna promocja z Bankiem Pekao S.A.” możemy zyskać łącznie 200 zł, spełniając bardzo proste warunki. Otwierając konto w Pekao, zarówno dla młodych, jak i klasyczne konto osobiste, do zdobycia jest 50 zł za samo otwarcie rachunku oraz 150 zł za płatności kartą. Do tego odsetki 7% na koncie oszczędnościowym. Poniżej opisujemy, jak w łatwy sposób zgarnąć całą premię!

Konto Przekorzystne dla młodzieży - premia

Konto Przekorzystne dla młodych jest przeznaczone dla osób do 26. roku życia, a do jego największych zalet trzeba zaliczyć bezwarunkowo darmową kartę płatniczą z funkcją wielowalutową, darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, nowoczesne rozwiązania w świetnie ocenianej aplikacji PeoPay i rozległą sieć oddziałów banku. Oprócz tego, że młodzi mogą praktycznie za darmo korzystać z bardzo dobrego rachunku, do zyskania jest jeszcze premia – co istotne, w niezwykle prosty sposób.

Ta sama promocja z premią obejmuje również Konto Przekorzystne dla osób powyżej 26 lat, a warunki, które trzeba spełnić, są takie same.

Planujesz zagraniczne podróże? Sprawdź inną promocję, w której otrzymasz kartę ISIC za darmo i zgarniesz premię: Konto Przekorzystne z darmową kartą ISIC i premią 100 zł

Jak zdobyć 200 zł premii?

Jeśli nie jesteś (i nie byłeś/nie byłaś od 01.2021 r.) klientem Pekao oraz masz ukończone 18 lat, bez przeszkód możesz skorzystać z aktualnej oferty, która trwa do 16.08.2023 r. Jak premia jest podzielona i co trzeba zrobić, by ją zyskać?

  • 50 zł za otwarcie konta wraz z kartą debetową Visa oraz aplikacją PeoPay poprzez wniosek na stronie Pekao lub za pośrednictwem aplikacji,
  • 150 zł za wykonanie 5 transakcji bezgotówkowych kartą w pierwszym, drugim i trzecim miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu, w którym konto zostało otwarte.

Co to znaczy „w pierwszym i kolejnym miesiącu kalendarzowym” po otwarciu konta i przystąpieniu do promocji? Jeśli złożysz wniosek o Konto Przekorzystne w czerwcu, po pięć transakcji bezgotówkowych musisz wykonać w lipcu, sierpniu i wrześniu.

Niezbędne jest też wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz nie zamykanie otwartych w promocji konta i karty do dnia wypłaty nagrody.

Mówiąc w skrócie: aby zgarnąć pełną premię (200 zł), otwierasz konto przez internet, a następnie wykonujesz przynajmniej pięć płatności bezgotówkowych kartą w każdym z trzech pełnych miesięcy po otwarciu konta.

Przejdź na stronę Konta Przekorzystnego z premią »

Sprawdźmy jeszcze, co regulamin promocji mówi na temat płatności, które będą brane pod uwagę jako spełniające warunek:

Transakcja bezgotówkowa – transakcja w złotych polskich dokonana w ciężar środków zgromadzonych na Koncie z tytułu na terytorium Polski towaru lub usługi w sklepie stacjonarnym lub internetowym, przy użyciu Karty debetowej lub PeoPay (dotyczy tylko płatności zbliżeniowych PeoPay). Nie dotyczy płatności BLIK

Mamy więc jasność, że trzeba korzystać z karty i/lub apki PeoPay (z podpiętym Apple Pay lub Google Pay), a transakcje Blikiem nie są tym razem brane pod uwagę.

Kiedy premia zostanie wypłacona?

Nagroda, po spełnieniu opisanych wyżej warunków, zostanie wypłacona w częściach. Termin wypłaty jest zależny od czasu dołączenia do promocji (czyli dnia, w którym otworzysz konto). Poniżej opisujemy terminy wypłat dla konta otwartego w czerwcu, z warunkami spełnionymi w trzech kolejnych miesiącach.

  • 50 zł za założenie rachunku z kartą i apką PeoPay zostanie wypłacone do: 15.08.2023 r.
  • 150 zł za pięć płatności w kolejnych trzech miesiącach zostanie wypłacone do: 15.11.2023 r

Mamy więc szansę w bardzo prosty sposób zgarnąć 200 złotych premii zakładając jedno z najlepszych kont dla młodych dostępnych na polskim rynku. Z Przekorzystnego dla młodych zadowoleni będą i uczniowie, i studenci, i miłośnicy nowych technologii, i… oszczędzający. Dlaczego? Bo najnowsza promocja banku łączy się z kolejną ofertą: „7% na Koncie Oszczędnościowym” – o czym poniżej.

7% na koncie oszczędnościowym

Bank Pekao oferuje równolegle promocję, w której można zyskać dobre oprocentowanie: 7% w skali roku, przez 6 miesięcy do kwoty 100 000 zł. Jeśli więc posiadasz oszczędności, otwierając Konto Przekorzystne z kontem oszczędnościowym (jest bezpłatne) możesz wycisnąć z nich więcej odsetek.

Największą zaletą promocji na konto oszczędnościowe w Pekao jest to, że środki pracują na wyższy procent aż przez pół roku. To znacznie dłużej, niż w przypadku innych banków, gdzie promocyjne oprocentowanie przyznawane jest na 2-3 miesiące.

Ile konkretnie zyskasz miesięcznie?

Załóżmy, że posiadasz 10 000 zł oszczędności. Osiem procent po roku to 700 zł, od których należy odjąć podatek Belki (podatek od zysków kapitałowych) w wysokości 19%. Po podatku wychodzi więc 567 zł, dzieląc to przez 12 miesięcy otrzymujemy na czysto miesięcznie 47,25 zł za każde 10 tys. złotych. W kolejnych miesiącach kwota ta będzie nieznacznie wyższa, ponieważ kapitalizacja odsetek następuje co miesiąc, więc zarobione pieniądze będą pracować dalej.

Promocja jest przeznaczona zarówno dla nowych klientów banku, jak i obecnych (którzy nie mieli środków w Pekao, tzn. ich średnie miesięczne saldo na rachunkach nie przekraczało 2000 zł od początku roku). Nie trzeba spełniać dodatkowych warunków.

Co istotne, jeśli otwierałeś konto osobiste przez internet i nie otworzyłeś jednocześnie konta oszczędnościowego, możesz to zrobić nieco później z poziomu bankowości elektronicznej (serwis internetowy Pekao24, PeoPay) w terminie do 16.08.2023 r. Wtedy załapiesz się na promocyjne oprocentowanie.

Konto Przekorzystne dla Młodych – czy warto?

Bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, darmowa karta wielowalutowa, BLIK, Apple Pay, Google Pay – to tylko niektóre zalety konta dla młodych w Pekao. Zdecydowanie warto zapoznać się ze zbierającą bardzo dobre opinie aplikacją PeoPay (ocena 4,7/5) i to za jej pomocą autoryzować transakcje (unikniesz dzięki temu opłaty za wysyłkę kodów SMS – 0,2 zł). Poza tym nie musisz martwić się kosztami, ani spełniać żadnych warunków zwolnienia aż do ukończenia 26. roku życia.

Szczegółową analizę rachunku znajdziesz w naszym artykule: Konto Przekorzystne dla młodych w Pekao a wniosek o jego otwarcie wypełnisz na stronie promocji Pekao SA, natomiast wskazówki jak to zrobić, znajdziesz w naszej instrukcji: jak otworzyć konto w Pekao.

Zobacz stronę Konta Przekorzystnego w Pekao SA »

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Aktualności finansowe

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 31.05.2023 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.