Do 300 zł premii i oszczędności na 7% z Kontem Przekorzystnym w Pekao

W kolejnej edycji promocji „Otwórz Konto na selfie i otrzymaj nagrodę” do zyskania jest premia w wysokości 200 zł oraz punkty o wartości 100 zł w programie Mastercard Bezcenne Chwile. Warunki są bardzo proste do spełnienia, a wszystko, co trzeba zrobić, to otworzyć konto w Pekao przez internet lub aplikację PeoPay i płacić kartą wydaną do rachunku. Promocja obejmuje zarówno konto dla młodych, jak i klasyczne konto osobiste. Do tego odsetki 7% na koncie oszczędnościowym przez 5 miesięcy. Poniżej opisujemy, jak w łatwy sposób zgarnąć całą premię!

Konto Przekorzystne dla młodych - premia

Konto Przekorzystne dla młodych jest przeznaczone dla osób do 26. roku życia, a do jego największych zalet trzeba zaliczyć bezwarunkowo darmową kartę płatniczą z funkcją wielowalutową, darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, nowoczesne rozwiązania w świetnie ocenianej aplikacji PeoPay i rozległą sieć oddziałów banku. Oprócz tego, że młodzi mogą praktycznie za darmo korzystać z bardzo dobrego rachunku, do zyskania jest jeszcze premia – co istotne, w niezwykle prosty sposób.

Ta sama promocja z premią obejmuje również Konto Przekorzystne dla osób powyżej 26 lat, a warunki, które trzeba spełnić, są takie same. Klasyczne Konto Przekorzystne (dla osób powyżej 26 lat) jest prowadzone za darmo, a z opłaty za kartę zwalnia regularny wpływ (min. 500 zł) i przynajmniej jedna płatność kartą w miesiącu.

Jak zdobyć 200 zł premii?

Jeśli nie jesteś (i nie byłeś/nie byłaś od 01.2022 r.) klientem Pekao oraz masz ukończone 18 lat, bez przeszkód możesz skorzystać z aktualnej oferty, która trwa do 30.09.2024 r. Jak premia jest podzielona i co trzeba zrobić, by ją zyskać?

  • 50 zł za otwarcie konta wraz z kartą debetową oraz aplikacją PeoPay poprzez wniosek na stronie Pekao lub za pośrednictwem aplikacji (pobierzesz ją klikając w podany wcześniej link),
  • 150 zł za wykonanie 5 transakcji bezgotówkowych kartą w pierwszym, drugim i trzecim miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu, w którym konto zostało otwarte.

Co to znaczy „w pierwszym i kolejnym miesiącu kalendarzowym” po otwarciu konta i przystąpieniu do promocji? Jeśli na przykład złożysz wniosek o Konto Przekorzystne w czerwcu, po pięć transakcji bezgotówkowych musisz wykonać w lipcu, sierpniu i wrześniu.

Niezbędne jest też wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby promocji oraz nie zamykanie konta i karty do dnia wypłaty nagrody. Wypłata będzie zrealizowana w formie przelewu na konto, w dwóch częściach (50 i 150 zł).

Mówiąc w skrócie: aby zgarnąć pełną premię (200 zł), otwierasz konto przez internet (przez stronę lub apkę banku), a następnie wykonujesz przynajmniej pięć płatności bezgotówkowych kartą w każdym z trzech pełnych miesięcy po otwarciu konta.

Poniżej prezentujemy screenshot z bankowości internetowej, przestawiający wypłatę premii w jednej z poprzednich edycji promocji.

Wypłata premii Pekao

Przejdź na stronę Konta Przekorzystnego z premią »

Sprawdźmy jeszcze, co regulamin promocji mówi na temat płatności, które będą brane pod uwagę jako spełniające warunek:

Transakcja bezgotówkowa – transakcja w złotych polskich dokonana w ciężar środków zgromadzonych na Koncie z tytułu zakupu na terytorium Polski towaru lub usługi w sklepie stacjonarnym lub internetowym, przy użyciu Karty.

Promocją nie są objęte transakcje bezgotówkowe w których dokonano zwrotu towaru oraz płatności BLIK. Mamy więc jasność, że trzeba korzystać z karty i/lub apki PeoPay (z podpiętym Apple Pay lub Google Pay), a transakcje Blikiem nie są tym razem brane pod uwagę.

Kiedy premia zostanie wypłacona?

Nagroda, po spełnieniu opisanych wyżej warunków, zostanie wypłacona w dwóch częściach. Termin wypłaty jest zależny od czasu dołączenia do promocji (czyli dnia, w którym otworzysz konto). Poniżej opisujemy terminy wypłat dla konta otwartego w czerwcu, z warunkami spełnionymi w lipcu, sierpniu i wrześniu.

  • 50 zł za założenie rachunku z kartą i apką PeoPay zostanie wypłacone do: 15.08.2024 r.
  • 150 zł za pięć płatności w kolejnych trzech miesiącach zostanie wypłacone odpowiednio do 15.11.2024 r.

Mamy więc szansę w bardzo prosty sposób zgarnąć 200 złotych premii zakładając jedno z najlepszych kont dla młodych dostępnych na polskim rynku. Z Przekorzystnego dla młodych zadowoleni będą i uczniowie, i studenci, i miłośnicy nowych technologii, i… oszczędzający. Dlaczego? Bo najnowsza promocja banku łączy się z kolejną ofertą: „7% na Koncie Oszczędnościowym” – o czym poniżej.

7% na koncie oszczędnościowym

Bank Pekao oferuje równolegle promocję, w której można zyskać dobre oprocentowanie: 7% w skali roku, przez 5 miesięcy do kwoty 100 000 zł. Jeśli więc posiadasz oszczędności, otwierając Konto Przekorzystne z kontem oszczędnościowym (jest bezpłatne) możesz wycisnąć z nich więcej odsetek.

Największą zaletą promocji na konto oszczędnościowe w Pekao jest to, że środki pracują na wyższy procent aż przez pięć miesięcy. To znacznie dłużej, niż w przypadku innych banków, gdzie promocyjne oprocentowanie przyznawane jest na 2-3 miesiące.

Ile konkretnie zyskasz miesięcznie?

Załóżmy, że posiadasz 10 000 zł oszczędności. Osiem procent po roku to 700 zł, od których należy odjąć podatek Belki (podatek od zysków kapitałowych) w wysokości 19%. Po podatku wychodzi więc 567 zł, dzieląc to przez 12 miesięcy otrzymujemy na czysto miesięcznie 47,25 zł za każde 10 tys. złotych. W kolejnych miesiącach kwota ta będzie nieznacznie wyższa, ponieważ kapitalizacja odsetek następuje co miesiąc, więc zarobione pieniądze będą pracować dalej.

Promocja jest przeznaczona zarówno dla nowych klientów banku, jak i obecnych (którzy nie mieli środków w Pekao, tzn. ich średnie miesięczne saldo na rachunkach nie przekraczało 2000 zł od początku roku). Nie trzeba spełniać dodatkowych warunków.

Punkty o wartości 100 zł – wymienisz je m.in. na sportowe bonusy

Vouchery do sklepów sportowych, w tym do Decathlon, to nagrody, na które można wymienić 8000 punktów w programie Mastercard Bezcenne Chwile – to kolejny bonus, który można zyskać w promocji.

Jak zgarnąć 8000 punktów na start? Zapisz swoją kartę Mastercard do programu Bezcenne Chwile i zapłać tą kartą przynajmniej 5 razy w okresie 30 dni od przystąpienia do promocji.

Po zarejestrowaniu karty w bankowości Pekao24 lub w aplikacji PeoPay (zakładka „Dla Ciebie” > „Bonusy”) otrzymasz wiadomość w kodem, który wymienisz na promocyjne punkty.

Żeby je zrealizować, należy zalogować się na stronie bezcennechwile.pl, wejść w zakładkę „Moje konto” a następnie „Kody promocyjne”. Znajdziesz tam pole, w które należy wpisać otrzymany od banku kod. Punkty będą ważne przez 6 miesięcy i możesz je wykorzystać między innymi na wspomniane wyżej vouchery.

Jak działa program Mastercard Bezcenne Chwile?

Bezcenne Chwile to program lojalnościowy stworzony przez Mastercard. Możesz dzięki niemu zbierać punkty za płatności kartą tej firmy, które następnie wymienisz na wybrane przez Ciebie nagrody. Uczestnictwo w programie jest zupełnie bezpłatne, a punkty naliczają się automatycznie. Ich zbieranie jest jeszcze szybsze, jeśli robisz zakupy w sklepach/firmach będących partnerami programu (jest to w Polsce ponad 80 marek). Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz na wspomnianej wcześniej stronie programu.

Karty ze sportowym wizerunkiem

Wartą uwagi sprawą są również niestandardowe karty płatnicze ze sportowym motywem. Możesz mieć oryginalną, rzadko spotykaną kartę, z grafiką odpowiadającą Twojej pasji, i to za darmo – bank nie pobiera opłaty za wydanie karty z wizerunkiem sportowym dla osób w wieku 18-26 lat. Ponadto, nie ma żadnej miesięcznej opłaty za korzystanie z karty (bez żadnych warunków).

Konto Przekorzystne dla Młodych – czy warto?

Bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, darmowa karta wielowalutowa, BLIK, Apple Pay, Google Pay – to tylko niektóre zalety konta dla młodych w Pekao. Zdecydowanie warto zapoznać się ze zbierającą bardzo dobre opinie aplikacją PeoPay (ocena 4,7/5) i to za jej pomocą autoryzować transakcje (unikniesz dzięki temu opłaty za wysyłkę kodów SMS – 0,2 zł). Poza tym nie musisz martwić się kosztami, ani spełniać żadnych warunków zwolnienia aż do ukończenia 26. roku życia.

Szczegółową analizę rachunku znajdziesz w naszym artykule: Konto Przekorzystne dla młodych w Pekao a wniosek o jego otwarcie wypełnisz na stronie promocji Pekao SA, natomiast wskazówki jak to zrobić, znajdziesz w naszej instrukcji: jak otworzyć konto w Pekao.

Zobacz stronę Konta Przekorzystnego w Pekao SA »

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Aktualności finansowe

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 14.06.2024 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.