250 zł premii i oszczędności na 8% z Kontem Przekorzystnym w Pekao

W nowej promocji „Przekorzystnie z kartą Visa” możemy zyskać łącznie 250 zł, spełniając bardzo proste warunki. Otwierając konto w Pekao, zarówno dla młodych, jak i klasyczne konto osobiste, do zdobycia jest 50 zł w gotówce za samo otwarcie rachunku, 50 zł w formie bonu do Żabki oraz 150 zł za płatności kartą. Do tego odsetki 8% na koncie oszczędnościowym. Poniżej opisujemy, jak w łatwy sposób zgarnąć całą premię!

Konto Przekorzystne dla młodzieży - premia

Konto Przekorzystne dla młodych jest przeznaczone dla osób do 26. roku życia, a do jego największych zalet trzeba zaliczyć bezwarunkowo darmową kartę płatniczą z funkcją wielowalutową, darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, nowoczesne rozwiązania w świetnie ocenianej aplikacji PeoPay i rozległą sieć oddziałów banku. Oprócz tego, że młodzi mogą praktycznie za darmo korzystać z bardzo dobrego rachunku, do zyskania jest jeszcze premia – co istotne, w niezwykle prosty sposób.

Ta sama promocja z premią obejmuje również Konto Przekorzystne dla osób powyżej 26 lat, a warunki, które trzeba spełnić, są takie same.

Jak zdobyć 250 zł premii?

Jeśli nie jesteś (i nie byłeś klientem Pekao od początku 2021 roku) oraz masz ukończone 18 lat, bez przeszkód możesz skorzystać z aktualnej oferty, która trwa do 15.05.2023 r. Jak premia jest podzielona i co trzeba zrobić, by ją zyskać?

  • 50 zł za otwarcie konta wraz z kartą debetową Visa oraz aplikacją PeoPay poprzez wniosek na stronie Pekao lub za pośrednictwem aplikacji,
  • 50 zł w formie bonu do wykorzystania w sieci sklepów Żabka – tak jak wyżej, za samo założenie konta przez stronę banku lub aplikację,
  • 150 zł za wykonanie 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub apką PeoPay w pierwszym, drugim i trzecim miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu, w którym konto zostało otwarte.

Co to znaczy „w pierwszym i kolejnym miesiącu kalendarzowym” po otwarciu konta i przystąpieniu do promocji? Jeśli złożysz wniosek o Konto Przekorzystne w marcu, po pięć transakcji bezgotówkowych musisz wykonać w kwietniu, maju i czerwcu.

Niezbędne jest też wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz nie zamykanie otwartych w promocji konta i karty do dnia wypłaty nagrody.

Mówiąc w skrócie: aby zgarnąć pełną premię (200 zł na konto i bon na 50 zł do Żabki), otwierasz konto przez internet, a następnie wykonujesz przynajmniej pięć płatności bezgotówkowych kartą lub aplikacją w każdym z trzech pełnych miesięcy po otwarciu konta.

Przejdź na stronę Konta Przekorzystnego z premią »

Sprawdźmy jeszcze, co regulamin promocji mówi na temat płatności, które będą brane pod uwagę jako spełniające warunek:

Transakcja bezgotówkowa – oznacza dokonanie płatności z tytułu zakupu towaru lub usługi na terytorium Polski, lub przy użyciu Karty debetowej lub PeoPay (dotyczy tylko płatności zbliżeniowych PeoPay). Nie dotyczy płatności BLIK.

Mamy więc jasność, że trzeba korzystać z karty i/lub apki PeoPay (z podpiętym Apple Pay lub Google Pay), a transakcje Blikiem nie są tym razem brane pod uwagę.

Kiedy premia zostanie wypłacona?

Nagroda, po spełnieniu opisanych wyżej warunków, zostanie wypłacona w częściach. Termin wypłaty jest zależny od czasu dołączenia do promocji (czyli dnia, w którym otworzysz konto). Poniżej opisujemy terminy wypłat dla konta otwartego w marcu, z warunkami spełnionymi w trzech kolejnych miesiącach.

  • 50 zł za założenie rachunku z kartą i apką PeoPay zostanie wypłacone do: 30.04.2023 r.
  • 50 zł w postaci bonu do Żabki za założenie konta z kartą i apką: do 30.04.2023 r.
  • 150 zł (w częściach po 50 zł) za pięć płatności w kolejnych trzech miesiącach zostanie wypłacone odpowiednio do: 31.05, 30.06, 31.07.2023 r

Mamy więc szansę w bardzo prosty sposób zgarnąć aż 250 złotych premii zakładając jedno z najlepszych kont dla młodych dostępnych na polskim rynku. Z Przekorzystnego dla młodych zadowoleni będą i uczniowie, i studenci, i miłośnicy nowych technologii, i… oszczędzający. Dlaczego? Bo najnowsza promocja banku łączy się z kolejną ofertą: „8% na Koncie Oszczędnościowym” – o czym poniżej.

8% na koncie oszczędnościowym

Bank Pekao oferuje równolegle promocję, w której można zyskać naprawdę dobre oprocentowanie: 8% w skali roku, przez 6 miesięcy do kwoty 100 000 zł. Jeśli więc posiadasz oszczędności, otwierając Konto Przekorzystne z kontem oszczędnościowym (jest bezpłatne) możesz wycisnąć z nich więcej odsetek.

Ile konkretnie zyskasz miesięcznie?

Załóżmy, że posiadasz 10 000 zł oszczędności. Osiem procent po roku to 800 zł, od których należy odjąć podatek Belki (podatek od zysków kapitałowych) w wysokości 19%. Po podatku wychodzi więc 648 zł, dzieląc to przez 12 miesięcy otrzymujemy na czysto miesięcznie 54 zł za każde 10 tys. złotych. W kolejnych miesiącach kwota ta będzie nieznacznie wyższa, ponieważ kapitalizacja odsetek następuje co miesiąc, więc zarobione pieniądze będą pracować dalej.

Promocja jest przeznaczona dla nowych klientów banku, więc jeśli nie miałeś wcześniej konta w Pekao, możesz bez przeszkód z niej skorzystać. Nie trzeba spełniać dodatkowych warunków.

Co istotne, jeśli otwierałeś konto osobiste przez internet i nie otworzyłeś jednocześnie konta oszczędnościowego, możesz to zrobić nieco później z poziomu bankowości elektronicznej (serwis internetowy Pekao24, PeoPay) w terminie od 3 do 5 dni roboczych po dniu zawarcia umowy o konto osobiste. Wtedy załapiesz się na promocyjne oprocentowanie.

Konto Przekorzystne dla Młodych – czy warto?

Bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, darmowa karta wielowalutowa, BLIK, Apple Pay, Google Pay – to tylko niektóre zalety konta dla młodych w Pekao. Zdecydowanie warto zapoznać się ze zbierającą bardzo dobre opinie aplikacją PeoPay (ocena 4,7/5) i to za jej pomocą autoryzować transakcje (unikniesz dzięki temu opłaty za wysyłkę kodów SMS – 0,2 zł). Poza tym nie musisz martwić się kosztami, ani spełniać żadnych warunków zwolnienia aż do ukończenia 26. roku życia.

Szczegółową analizę rachunku znajdziesz w naszym artykule: Konto Przekorzystne dla młodych w Pekao a wniosek o jego otwarcie wypełnisz na stronie promocji Pekao SA, natomiast wskazówki jak to zrobić, znajdziesz w naszej instrukcji: jak otworzyć konto w Pekao.

Zobacz stronę Konta Przekorzystnego w Pekao SA »

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Aktualności finansowe

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 21.03.2023 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.