Nju mobile – analiza oferty. Sprawdź, ile możesz zyskać na przeniesieniu numeru

Czy da się za przystępną cenę zapewnić sobie pełną swobodę w korzystaniu z telefonu: czyli nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz tani internet, nie wiążąc się przy tym długą umową? Zobacz naszą analizę Nju mobile – nowej marki telefonii komórkowej. Sprawdzamy koszty, prześwietlamy „gwiazdki” i „haczyki” i przedstawiamy argumenty za i przeciw. Poświęć 20 minut na przeczytanie tego artykułu, a dowiesz się, jak dzwonić i pisać bez limitu za 39 zł miesięcznie. Bez haczyków i bez podpisywania długiej umowy. Wszystko co musisz wiedzieć o Nju!

Nju Mobile - Analiza oferty

Co to jest Nju mobile?

Nju mobile (w internecie można spotkać też błędny zapis: New mobile) to marka wprowadzona na polski rynek w kwietniu 2013 r. przez Orange. Na podstawie przekazu reklamowego można opisać ją następująco: prosto, tanio i bez zobowiązań, a plany cenowe skonstruowane są w formule: "nie zapłacisz więcej niż", czyli jeśli korzystasz mniej, to zapłacisz mniej. Dzięki reklamom z charakterystyczną, żółtą postacią (Mr Pipik) posługującą się niezbyt poprawną polszczyzną, Nju mobile zna niemal każdy. Na początku w redakcji kontostudenta.pl byliśmy sceptyczni, doszukiwaliśmy się „gwiazdek” i „haczyków”. Przetestowaliśmy jednak ofertę Nju na własnej skórze (korzystamy już prawie cztery lata), i co ciekawe, haczyków nie doświadczyliśmy. A przynajmniej nie takich, które mocno wpływałyby na ostateczną ocenę. Dlatego dzielimy się z Wami sposobem na oszczędną, elastyczną i nielimitowaną możliwość korzystania z komórki.

Nielimitowane rozmowy i SMS-y – jak to działa?

Cennik w Nju mobile jest taki sam niezależnie od tego, czy mowa o ofercie na kartę, czy na abonament:

 • minuta 0,19 zł - niezależnie od tego, do jakiej sieci dzwonisz (do Play również :)
 • SMS 0,09 zł
 • MMS 0,19 zł
 • 1 MB danych 0,19 zł (gdy aktywujesz pakiet jest dużo taniej – o tym przeczytasz niżej)

W tym miejscu można zapytać: ale… jak to opłata za minutę, skoro połączenia są nielimitowane? Działa to w następujący sposób:

 • opłaty za rozmowy przestają być naliczane, gdy wydasz na nie 29 zł (czyli licznik kosztów zatrzymuje się na tej kwocie; więcej nie zapłacisz),
 • opłaty za SMS-y i MMS-y „zatrzymują się” na kwocie 9 zł,
 • opłata za internet „zatrzymuje się” na kwocie 19 zł (możesz wybrać pakiety internetowe, które obniżą koszt korzystania z sieci – o tym przeczytasz dalej).
Stan konta Nju
Stan konta w panelu klienta Nju (aktywny pakiet: Jeden na wszystko)

Jeden na wszystko – nielimitowane rozmowy, wiadomości i 13 GB internetu za 39 zł

Nju Mobile - jeden za wszystko

Całe wszystko za 39 złotych – tak Nju promuje swój pakiet skierowany do tych, którzy dużo dzwonią, piszą i często korzystają z internetu. Jeśli będziesz używać telefonu do woli, bez żadnych ograniczeń, masz pewność, że nie zapłacisz więcej, niż 39 złotych. To zdecydowanie najlepszy pakiet w Nju dla osób, które chcą mieć z głowy martwienie się kosztami rozmów, wysyłanych SMS-ów, czy limitami przesyłu danych. W skład usługi „jeden na wszystko” wchodzą:

 • nielimitowane połączenia krajowe z komórkowymi i stacjonarnymi do wszystkich sieci,
 • krajowe nielimitowane SMS i MMS do wszystkich sieci,
 • nielimitowany transfer danych do 13 GB miesięcznie (na początku było to 2 GB, z biegiem czasu Nju zwiększało miesięczny transfer, aż do obecnych 13 GB),
 • możliwość skorzystania z bezpłatnej usługi "Im dłużej, tym lepiej", dzięki której w zależności od stażu, otrzymujesz większy miesięczny limit internetu do wykorzystania (do... 39 gigabajtów w miesiącu!).

Minimalna kwota, którą miesięcznie zapłacisz to 9 zł (jeśli bardzo sporadycznie korzystasz z telefonu), a maksymalny rachunek nie przekroczy 39 zł. Jedyne co musisz zrobić, to aktywować tę usługę.

Szczegółowe informacje i formularz dołączenia do Nju znajdziesz na njumobile.pl

Jak włączyć jeden na wszystko w Nju?

Jeśli przenosisz numer do Nju lub kupujesz nowy numer, wystarczy zaznaczyć odpowiednie pole (nie przegapisz go podczas wypełniania wniosku, bez obaw). Jeśli jesteś posiadaczem abonamentu w Nju, usługę włączysz on-line lub wysyłając bezpłatnego SMS-a o treści AKT pod numer 80144. Zobacz tę ofertę na stronie Nju »

Jeden na wszystko włączysz też po zalogowaniu do konta klienta na njumobile.pl, wchodząc w zakładkę "Moje konto" > "Usługi" (zobacz poniższy zrzut ekranu)

Jeden na wszystko - NJU
Aktywacja usługi Jeden na wszystko w Nju

Nju mobile internet

Hitem okazała się bezpłatna usługa wprowadzona przez Nju, która polega na tym, że im dłużej jesteś w Nju z rachunkiem, tym więcej masz do wykorzystania gigabajtów w ramach Twojej oferty. Musisz jedynie samodzielnie włączyć „Im dłużej, tym lepiej”

Twoja usługa, z której korzystasz liczba GB staż do 6 miesięcy liczba GB staż powyżej 6 miesięcy liczba GB staż powyżej 12 miesięcy liczba GB staż powyżej 24 miesięcy
usługa jeden na wszystko 13 GB 26 GB 32,5 GB 39 GB
usługa wszystko komórkowe za 29 zł 10 GB 20 GB 25 GB 30 GB
usługa do komórkowych za max 19 zł 3 GB 6 GB 7,5 GB 9 GB
usługa rozmowy i internet za max 19 zł 1 GB 2 GB 2,5 GB 3 GB
usługa nju internetowy za max 29 zł [sam internet] 40 GB 80 GB 100 GB 120 GB

Jak włączyć usługę "Im dłużej, tym lepiej"

Usługę możesz włączyć na numerze telefonu w planie nju z rachunkiem poprzez:

 • wysłanie bezpłatnego SMS-a o treści AKT pod numer 8021
 • njumobile.pl po zalogowaniu na swoje konto w zakładce usługi.
Nju mobile oferta internet
39 GB internetu miesięcznie. Fot: kontostudenta.pl

Usługa jest bezpłatna i możesz ją włączyć nawet jeżeli Twój staż w Nju jest krótszy, niż 6 miesięcy. W momencie, gdy upłynie szósty miesiąc w Nju z rachunkiem, limit transferu w ofercie, z której korzystasz zostanie automatycznie powiększony.

UWAGA! Ważna informacja dla czytelników, którzy często pytają nas o to czy Nju blokuje udostępnianie internetu / punkt dostępu / przenośny hotspot / tethering – Nju nie blokuje udostępniania sieci, to znaczy bez żadnych problemów można przesyłać internet z telefonu na inne urządzenia, za pomocą WiFi, kabla USB i Bluetooth.

Szczegółowe informacje i formularz dołączenia do Nju znajdziesz na njumobile.pl

Jeszcze tańszy internet (opcjonalne)

Jeśli nie skorzystasz z wyżej opisanej usługi „jeden na wszystko” (albo jakimś cudem udało Ci się wykorzystać limit) możesz aktywować pakiety danych. W takiej sytuacji warto od razu, przed rozpoczęciem transferu danych kupić pakiet internetowy. Zarówno w ofercie z rachunkiem (Nju buzz), jak i Nju na kartę dostępny jest:

 • pakiet 9 GB – za 9 złotych.

Możesz włączyć więcej, niż jeden pakiet, a ich wartości sumują się. Okres obowiązywania pakietów wydłuża się zgodnie z datą ważności ostatnio zakupionego pakietu (do końca okresu rozliczeniowego w ofercie z rachunkiem lub 31 dni w ofercie na kartę). W danym cyklu rozliczeniowym możesz aktywować maksymalnie pięć pakietów dodatkowych.

Pakiety internetu w za granicą (w roamingu)

Bardzo przydatną opcją dla osób, które dużo podróżują, są pakiety internetowe obniżające koszty korzystania z sieci za granicą. Dla Unii Europejskiej dostępne są następujące możliwości:

 • Pakiet 50 MB na 3 dni za 5 zł
 • Pakiet 200 MB na 7 dni za 20 zł
 • Pakiet 500 MB na 14 dni za 30 zł
 • Pakiet 1 GB na 30 dni za 50 zł

Istotne jest to, że nie można posiadać dwóch takich samych pakietów równocześnie – więc jeśli wykorzystasz np. najtańszy pakiet 50 MB, nie możesz dokupić takiego samego (dopóki nie wygaśnie czas obowiązywania pierwszego), ale możesz zaopatrzyć się w droższy, np. 200 MB. Koszt aktywacji pakietów jest doliczany do faktury w kolejnym miesiącu.

Jak sprawdzić internet w Nju?

Informacje na temat pozostałych MB w ramach pakietu internetowego w Nju najprościej sprawdzić w swoim koncie użytkownika. Aby mieć do niego dostęp, należy wejść na stronę njumobile.pl, wybrać zakładkę „Moje konto” i wcisnąć przycisk „Załóż konto”. Po krótkim procesie rejestracji masz dostęp do informacji o stanie swojego konta, w tym o wykorzystaniu internetu, danych o płatnościach i usługach dodatkowych.

Jeszcze tańsze rozmowy (opcjonalne) – dla osób rzadziej korzystających z telefonu

Dla osób, które nie korzystają z telefonu bardzo intensywnie (wtedy zdecydowanie najbardziej opłaca się Jeden na wszystko), Nju ma trzy alternatywy:

 • Wszystko komórkowe – maks. 29 zł za internet i rozmowy/wiadomości na komórki i maks. 10 zł za połączenia z numerami stacjonarnymi. Dobry dla osób, które nie dzwonią na numery stacjonarne.
 • Rozmowy i internet – maks. 19 zł za za internet i rozmowy na komórki, maks. 9 zł za SMS-y/MMS-y i maks. 10 zł za połączenia z numerami stacjonarnymi. Dobry dla osób, które rzadko dzwonią na numery stacjonarne i sporadycznie wysyłają SMS-y i MMS-y.
 • Do komórkowych – dobry dla osób, które rzadko korzystają z telefonu w ogóle.

Porównanie wszystkich dostępnych w Nju pakietów znajdziesz na poniższej grafice.

Nju mobile oferta internet
Porównanie dostępnych pakietów w NJU: Jeden na wszystko, Wszystko komórkowe, Rozmowy i internet, Do komórkowych

Nju dodatkowy – nowy numer

Jeśli masz taryfę Nju z rachunkiem, możesz dokupić dodatkowy numer telefonu, w ramach którego za 9 złotych miesięcznie możesz korzystać z tego, co ma w ofercie podstawowy numer, czyli:

 • nielimitowane rozmowy na komórkowe i stacjonarne w kraju,
 • nielimitowane SMS/MMS w kraju,
 • internet w kraju na pełnej prędkości w ramach limitu numeru głównego (zgodnie z posiadaną usługą)

To bardzo dobra okazja do kupienia rodzeństwu, dziadkom lub dziecku numeru z nielimitowanymi połączeniami i wiadomościami za 9 zł miesięcznie.

Tańszy roaming w Nju – usługa "Nju w UE"

Klienci Nju z rachunkiem mają do dyspozycji usługę obniżającą koszty roamingu w Unii Europejskiej – do 19 gr za minutę i 9 gr za SMS-a, czyli jak za połączenia krajowe. Ceny pakietów taniego roamingu są następujące:

 • nju w UE na 3 dni – 3 zł
 • nju w UE na 7 dni – 4 zł
 • nju w UE na 14 dni – 6 zł
 • nju w UE na 30 dni – 8 zł

Dla osób, które dużo podróżują to szansa na znaczne obniżenie kosztów połączeń w roamingu. Jak włączyć? Poprzez konto on-line lub przez SMS na numer 80255 z komendą AKT 3, AKT 7, AKT 14 lub AKT 30.

Nju mobile – czy warto?

Argumenty na plus:

Nju - plusy
Bohater reklam Nju Mobile, źródło: facebook.com/Njumobile

Nielimitowane połączenia, czyli swoboda w korzystaniu z telefonu. Nie musisz zastanawiać się, ile będzie Cię kosztować dana rozmowa lub czy wystarczy Ci środków na koncie. Po prostu sięgasz po telefon i dzwonisz, bez zbędnych przeliczeń.

39 zł miesięcznie za pełną ofertę bez limitu. Aktywując nowość, czyli usługę „jeden do wszystkich”, korzystasz z najlepszej w Polsce oferty no-limits. Bez komplikacji, bez pamiętania o włączaniu pakietów (raz włączona usługa działa przez cały czas), bez martwienia się o koszty.

Niskie koszty nawet bez usług dodatkowych. Oferta Nju mobile jest atrakcyjna nawet, jeśli na chwilę zapomnimy o usłudze jeden do wszystkich i nielimitowanych połączeniach. 19 gr za minutę, 9 groszy za SMS do wszystkich sieci, to bardzo atrakcyjne stawki. Dokładając do tego zatrzymujący się „licznik” na kwotach 29 zł (rozmowy), 9 zł (SMS-y), 19 zł (internet, wariant droższy, bez pakietów) otrzymujemy najlepszą (wg wielu, nas też) ofertę na polskim rynku.

Minimalna wysokość faktury – tylko 9 zł/mies. Jeśli nieregularnie korzystasz z telefonu i zależy Ci na tym, żeby nie musieć płacić całego abonamentu wtedy, gdy rozmawiasz niewiele, Nju buzz będzie dla Ciebie odpowiednia. Minimalna opłata miesięczna to tylko 9 zł. W ofercie na kartę można rozwiązać sprawę nie doładowując konta, jednak trzeba pamiętać o ograniczonej ważności środków zgromadzonych na koncie pre-paid.

Prostota: przekazu, oferty, regulaminów. Jedną z cech „tradycyjnego” Orange jest to, że jak mało która firma potrafią zamieszać klientowi w głowie. Przebrnięcie przez umowę to czasem kilkadziesiąt minut ślęczenia nad dokumentami. W Nju mobile, de facto też Orange, mamy do czynienia z czymś odwrotnym – łatwa do zrozumienia oferta, prosty język, krótkie regulaminy usług. Po przeczytaniu drugiego, trzeciego, czy piątego opisu/regulaminu/dokumentu w tym stylu łatwo pomyśleć „może oni wcale nie chcą mnie oszukać”?

Brak długoterminowej umowy. Związując się z Nju mobile w ofercie z rachunkiem podpisujesz umowę na czas nieokreślony, z miesięcznym okresem wypowiedzenia. To oznacza, że jeśli na rynku pojawi się inna, lepsza oferta, będziesz mógł się do niej przenieść bez czekania na koniec umowy. Nie związujesz się z operatorem na rok, dwa lub trzy, jak dzieje się najczęściej.

Możliwość skorzystania z pakietów obniżających koszty. Pakiet internetowy, usługa „jeden na wszystko” i „do komórkowych za 19”, czy blokada połączeń z numerami specjalnymi – jeśli jesteś sprytnym klientem, uda Ci się obniżyć (i tak już niski) miesięczny rachunek.

Pakiet obniżający koszty w roamingu – w przypadku każdej oferty no-limits połączenia zagraniczne są rozliczane dodatkowo. Jeśli dużo podróżujesz, a Twoje rachunki telefoniczne są przez to wysokie, pakiety roamingu na 3, 7, 14 lub 30 dni pozwolą Ci płacić za połączenia z/do krajów UE jak za rozmowy w kraju.

Zasięg – Nju mobile to marka, którą powołała do życia firma Orange, w związku z tym jej zasięg jest identyczny jak zasięg macierzystej sieci. W różnych miejscach Polski oczywiście jest z tym lepiej, w innych gorzej, ale jeśli chodzi o całokształt, to ta firma jest w czołówce utrzymania i rozbudowy sieci nadajników. Nju chwali się, że w zasięgu szybkiego internetu LTE jest 99% mieszkańców Polski.

Prosty i użyteczny serwis internetowy (panel klienta) – umożliwia łatwy dostęp do wszystkich niezbędnych informacji. W serwisie można sprawdzić stan konta, listę połączeń, bieżące i archiwalne faktury oraz dostępne/aktywne usługi. Wszystko przedstawione w naprawdę czytelny i zrozumiały sposób – bez zbędnego przeklikiwania się przez dziesiątki podstron.

Argumenty na minus:

Nju - minusy
Bohater reklam Nju Mobile, źródło: facebook.com/Njumobile

[25.11.2015 r., nieaktualne]: Bardzo wysoki koszt połączenia z konsultantem z biura obsługi klienta – aż 5 zł za połączenie, niezależnie od tego, czy zostaniesz połączony z doradcą i czy Twój problem zostanie rozwiązany. Opłata doliczana jest do faktury. Nju zrezygnowało z tej opłaty na rzecz naliczania 19 groszy za minutę połączenia z infolinią, przy czym nie zapłacisz więcej, niż 5 zł niezależnie od czasu trwania połączenia.

Długi czas rozpatrywania zgłoszeń i reklamacji – to zjawisko zostało zaobserwowane na podstawie rozmów, jakie prowadzą na facebookowym profilu klienci i przedstawiciele Nju. Skargi na długi czas, jaki mija od złożenia reklamacji do jej rozpatrzenia, nie są tam rzadkością. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że potrzeba kontaktu z pracownikami Nju będzie jak najrzadsza (lub nie będzie jej wcale).

Rozmowy z zagranicy oraz połączenia/SMS-y na numery specjalne są dodatkowo doliczane do faktury – to nie tyle argument na „nie”, co rzecz, o której należy bezwzględnie pamiętać. Wszystko, co niestandardowe, zostanie doliczone do faktury.

Brak możliwości skorzystania z oferty z telefonem. Pod względem ekonomicznym zakup telefonu u operatora niemal nigdy się nie opłaca. Są jednak osoby, które cenią sobie możliwość „wzięcia telefonu” podczas przedłużania umowy lub zmiany sieci, bo na przykład jest im ciężko zdobyć się na większy, jednorazowy wydatek na nowy telefon. W Nju nie ma takiej możliwości, otrzymujemy tylko kartę SIM.

Podsumowanie „za” i „przeciw”

Przewaga argumentów „za” chyba nie wymaga komentarza. Kluczowymi aspektami przemawiającymi na korzyść Nju mobile są oczywiście koszty i elastyczność. Dla tych, którzy rozmawiają bardzo mało, najniższa kwota na fakturze (9 zł) nie powinna być zbytnim obciążeniem. Z kolei ci, którzy nie lubią się ograniczać, za maksymalnie 39 zł (po włączeniu „jeden do wszystkich”), mogą pisać, dzwonić i przeglądać sieć do woli.

Szczegółowe informacje i formularz dołączenia do Nju znajdziesz na njumobile.pl

Nju mobile – opinie

Zapytaliśmy kilkoro użytkowników Nju, co sądzą na temat tej oferty. Jeśli masz swoje przemyślenia i opinie o Nju mobile, prześlij je na nasz adres (znajdziesz go w stopce pod artykułem lub w zakładce kontakt) – za każdą wiadomość z góry dziękujemy. Nju mobile opinie:

Przeniosłem się do Nju mobile, bo byłem niezadowolony z dotychczasowej oferty w Orange Mix – co rusz jakieś dopłaty, wygasający stan konta, usługi włączane bez mojej zgody i nieustające reklamacje. Wiem, że Nju to też Orange, ale podejście jest inne – płacę ok. 50 zł miesięcznie, nie martwię się żadnymi dopłatami, ani tym, jak często i jak długo dzwonię. Duże ułatwienie w codziennym życiu.

Maciek, Kraków

Aktywowałem usługę, dzięki której płacę 39 złotych za wszystko. Bez haczyków i bez limitów. Trudno mi wskazać jakieś wady.

Karol

W Nju mam dokładnie to samo, co miałam w poprzedniej sieci, czyli nielimitowane rozmowy i SMS-y, ale równo o połowę taniej. Wielu z moich znajomych w ogóle nie jest świadomych tego, jaką ofertę ma Nju, bo uważają, że to sieć dla gimnazjalistów. Faktycznie, reklamy też nie trafiają w mój gust, ale ceny są naprawdę niskie.

czytelniczka, 28 lat

Mam New mobile od pół roku i byłbym zadowolony, gdyby nie jeden szczegół – rozmowa z konsultantem kosztuje jednorazowo 5 zł! Miałem problem ze źle wystawioną fakturą i musiałem dzwonić z wyjaśnieniami. Według mnie taka stawka nie jest w porządku.

Mariusz

Co oferuje konkurencja?

Pozostali operatorzy komórkowi, czyli Play i T-Mobile i Plus, mają w swojej ofercie taryfy, które z założenia mają podjąć rękawicę rzuconą przez Orange – to Heyah non stop Red Bull Mobile No Limits i Plush. Dodatkowo na polski rynek wszedł operator Virgin Mobile, który również przygotował ciekawą ofertę, lecz wyłącznie na kartę. Szczegółowe zestawienie wszystkich ofert bez limitu znajdziecie w naszym artykule Porównanie ofert no limit, czyli rozmowy bez ograniczeń. Tutaj tylko skrótowo przedstawimy kilka różnic:

 • tylko Nju oferuje tak niskie, minimalne zobowiązanie miesięczne (9 zł),
 • w Virgin i Plush nie ma górnego limitu wydatków, ponieważ MMS-y nie są wliczone do pakietu,
 • u konkurencji trzeba pamiętać o aktywacji pakietów. Jeśli w Nju niczego nie włączysz, nie przekroczysz 57 zł.
 • w Virgin Mobile trzeba pamiętać o stałym utrzymywaniu odpowiedniego salda na koncie (czyli o regularnym doładowaniu) – inaczej pakiet bez limitu nie zostanie automatycznie przedłużony/aktywowany.
 • w regulaminie i cenniku Nju jest najmniej „haczyków” w stosunku do innych sieci (o wszystkim przeczytasz w porównaniu).
 • Nju oferuje największą liczbę przydatnych pakietów obniżających koszty.

Gdzie kupić SIM (starter)?

Oferta Nju jest dostępna tylko przez internet. Nie kupisz jej w stacjonarnym punkcie Orange. Dlatego po wszystkie informacje, cenniki, regulaminy i formularz przeniesienia numeru (lub zamówienia nowej karty SIM) musisz udać się na www.njumobile.pl.

Proces przenoszenia numeru

Po wypełnieniu formularza na stronie Nju Twoje dane zostaną zweryfikowane, a następnie kurier dostarczy Ci dokumenty do podpisu. Co ważne i uczciwe ze strony operatora – ze wszystkim, co podpiszesz możesz zapoznać się wcześniej na ekranie swojego komputera (dokumenty w PDF-ach są dostępne podczas śledzenia statusu zamówienia). Jeśli przenosisz numer z Plusa, Play lub T-Mobile, kurier zostawi Ci kartę SIM z numerem tymczasowym (mimo, że Twój „stary” numer nie został jeszcze przeniesiony, będziesz mógł już korzystać z Nju; potem numer ulegnie automatycznej zamianie). Jeśli przenosisz numer z Orange, karta SIM zostaje ta sama. Gdy dokumenty zostaną dostarczone do Nju przez kuriera, będziesz mógł dokonać aktywacji. W ustalonym wcześniej dniu Twój numer zostanie przeniesiony (w przypadku Orange będzie to termin tożsamy z końcem okresu rozliczeniowego).

Zobacz także:

Krzysztof Gibek, Jan Boniecki, redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 18.04.2017 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.