Jak działa mSaver – rachunek od mBanku wspomagający oszczędzanie?

Chcesz rozpocząć oszczędzanie, a nie możesz się do tego zmobilizować? mBank stworzył produkt, który może Ci się przydać. mSaver to program regularnego oszczędzania, który pozwala na automatyczne odkładanie drobnych kwot po przeprowadzanych przez Ciebie transakcjach. Jak to działa i czy warto otworzyć eKonto z mSaverem?

mSaver - automatyczne oszczędzanie
Strona mSavera, mbank.pl

Co to jest?

mSaver to konto oszczędnościowe powiązane z eKontem. Odkładane są na nim drobne kwoty, po wybranych transakcjach na rachunku lub po płatności kartą do konta. Do wyboru masz trzy możliwości naliczania odkładanych kwot:

  • zaokrąglenie do pełnych dziesięciu złotych,
  • procent transakcji (od 1% do 15%),
  • stała kwota (od 3 do 10 zł).

Kiedy oszczędzasz?

Wspomniane kwoty trafiać będą na rachunek oszczędnościowy mSaver automatycznie, po wybranych transakcjach. Jakich?

  • Gdy zapłacisz w sklepie kartą debetową lub kredytową,
  • gdy wykonasz przelew ze swojego rachunku (eKonta),
  • gdy wypłacisz gotówkę z bankomatu.

Czy warto?

Znamy już zasady funkcjonowania mSavera, pora zapytać o to, czy warto. Opinie o mSaverze są szczególnie pozytywne u osób, dla których oszczędzanie było do tej pory misją nie do wykonania. Biorąc pod uwagę najważniejszy czynnik, czyli to, że mSaver jest darmowy, oraz to, że masz stały i niczym nieograniczony dostęp do zebranych przez siebie pieniędzy, trzeba powiedzieć, że jest to warta rozważenia funkcjonalność. Pomyśleć o niej powinny szczególnie osoby, dla których „tradycyjne” oszczędzanie, czyli odkładanie określonych kwot gotówki, stanowi nie lada problem – w ich przypadku mSaver rozwiązuje problem, ponieważ wszystko dzieje się automatycznie. Ponadto środki trafiające na mSaver są oprocentowane.

Opinie czytelników na temat mSavera:

Naszych czytelników, którzy korzystają z mSavera, poprosiliśmy o opinie na jego temat.

"Prawa jest taka, że samemu nigdy nie wychodziło mi oszczędzanie, teraz ustawiłem sobie 2 zł przy każdej płatności kartą – tyle mi trafia na msaver. W ten sposób oszczędzam około 40 złotych miesięcznie - niby niewiele, ale dla mnie w sam raz."

Marcin

"Na początku nie wiedziałam, że mogę włączyć oszczędzanie procent od transakcji, ale kiedy już się o tym dowiedziałam, jestem zadowolona :)"

Basia, Częstochowa

"Ja mam mieszane uczucia, bo msaver mi zżera za dużo pieniędzy. Pewnie się przeliczyłem jeśli chodzi o moje możliwości. Na razie wyłączyłem."

anonimowy czytelnik, 23 lata

Korzystasz z mSavera? Napisz do nas!

Jak założyć?

Niezależnie od tego, czy posiadasz już rachunek eKonto (z którym powiązany jest mSaver), czy nie jesteś jeszcze klientem mBanku, możesz w prosty sposób zaopatrzyć się w mSaver.

Mam już eKonto:

W takiej sytuacji wystarczy, gdy zadzwonisz na mLinię lub aktywujesz rachunek poprzez serwis transakcyjny online (Pasaż > Market > Oszczędności > mSaver ).

Nie mam eKonta:

W przypadku nowych klientów, wystarczy wypełnić wniosek o otwarcie eKONTA, a po otwarciu konta aktywować mSaver przez system transakcyjny w taki sam sposób, jak opisany powyżej lub zadzwonić na mLinię (801 300 800 / 42 6300 800).

Zobacz informacje na temat mSavera i założ go na stronie mBanku »

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Oszczędności

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 30.01.2017 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.