Karta EURO26 – ubezpieczenie i zniżki nie tylko dla studenta

EURO26 to międzynarodowa karta młodzieżowa wydawana osobom do 30 lat, która zawiera ubezpieczenie i daje dostęp do ogromnej ilości zniżek w Polsce, Europie i na świecie. Euro26 w wielu miejscach jest również wystarczającym potwierdzeniem statusu studenta (jest traktowana jak legitymacja studencka). Czy warto kupić kartę EURO26? Sprawdź!

Karta EURO26
Karta Euro 26 Student

EURO26 czyli ubezpieczenie i rabaty w jednym – najważniejsze korzyści

Mimo, że w nazwie karty znajduje się liczba 26, to jej posiadaczem może być każdy, kto nie ukończył 30 roku życia (status studenta również nie jest wymagany). Zastanawiasz się, do czego może Ci się przydać ta karta? Zwichnięta kostka, poparzenie słoneczne, nieumyślnie wyrządzona szkoda komuś innemu – EURO26 chroni Cię między innymi przed takimi sytuacjami. Jest ona nie tylko studencką kartą ubezpieczeniową, ale daje dostęp do bardzo dużej liczby zniżek w kraju (3000 punktów udzielających rabatów w Polsce) i za granicą (51 tys. miejsc ze zniżkami w Europie).

Wybierasz się w podróż? W aktualnej promocji Banku Pekao SA otrzymasz kartę ISIC World o wartości 105 zł za darmo, a dodatkowo 100 zł premii do wydania na co chcesz. Poza tym bogaty pakiet podróżnika, między innymi darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie i kartę wielowalutową.

Sprawdź szczegóły w naszej analizie: Konto Przekorzystne dla młodych z darmową kartą ISIC oraz na stronie promocji na www.pekao.com.pl.

EURO26 ubezpieczenie

Europejska Karta Młodzieżowa EURO26 zapewnia pakiet ubezpieczeń przydatnych w Polsce, jak i podczas zagranicznych wyjazdów. Co ważne, ubezpieczenie EURO26  obejmuje zarówno ochronę od następstw nieszczęśliwych wypadków jak i tzw. odpowiedzialność cywilną, czyli wesprze Cię w momencie kiedy coś przeskrobiesz. Dostępne są różne warianty ubezpieczenia, w zależności od tego, czy zamierzasz wyjeżdżać poza oraz czy aktywnie uprawiasz sport. Firmą ubezpieczającą jest AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

W skład NNW (ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków) wchodzi wypłata świadczeń za trwały uszczerbek na zdrowiu, śmierć, inwalidztwo i pobyt w szpitalu; świadczenie w ramach OC (odpowiedzialności cywilnej) będzie wypłacone na przykład osobie poszkodowanej w spowodowanym przez Ciebie wypadku lub pokryje szkody wyrządzonych przez Ciebie zniszczeń materialnych.

Dostępne są następujące pakiety w ramach karty:

 1. Karta bez ubezpieczenia za 21 zł rocznie z dostępem do zniżek. Karta EURO26 bez ubezpieczenia jest dostępna tylko w sprzedaży przez internet!
 2. Karta w wariancie Polska za 61 zł rocznie z dostępem do zniżek oraz zawierająca ubezpieczenia działające na terenie Polski.
 3. Polska Sport (76 zł) to pakiet przeznaczony dla czynnych sportowców składający się z ubezpieczeń NNW oraz OC. Co istotne, w tym pakiecie zawarte są wypadki związane zarówno ze sportem amatorskim jak i sportem wysokiego ryzyka oraz zawodowym i wyczynowym uprawianiem sportu – jednak w granicach naszego kraju.
 4. Osoby często podróżujące lub wyjeżdżające na Erasmusa powinny zainteresować się opcją World w cenie 84 zł rocznie, zawierającą pakiet ubezpieczeń na terytorium całego świata z wyłączeniem USA i Kanady. Opisywana karta oprócz standardowych ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz odpowiedzialności cywilnej oferuje także wsparcie lekarza ortopedy lub chirurga po przyjeździe do Polski, RTG czy pomoc w przypadku wypadku poza Polską. Co ważne, będąc za granicą, otrzymujesz dostęp do konsultacji przez internet z polskim lekarzem. Pomoże to w razie wątpliwości co do diagnozy dokonanej przez zagranicznego specjalistę.
 5. Dostępny jest także najdroższy pakiet Sport w cenie 147 zł rocznie. Działa on na terenie całego świata z wyłączeniem Kanady i USA, analogicznie do wariantu World, z tą różnicą, że obejmuje również wypadki związane z uprawianiem sportu. Oznacza to, że każdy podróżujący student może za niewielką sumę ubezpieczyć się na swoje wyjazdy, na których będzie surfował, jeździł na snowboardzie, nartach, czy uprawiał inny, ryzykowny sport.
Karta EURO26 Student
Porównanie kart Euro26, źródło: euro26.pl

Która karta jest najlepsza?

Jeżeli szukasz tylko pakietu podstawowych ubezpieczeń na terenie kraju, wybierz wariant „Polska” w cenie 61 zł. Jeżeli z kolei uprawiasz intensywnie sport, ale nie wyjeżdżasz za granicę warto zwrócić uwagę na kartę „Polska Sport” kosztujący 76 zł. Jeżeli podróżujesz przyda Ci się wariant World za 84 zł lub rozszerzony o ubezpieczenie sportowe za 147 zł.

Czym różnią się karty EURO26 Extra od zwykłych?

Po wejściu na stronę zakupu karty zauważysz, że w sprzedaży dostępne są też karty Extra, np. EURO26 World Extra czy EURO26 Polska Extra. Czym różnią się od tradycyjnych kart? Wszystkie korzyści z posiadania są takie same jak w przypadku kart klasycznych. Jedyną różnicą jest wysokość sumy ubezpieczenia, to znaczy kwoty, na którą jesteś ubezpieczony w różnych przypadkach (czy to nieszczęśliwych wypadków, czy odpowiedzialności cywilnej). W przypadku kart Extra kwoty te są wyższe.

Jeśli więc potrzebujesz karty przede wszystkim do korzystania ze zniżek i posiadania ubezpieczenia „na wszelki wypadek”, bez problemu wystarczy Ci zwykła opcja, czyli na przykład Euro26 World zamiast Euro26 World Extra. Zwróć na to uwagę przeglądając listę dostępnych kart i dokonując zakupu online.

Karta EURO26 extra
Porównanie kart Euro26 extra, źródło: euro26.pl

Karta na Erasmusa

Wielu studentów wyjeżdżających na zagraniczne wymiany kupuje kartę EURO26 jako ubezpieczenie na Erasmusa – i jest to bardzo dobry pomysł. Nawet jeśli uczelnia nie wymaga od Ciebie dodatkowego ubezpieczenia (poza wydawaną w NFZ kartą EKUZ, która pozwala jedynie na korzystanie z publicznych placówek medycznych za granicą), to warto wydać kilkadziesiąt złotych i czuć się bezpieczniej podczas pobytu na wymianie. Drugą równie istotną kwestią są zniżki, które daje Ci karta – w restauracjach, na komunikację, noclegi, zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych, wejścia do muzeów, kin i innych placówek kulturalnych.

Co robić, jeśli uczelnia wymaga ode mnie dodatkowego ubezpieczenia na Erasmusa? Wtedy karta Euro26 jest jedną z najlepszych opcji.

EURO26 zniżki

Niektórzy kupują kartę EURO26 tylko po to, by móc korzystać z oferowanych przez nią rabatów. Wszyscy partnerzy EURO26 są wybrani pod kątem potrzeb młodych ludzi. Wśród ofert znajdziesz między innymi rabaty na ubrania, buty, hotele, restauracje, wyjazdy i obozy czy szkolenia i kursy. Lista partnerów jest stale aktualizowana, a liczba zniżek sięga 3 tys. w Polsce i aż 51 tys. w Europie. Do najlepszych ofert należą obecnie:

 • Yves Rocher 30% zniżki
 • Pizza Dominium – specjalny cennik
 • Telepizza 50% zniżki
 • Księgarnia internetowa Ravelo.pl 30% zniżki
 • FlixBus 10% zniżki
 • GOPASS (karnety narciarskie online: Polska, Słowacja, Czechy, Austria) – taryfa JUNIOR
 • Decathlon Szczawno Zdrój 5% zniżki
 • Sklep outdoor Addnature 12% zniżki
 • Sklep Bikester 12% zniżki

Wyszukiwarkę zniżek znajdziesz pod adresem http://www.eyca.pl/

Przykładowe zniżki EURO26 w Hiszpanii, Francji i w Holandii:

Rabaty EURO26 holandia hiszpania francja
Przykładowe zniżki, jakie daje Euro26 w różnych krajach, źródło: facebook.com/euro26pl

Jak zamówić?

Kartę Euro <26 możesz zamówić zarówno przez internet, jak i w stacjonarnym punkcie partnerskim. Zamówienie internetowe wymaga podania podstawowych danych osobowych oraz adresu, na który zostanie wysłana karta. Płatność zrealizujesz przelewem, a umowa zawierana jest tuż po jego zaksięgowaniu – to oznacza bardzo szybkie objęcie ubezpieczeniem.

Jak się nazywa Euro26 w innych krajach?

Nie wszędzie karta EURO26 nazywa się tak samo. Ale spokojnie, działa identycznie i jest akceptowana bez względu na swoją lokalną nazwę. EURO26 to:

 • we Włoszech to "Carta Giovani"
 • w Holandii "CJP"
 • a w Portugalii "Cartao Jovem"

Na stronie można przeczytać: "Warto znać lokalną nazwę karty i użyć jej w sklepie, w restauracji, czy biurze podróży – ułatwi to uzyskanie zniżki. Wspólnym mianownikiem odmian  Europejskiej Karty Młodzieżowej jest logo EYCA, i  właśnie na logo dostaniesz zniżkę!".

Czy warto?

Karta EURO26 będzie szczególnie przydatna jeśli:

 • Nie chcesz kupować uczelnianego ubezpieczenia, które nie oferuje nic poza samą ochroną ubezpieczeniową.
 • Choćby sporadycznie wyjeżdżasz za granicę (karta zwróci się już przy jednym, dwóch wyjazdach).
 • Wyjeżdżasz na Erasmusa lub inną zagraniczną wymianę.
 • Uprawiasz sport, w którym łatwo o wypadek (np. jeździsz na nartach lub na snowboardzie).
 • Często kupujesz w sklepach/restauracjach, do których EURO26 oferuje zniżki (roczny koszt karty zwróci Ci się po kilku transakcjach).

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Erasmus

Krzysztof Gibek, Rafał Bajkowski, redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 31.10.2018 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.