Jak otworzyć konto w PKO BP

Jak otworzyć PKO BP

PKO rośnie w siłę. Z ponad 9 milionami (!) klientów i prawie 1900 oddziałów i agencji jest zdecydowanie największym bankiem w Polsce. Jak otworzyć konto w PKO BP? Na przykładzie Konta dla Młodych prezentujemy krok po kroku proces otwierania konta przez internet – możesz skorzystać z naszej instrukcji również jeśli chcesz założyć PKO Konto za Zero czy PKO Konto Bez Granic. Konto dla Młodych to rachunek dla osób w wieku 18-26 lat, Konto za Zero to podstawowy rachunek z oferty PKO BP, a Konto Bez Granic to płatne konto dla wymagających klientów. Jak właściwie wypełnić wniosek i założyć konto w PKO?

Przejdź na stronę wniosku o otwarcie konta

Jak otworzyć darmowe konto w PKO BP
kliknij obrazek, aby powiększyć

Pierwszy ekran, który zobaczysz po wejściu na stronę wniosku o otwarcie Konta dla Młodych, to prezentacja grafiki promującej konto studenckie w PKO BP oraz skrót najważniejszych zalet rachunku. Proces otwierania każdego rachunku w PKO wygląda praktycznie tak samo. Wypełnienie wniosku jest proste i zajmie Ci nie więcej, niż kilka minut. Wszystko jesteś w stanie załatwić samodzielnie, dlatego warto zaoszczędzić czas i nie stać w kolejkach w oddziale banku. Po złożeniu wniosku umowę do podpisania przywiezie Ci kurier. Kliknięcie przycisku „Otwórz konto” przeniesie Cię do wniosku, który składa się pięciu kroków. Wniosek: tutaj.

Uwaga: jeśli masz więcej, niż 26 lat i chcesz otworzyć inne konto, użyj następujących wniosków:

"Dorosłe" konta PKO: Konto za Zero, Konto bez Granic

PKO Konto za Zero – podstawowe konto z oferty PKO BP, dobre dla osób pracujących; 0 zł za prowadzenie, jeśli posiadasz kartę płatniczą wydaną do konta, w przeciwnym razie 8 zł/mies. Opłata za kartę 8 zł, jednak jesteś z niej zwolniony po wydaniu przy jej użyciu min. 300 zł w miesiącu (do kwoty 300 zł wliczają się także transakcje BLIKIEM). Umożliwia darmowe wypłaty z ponad 3000 bankomatów sieci PKO BP. Do dyspozycji klientów darmowe wpłatomaty, aplikacja mobilna IKO wraz z nowoczesnymi płatnościami BLIK. Podsumowując, żeby za darmo korzystać z konta, trzeba posiadać kartę płatniczą i aktywnie z niej korzystać, a także pamiętać, by wypłacać pieniądze z bankomatów PKO BP. Wniosek: tutaj.

PKO Konto Bez Granic – droższe konto, zapewniające jednak więcej korzyści, m.in. darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie. Opłata za prowadzenie rachunku: 17,9 zł miesięcznie (nie można jej uniknąć). Opłata za kartę: 0 zł (bez żadnych warunków), bezprowizyjne wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie. Pełna obsługa konta w oddziale, przez bankowość internetową oraz aplikację mobilną IKO (z systemem płatności BLIK). Wniosek: tutaj.

Krok 1 – karta do konta

Jak otworzyć darmowe konto w PKO BP
kliknij obrazek, aby powiększyć

Jeśli kliknąłeś w jeden z powyższych linków, właściwe konto powinno być już zaznaczone. W pierwszym kroku po przejściu do wniosku o założenie rachunku musisz odpowiedzieć na pytanie czy jesteś już klientem banku. Jeśli otwierasz swoje pierwsze konto w PKO BP zaznacz „nie”.

Karta do rachunku

Następnie wybierz, czy zamawiasz kartę Mastercard do konta (na pewno się przyda, jeśli to Twoje główne konto). W przypadku Konta dla Młodych jest ona bezpłatna jeśli wykonasz przynajmniej 4 transakcje w miesiącu, na dowolną kwotę. Co ważne, płatności bezgotówkowe mogą zostać wykonane zarówno kartą jak i BLIKIEM (pamiętaj, że wypłata z bankomatu nie wlicza się do tych transakcji). Jeśli nie spełnisz tego warunku, karta kosztuje 5 zł miesięcznie.

W Koncie za Zero – opłata za kartę: 8 zł/mies. lub 0 zł jeśli wydasz kartą/BLIKIEM min. 300 zł/mies.; w Koncie Bez Granic – opłata za kartę: 0 zł (bez warunków).

Uwaga, masz możliwość wyboru innego wizerunku karty, niż domyślny (przesuwając karty strzałkami), jednak niestandardowy wizerunek kosztuje 14,9 zł (jest to opłata jednorazowa).

Krok 2 – dane osobowe

Jak otworzyć darmowe konto w PKO
kliknij obrazek, aby powiększyć

Na kolejnej stronie wniosku uzupełnij podstawowe informacje osobowe, takie jak imię, nazwisko, imię matki i jej nazwisko panieńskie, numer PESEL, miejsce urodzenia i dane dowodu osobistego. Po wypełnieniu wszystkich pól kliknij „dalej”.

Krok 3 – dane kontaktowe

Jak otworzyć darmowe konto w PKO
kliknij obrazek, aby powiększyć

Następnie podaj swój numer telefonu i adres e-mail oraz adres zamieszkania. Jeśli chcesz, żeby korespondencja z banku przychodziła na inny adres, odznacz pole „ten adres jest do korespondencji” – wtedy będziesz mieć możliwość podania innego adresu korespondencyjnego.

Krok 4 – informacje dodatkowe

Jak otworzyć darmowe konto w PKO
kliknij obrazek, aby powiększyć

Jeśli chcesz wnioskować o debet w koncie (czyli możliwość uzyskania dodatkowych środków na rachunku: dla Konta dla Młodych maks. 500 zł, dla Konta za Zero i Konta bez Granic do 1000 zł) – zrobisz to w tym kroku. Pamiętaj, że zadłużenie należy spłacić w ciągu 30 dni. Jeśli potrzebujesz dostępu do dodatkowych pieniędzy, wybierz „Tak”, jeśli nie potrzebujesz limitu albo wiesz, że będziesz mieć problem z jego spłatą na czas (30 dni), zdecydowanie zaznacz „Nie”.

Tutaj też określasz, czy comiesięczne wyciągi z rachunku mają być przesyłane na adres e-mail czy udostępniane w bakowości internetowej (to już według Twoich preferencji, nie ma to większego znaczenia).

Kolejny element tego kroku to wskazanie adresu, pod który kurier ma dostarczyć umowę. Może to być adres zamieszkania, adres korespondencyjny lub dowolnie wskazany adres (na przykład miejsca pracy czy akademika). Wybierasz również preferowaną godzinę kontaktu ze strony kuriera.

Niestety, PKO BP nie umożliwia już tzw. elektronicznego zawarcia umowy, czyli wypełnienia wniosku online i wykonania przelewu na wskazane konto, potwierdzającego Twoją tożsamość. Dostępne są dwie opcje podpisania umowy: za pośrednictwem kuriera lub w oddziale. Standardowo kurier zjawi się pod wskazanym przez Ciebie adresem w ciągu dwóch dni roboczych od momentu wypełnienia wniosku przez internet.

Ostatnia rzecz do wypełnienia, to oświadczenie, czy jesteś podatnikiem w innych krajach niż Polska.

Krok 5 – podsumowanie

Jak otworzyć darmowe konto w PKO
kliknij obrazek, aby powiększyć

W podsumowaniu sprawdź, czy podane wcześniej dane się zgadzają (jeśli nie, użyj linku „zmień”, aby jej poprawić), a następnie zapoznaj się z oświadczeniami i zaznacz, które zgody wyrażasz. Jeśli zakładasz konto w promocji, najczęściej w regulaminach jest zapis, że zgody marketingowe muszą zostać udzielone, aby otrzymać premię/nagrodę. Jeśli nie zakładasz konta w promocji, możesz zaznaczyć wybrane opcje zgodnie ze swoimi preferencjami.

To tyle! Kliknij przycisk „złóż wniosek” i czekaj na dalsze instrukcje ze strony banku (zostaną wysłane na e-mail), a następnie w ciągu kliku dni zjawi się u Ciebie kurier z umową do podpisania. Mamy nadzieję, że ta krótka instrukcja pozwoliła Ci poznać odpowiedź na pytanie jak otworzyć konto w PKO.

Wniosek o otwarcie rachunku znajdziesz na stronie PKO BP, odpowiednio: Konto dla Młodych 18-26 lat oraz Konto Bez Granic i Konto za Zero.

Zobacz także:

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 02.01.2019 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.