Jak otworzyć eMAX walutowy w mBanku – instrukcja
eMax to jedno z najlepszych kont walutowych dostępnych na rynku. Jest odpowiednie zarówno dla studentów wyjeżdżających na zagraniczną wymianę, jak i dla tych, którzy potrzebują konta do rozliczeń w obcych walutach, na przykład dużo podróżują lub pracują za granicą. Największa zaleta konta walutowego to brak przewalutowania oraz tzw. "spreadu walutowego" – płacisz dokładnie tyle, ile wynosi kwota transakcji w obcej walucie, bez dodatkowych kosztów. Zobacz, jak założyć konto walutowe w mBanku.
Wniosek o eMax walutowy złożysz przez internet, na stronie mBanku lub w jednym z ponad 100 oddziałów w całej Polsce. Wypełniając wniosek przez internet masz wybór, w jaki sposób podpiszesz umowę: czy dostarczy ją pod wskazany przez Ciebie adres kurier (a następnie zabierze ją do banku), czy udasz się w tym celu do jednego z oddziałów lub punktów obsługi (ich listę zobaczysz podczas składania wniosku, a wszystko opisane jest w dalszej części artykułu).
Krok 1. Przejdź na stronę wniosku o eMax walutowy
Przechodząc na stronę eMax walutowego zobaczysz ekran z opisem konta i najważniejszymi informacjami. Na potrzeby naszej instrukcji przyjmujemy, że otwierasz rachunek w EUR.
(aby powiększyć grafikę, kliknij na nią; aby powrócić do strony kliknij na przycisk X pod grafiką lub na zaciemnione pole, bądź wciśnij klawisz Esc)
Krok 2. Wybór produktów i usług o które wnioskujesz
Rachunek eMax walutowy jest powiązany z eKontem (do którego nie musisz wyrabiać karty, jeśli zależy Ci tylko na eMaxie walutowym).
Dla konta walutowego w euro domyślną kartą jest Visa Classic eMax EUR. Opłata za jej wydanie wynosi 30 złotych. Nie ma opłat za wypłaty z bankomatów za granicą ani prowizji za płatność w sklepie. Na pewno przyda Ci się, jeśli wyjeżdżasz za granicę lub kupujesz w sieci na zagranicznych stronach.
Dalsza część procesu zakładania konta jest analogiczna, jak w przypadku zwykłego konta osobistego w mBanku. Poniżej znajdziesz fragmenty z naszego artykułu: jak otworzyć konto w mBanku.
Krok 3. Dane osobowe
W kolejnym kroku potrzebny Ci będzie dokument, na przykład dowód osobisty, na podstawie którego musisz uzupełnić dane osobowe wnioskodawcy. Potem podaj dane kontaktowe: e-mail i numer telefonu i dane adresowe, czyli adres zameldowania. Jeśli Twój adres korespondencyjny jest inny, masz możliwość podania go w tym kroku. Poniżej zaznacz jeszcze zgodę na przetwarzanie danych i kliknij 'Dalej'.
Krok 4. Podsumowanie i oświadczenia
Na kolejnym ekranie zobaczysz podsumowanie wprowadzonych przez siebie danych – spójrz, czy wszystko się zgadza (aby edytować ewentualną pomyłkę kliknij przycisk „modyfikuj kolejny krok” na dole strony). Jeśli otwierasz konto z polecenia znajomego, masz w tym miejscu możliwość wpisania 10 cyfr jego rachunku, dzięki czemu transakcja zostanie zaliczona na jego konto a polecenie będzie skuteczne.
Potem zapoznaj się z oświadczeniami – pamiętaj, że nie musisz wyrażać zgody na komunikaty marketingowe, a szczególnie na udostępnianie Twoich danych firmom współpracującym z bankiem. Jednak jeśli chcesz założyć konto biorące udział w jednej z promocji organizowanych przez bank, to najczęściej wyrażenie tego typu zgody jest konieczne do otrzymania premii/nagrody.
Jeśli nie rozliczasz się z podatków w żadnym innym kraju, poza Polską, zaznacz w ostatnim polu opcję „tak”.
Krok 5. Sposób podpisania umowy
W kroku „miejsce finalizacji” musisz wskazać najwygodniejszy dla Ciebie sposób podpisania dokumentów. Do wyboru masz następujące opcje: kurierem (dokumenty będą dostarczone pod wskazany przez Ciebie adres), w oddziale mBanku (po wybraniu tej opcji pojawi się lista rozwijana, na której wskażesz „Twój” oddział), mKiosk lub placówka mFinanse (mniejsze punkty, np. w galeriach handlowych) albo przez internet, elektronicznie – przelewem z innego banku. Miej jednak na uwadze, że przepisy w tym aspekcie się zmieniły i aby otworzyć rachunek w ten sposób, konto z którego wykonasz przelew musi być zweryfikowane (to znaczy założone w sposób inny, niż przez internet). Więcej o tym przeczytasz w naszym artykule o nowych zasadach otwierania kont online.
Krok 6. Zakończenie
Na końcu zobaczysz potwierdzenie pomyślnie złożonego wniosku i informację, żeby czekać na informacje mailowe na temat statusu wniosku. Możesz też zapoznać się z ofertą dodatkowych produktów mBanku.
Na podany przez Ciebie adres e-mail otrzymasz informacje, co zrobić dalej, by móc korzystać z konta.
Zobacz także:
Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Student i bank
redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 30.01.2017 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas:
Najczęściej czytane
Na skróty
Najnowsze artykuły
polityka prywatności | regulamin serwisu | kontakt
© Kontostudenta.pl 2011-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.