Konta ze wszystkimi bankomatami w Polsce za darmo

Swobodny dostęp do gotówki jest istotny dla coraz większej liczby osób, które otwierają lub zmieniają konto bankowe – jako redakcja serwisu kontostudenta.pl przekonujemy się o tym, gdy czytelnicy pytają nas, jakie konto z darmowym bankomatami wybrać. Które konta oferują darmowe wypłaty w całej Polsce i na co trzeba zwrócić uwagę przed otwarciem rachunku? Zapraszamy do lektury.

Bankomat
Bankomat w galerii handlowej, fot: kontostudenta.pl

Czy są tu jakieś haczyki? Czyli jak to działa

Osoby, które nie śledzą zmieniających się warunków prowadzenia rachunków bankowych mogą być zdziwione: czy to możliwe, żeby posiadając darmowe konto osobiste, można było wypłacać pieniądze ze wszystkich bankomatów w Polsce, bez żadnych opłat? Odpowiedź brzmi tak, to możliwe, i co ciekawe, wcale nie trzeba spełnić wygórowanych warunków.

Wszystkie bankomaty. Naprawdę?

Wysokości opłat za wypłatę z bankomatów należy szukać w taryfie opłat i prowizji, zamieszczonej na stronie banku, najczęściej w pozycji “Wypłata gotówki w bankomatach innych sieci” - jeżeli w tej rubryce widnieje 0 zł, to faktycznie, wypłata z tzw. bankomatów obcych jest darmowa. Oznacza to, że pieniądze podjąć możesz we wszystkich, z ponad 22 tysięcy bankomatów, które według danych NBP, mamy obecnie w Polsce. Nie musisz więc martwić się, czy bankomat Twojego banku będzie akurat w pobliżu.

Opłaty za kartę można uniknąć

Zakładając jedno z opisanych w dalszej części artykułu kont, uzyskasz dostęp do wszystkich bankomatów w Polsce, bez konieczności płacenia prowizji za wybranie pieniędzy w jakiejkolwiek maszynie – to prawda. Jednak opłatą, którą możesz ponieść, jest miesięczna opłata za używanie karty płatniczej, wynosząca zazwyczaj nie więcej, niż 7 zł. W bardzo prosty sposób możesz jednak jej uniknąć, a raczej zostać z niej zwolnionym. Jak? Są trzy sposoby, w zależności od danego banku.

Warunki zwolnienia z opłaty za kartę:

 • bez żadnych warunków, karta jest darmowa dla młodych klientów (np. Nest Bank, Idea Bank, BGŻ BNP Paribas, Getin Noble Bank);
 • wykonanie minimalnej, wymaganej liczby transakcji kartą w miesiącu (np. 1 transakcja w Millennium, 5 w PKO BP i mBanku (bez warunków dla osób do 20 roku życia) oraz w Orange Finanse);
 • wykonanie transakcji kartą na minimalną, określoną kwotę w miesiącu (np. ING Bank i T Mobile Usługi Bankowe – minimum 200 zł, Alior Bank – 300 zł).

Jeśli każdego miesiąca spełnisz opisany powyżej warunek, możesz cieszyć się darmowym używaniem karty płatniczej – to sprawia, że jeśli Twój bank oferuje wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce za darmo, to będą one dla Ciebie realnie darmowe. Nie płacisz bowiem ani za operację wypłaty, ani za “narzędzie”, którym się posługujesz, czyli za kartę.

Czy trzeba na coś uważać?

Korzystając z wypłat w dowolnym bankomacie, należy mieć na uwadze to, że czas potrzebny do pełnego rozliczenia transakcji może być dłuższy, niż przy wypłacie z bankomatu Twojego banku. Oznacza to tyle, że załóżmy wypłacając 100 zł, Twoje saldo na koncie będzie pomniejszone od razu, jednak transakcja zostanie zaksięgowana w bankowym systemie z pewnym opóźnieniem – mogą to być dwa, trzy dni, w ekstremalnej sytuacji mogą to być dwa tygodnie – w zależności od przepływu informacji pomiędzy Twoim bankiem, a siecią z której wypłaciłeś pieniądze. Dlatego musisz pamiętać, że informacja o dokonanej przez Ciebie wypłacie pojawi się w systemie bankowości internetowej z pewnym opóźnieniem, a środki, które wypłaciłeś będą oznaczone jako “zablokowane”.

Poza tym, nie ma jednej, minimalnej kwoty, którą wypłacają bankomaty różnych sieci. Tak więc nie zdziw się, gdy w jednym bankomacie będziesz mógł wypłacić pieniądze już od kwoty 10 zł (dostępne w maszynach BZ WBK i Banków Spółdzielczych), a w innym od 20 (np. bankomaty PKO BP, Pekao, Euronet), a w niektórych dopiero od 50.

Konta z darmowymi wypłatami z bankomatów w Polsce

Przechodząc do meritum, poniżej przedstawiamy listę kont, które oferują darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Niektóre z nich są również sklasyfikowane w naszym rankingu kont studenckich, gdzie porównać można szczegółowo porównać najlepsze rachunki dla młodych ludzi.

Konta z darmowymi wypłatami ze wszystkich bankomatów w Polsce:

 • Nest Konto, Nest Bank;
 • Konto dla Młodych, PKO BP;
 • Konto 360 Student, Millennium (warunek: musisz wykonać minimum 1 płatność kartą w ciągu miesiąca, inaczej bank naliczy prowizje za wypłaty z bankomatów);
 • eKonto m, mBank (bezpłatne wypłaty od kwoty 50 zł, poniżej – 1,30 zł prowizji);
 • Konto Osobiste, Orange Finanse (warunek: musisz wykonać min. 5 transakcji karta w ciągu miesiąca, inaczej bank naliczy prowizje za wypłaty z bankomatów);
 • Konto Jakże Osobiste w Alior Banku pod warunkiem wskazania darmowych bankomatów jako wybranej korzyści (zobacz artykuł o nowym koncie Aliora);
 • Konto Jakie Chcę, BZ WBK bezwarunkowo do 26 roku życia, potem 7 zł miesięcznie (więcej o Koncie Jakim Chcę);
 • Konto Proste Zasady w Getin Noble Banku (więcej o Koncie Proste Zasady);
 • Konto Maksymalne, BGŻ BNP Paribas w wersji rachunku dla osób w wieku 13-26 lat;
 • Konto Wymarzone, Raiffeisen Polbank (opłata miesięczna za kartę 6 zł i nie można jej uniknąć);
 • Konto Idealne, Idea Bank;
 • Envelo Bank Konto, bezwarunkowo do 26 roku życia.
Wszystkie inne koszty i warunki prowadzenia rachunków znajdziesz w porównaniu kont dla młodych »

Konta z warunkowymi darmowymi wypłatami z bankomatów

Warto przyjrzeć się także ofercie kont studenckich, w których bezprowizyjne wypłaty z bankomatów obcych są możliwe, ale pod pewnymi warunkami.

 1. Konto Direct, ING Bank Śląski – w ciągu miesiąca można dokonać jednej bezprowizyjnej wypłaty z obcego bankomatu za pomocą karty debetowej i jednej poprzez wpisanie kodu BLIK, każda następna kosztuje po 2,50 zł. Bezpłatne są wypłaty z maszyn ING i Planet Cash.
 2. Konto Freemium, T-Mobile Usługi Bankowe – rachunek obejmuje trzy bezprowizyjne wypłaty z dowolnego bankomatu w miesiącu.
 3. Eurokonto Mobilne, Pekao – za darmo dwie wypłaty z obcych bankomatów (miesięcznie).

BLIK – nowoczesny sposób na uniknięcie opłat

W bankach takich jak PKO BP, BZ WBK, Alior, mBank, Orange Finanse i Getin Noble (niedługo w pełni funkcjonalny BLIK pojawi się także w apce GoMobile banku BGŻ BNP Paribas) można dodatkowo uniknąć opłat za wypłatę gotówki z bankomatów za pomocą sześciocyfrowego kodu BLIK. Kod ten jest generowany przez aplikację mobilną. Aby wypłacić gotówkę za pomocą BLIKA należy zatem zainstalować i skonfigurować apkę swojego banku na smartfonie oraz przepisać sześciocyfrowy kod na klawiaturze bankomatu i zatwierdzić wypłatę PIN-em w aplikacji. Opisane banki nie wymagają od klientów spełniania dodatkowych warunków – użytkowanie BLIKA jest całkowicie darmowe.

BLIK jest ponadto dostępny w ING i Millennium, ale w pierwszym dostępna jest jedna darmowa wypłata, w drugim "darmowość" wypłat jest zależna od dokonania jednej transakcji kartą plastikową w miesiącu.

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Student i bank

Krzysztof Gibek, redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 12.01.2018 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  blog  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.