Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

Alior Bank zaprezentował nowe Konto Jakże Osobiste, które zastępuje kilka do tej pory oferowanych rachunków (w tym również kont dawnego BPH, przejętego przez Alior w 2017 r.). Bank nie zapomniał o młodszych klientach, oferując udogodnienia dla osób mających mniej niż 26 lat.

Konto jakże osobiste Alior
Konto Jakże Osobiste - nowy rachunek w Aliorze

Warto zaznaczyć, że jeśli w tej chwili posiadasz któreś ze starszych kont Aliora lub BPH (wśród studentów popularnością cieszyło się Konto Internetowe oraz Lubię to! Konto) to nie masz możliwości zmiany typu konta na Jakże Osobiste. Bank pracuje dopiero nad taką opcją. Jeśli chcesz już teraz  posiadać nowy rachunek, musisz po prostu założyć drugie konto z osobnym numerem.

Dodatkowe korzyści, czyli pakiety obniżające koszty

Konto Jakże Osobiste daje klientom wybór usług, z których naprawdę korzystają. Rachunek ma jeden prosty podstawowy cennik oraz 9 dodatkowych korzyści, z których dwie możemy wybrać bezpłatnie, a kolejną z pozostałych siedmiu da się dokupić za 3,5 zł miesięcznie każda. Co ciekawe, wcale nie musimy aktywować kolejnych korzyści, jeśli nie są nam potrzebne.

Ile kosztuje Konto Jakże Osobiste

Opłaty związane z Kontem Jakże Osobistym bez aktywnych korzyści dodatkowych kształtują się następująco:

 • 0 zł za prowadzenie rachunku dla osób do 26 roku życia (bez żadnych dodatkowych warunków
  lub – dla osób powyżej 26 roku życia – przy jednorazowym wpływie zewnętrznym na kwotę min. 1500 zł (inaczej 10 zł miesięcznie);
 • 0 zł za użytkowanie plastikowej karty debetowej pod warunkiem wykonania transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł miesięcznie, inaczej 5 miesięcznie;
 • 0 zł za użytkowanie karty mobilnej (HCE, Android Pay);
 • 0 zł za przelewy krajowe standardowe przez internet;
 • 8 zł przelew krajowy w placówce;
 • 5 zł za przelew natychmiastowy;
 • 5 zł za przelew europejski;
 • 0 zł wpłaty gotówki w placówce banku;
 • 0 zł wypłaty gotówki w placówce;
 • 0,6% min. 1 zł za wpłatę gotówki we wpłatomacie Euronet;
 • 5 zł za sprawdzenie salda konta w bankomacie;
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą debetową z bankomatów banku;
 • 2,5 zł za wypłatę gotówki z dowolnego innego bankomatu krajowego;
 • 5 zł za wypłatę gotówki z bankomatu za granicą;
 • 0 zł za wypłatę gotówki za pomocą kodu BLIK (we wszystkich urządzeniach posiadających tę funkcję);
 • 0 zł za przelew natychmiastowy na numer telefonu BLIK (tylko dla posiadaczy nowej aplikacji mobilnej).

Jak widać w „standardzie” nowe konto Alior Banku nie jest tanie. Samo posiadanie rachunku jest bezwarunkowo bezpłatne tylko dla młodych klientów, do 26 roku życia, lub osób zapewniających stały wpływ w kwocie min. 1500 zł miesięcznie. Za kartę debetową trzeba zapłacić 5 zł/mies., chyba że wydamy za jej pomocą 300 zł, co dla studenta wcale nie musi być proste. Warto więc przed założeniem nowego konta w Alior banku przeliczyć czy faktycznie wspomniane transakcje nie są problemem.

Trzeba zwrócić uwagę na prowizję za wypłatę z bankomatów innych, niż maszyny własne banku, bo tych jest bardzo niewiele! 2,5 zł zapłacimy również za wypłaty z największych sieci: Euronetu i Planet Cash.

Cieszy natomiast to, że bank oferuje darmowe wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale (co przestaje być standardem – wystarczy spojrzeć na nowe konta BGŻ BNP Paribas i BZ WBK). Niestety, są za to naliczane prowizje za wpłaty gotówki we wpłatomatach. Plusem jest też BLIK w aplikacjach mobilnych banku, umożliwiający bezprowizyjne wypłaty gotówki ze wszelkich bankomatów, oraz przelewy na numer telefonu dostępne w nowej wersji apki.

Co warto wybrać w ramach dodatkowych korzyści?

Tym, co ma czynić konto Aliora wyjątkowym, są dodatkowe korzyści, dzięki którym można dopasować rachunek do swoich potrzeb.

Każdy klient może wybrać dwie spośród wymienionych niżej korzyści bez opłat, za każdą kolejną zapłaci 3,5 zł (ale nie ma obowiązku aktywowania kolejnych). Do wybory mamy:

 1. Bezprowizyjne wypłaty z bankomatów krajowych – rekomendowana przez nas usługa, która zwalnia klienta z prowizji za korzystanie ze wszystkich urządzeń w Polsce.
 2. Zwrot 1% transakcji kartą mobilną i BLIKIEM – kolejna rekomendowana przez nas korzyść (szczególnie dla studentów cierpiących na niedobory gotówki), nagradzająca za korzystanie z płatności smartfonem (także za transakcje BLIK przez internet) – można odzyskać maksymalnie 20 zł miesięcznie.
 3. Bezprowizyjne wypłaty z bankomatów za granicą.
 4. 5 bezpłatnych przelewów ekspresowych w miesiącu.
 5. Ubezpieczenie w podróży za granicą (m.in. koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków, zagubienie bagażu czy pomoc prawną).
 6. Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym: do 1,46% do salda 20 000 zł.
 7. 10 dni w miesiącu bez odsetek od kwoty wykorzystanej w ramach limitu w koncie (produkt kredytowy).
 8. Dostęp do programu Mastercard Princeless Specials.
 9. Pomoc w nagłych wypadkach – assistance domowy, medyczny, samochodowy. Pakiet medyczny działa jednak tylko w sytuacji nieszczęśliwych wypadków, a pomoc specjalistów – tylko w wyniku wypadków losowych.

Korzyści można dowolnie zmieniać w bankowości internetowej, mobilnej oraz w placówkach banku. Co to znaczy? Jeśli np. w czasie wakacji wyjeżdżasz za granicę możesz aktywować na koncie darmowe korzyści: bezprowizyjne wypłaty z bankomatów za granicą i ubezpieczenie w podróży zagranicznej. Kiedy już wrócisz, masz możliwość aktywowania darmowych wypłat z bankomatów w Polsce i np. zwrotów za płatności BLIKIEM i Android Pay.

Przejdź na stronę Konta Jakże Osobistego »

Uwaga! Wyłączone korzyści przestają działać ostatniego dnia miesiąca. Oznacza to, że jeśli 15. dnia wyłączysz drugą korzyść i aktywujesz w jej miejsce inną, to zarówno wyłączona korzyść jak i nowa będą działać do końca miesiąca, co w przypadku posiadania trzech aktywnych usług wygeneruje opłatę w wysokości 3,5 zł. Cytując za stroną banku:

Przykład: Posiadasz 2 aktywne korzyści. W 10 dniu miesiąca rezygnujesz z jednej z Korzyści i wybierasz nową, która aktywuje się 11 dnia miesiąca. W tym przypadku na ostatni dzień miesiąca będzie miał aktywne 3 korzyści i poniesiesz prowizję w wysokości 3,50 zł. Od 1 dnia kolejnego miesiąc aktywne już będą tylko 2 korzyści.

Należy przyznać, że nowe konto daje klientowi wiele możliwości konfiguracji. Zwróć uwagę, że nawet jeśli zapłacisz 3,5 zł za którąś z dodatkowych korzyści, to i tak nie jest to wygórowany koszt (dla przykładu 3,5 zł za 5 przelewów ekspresowych daje koszt 70 groszy za jeden szybki przelew, opłata standardowa to 5zł za przelew). Podobnie z pakietem assistance w kraju pozwalający na wezwanie lekarza lub specjalisty z zakresu napraw np. hydraulika w przypadku nagłej potrzeby, z reguły u konkurencji jest on dostępny w droższych pakietach (np. Pekao Eurokonto Aktywne Plus za 9,99 zł miesięcznie lub Eurokonto Premium Plus za 17, 99 zł czy np. Millennium Konto 360 za 7 zł miesięcznie, przez pierwszy rok za darmo).

Ciekawą opcją jest także zwolnienie z naliczania odsetek od wykorzystanego limitu przez 10 dni w miesiącu, ale jest to opcja tylko dla pracujących studentów.

Mniej atrakcyjne wydają się dostęp do programu Mastercard PS (w Deutsche Banku i Getin Banku dostępne dla klientów za darmo) oraz wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym do 1,46% (można uzyskać dużo większe odsetki, szczegóły w naszym rankingu kont oszczędnościowych). Co ciekawe, sam Alior bank oferuje 2,5% w skali roku na koncie oszczędnościowym Lokacyjnym dla nowych środków.

Jeśli tylko wiesz, co będzie dla Ciebie najbardziej przydatne, a co za tym idzie, które korzyści przydadzą Ci się najbardziej, zdecydowanie warto zainteresować się nowym kontem Alior Banku.

Zwróć uwagę

 • Jeśli nie aktywujesz żadnej korzyści, Konto Jakże Osobiste jest po prostu drogie.
 • Korzyści możesz dowolnie zmieniać, korzystaj z tej możliwości, aby ograniczyć opłaty.
 • W przypadku niektórych korzyści nawet dodatkowa opłata 3,5 zł miesięcznie (naliczana dopiero za trzecią i kolejną aktywną korzyść) nie jest wysoka – to mało jak na 5 przelewów ekspresowych czy pakiet assistance.
 • Większość korzyści aktywowana jest dopiero następnego dnia około godziny 6 rano! Pamiętaj, że korzyści nie są aktywowane od razu.
 • Jeżeli zrezygnujesz z korzyści w trakcie trwania miesiąca i aktywujesz w jej miejsce kolejną, to może zostać naliczona opłata. Korzyści wyłączają się w ostatnim dniu miesiąca.
 • Nie możesz zamienić aktualnie posiadanego rachunku w Alior Banku na Konto Jakże osobiste – musisz w takim wypadku założyć nowe konto.
 • Bank wprowadza nową bankowość internetową i mobilną, jednak nie są one jeszcze w pełni funkcjonalne, przez co często trzeba korzystać zarówno z nowej jak i starej wersji systemu.
Przejdź na stronę Konta Jakże Osobistego »

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Student i bank

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 19.10.2017 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.