eKonto m – konto dla młodych w mBanku

mBank, trzeci co do wielkości bank w Polsce i jeden z pionierów nowoczesnej bankowości internetowej oferuje młodym klientom eKonto m – rachunek, który umożliwia m.in. darmowe prowadzenie, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce bez opłat i dostęp do nowinek technologicznych takich jak BLIK i Android Pay. Czy eKonto m to dobry wybór na studenckie konto bankowe?

Uwaga! Opis archiwalny: eKonto m zostało zastąpione jeszcze lepszym rachunkiem dla młodych, o którym przeczytacie w naszym artykule: Nowe eKonto możliwości »
eKonto m
eKonto m weszło do oferty mBanku 2 sierpnia 2016 r.

Ile kosztuje eKonto m?

Ewentualne opłaty związane z eKontem m są zależne od wieku posiadacza. Jednak niezależnie od tego, czy masz 18 czy 21 lat, bank daje Ci możliwość posiadania konta za darmo, jeśli chociaż korzystasz z niego choćby od czasu do czasu.

W skrócie:

 • Prowadzenie konta: 0 zł dla użytkowników do 24 lat (od 25 roku życia 4 zł, lub 0 zł – jeśli masz wpływ min. 1000 zł na konto).
 • Opłata za kartę:  0 zł – jeśli masz mniej, niż 19 lat, później: 0 zł jeśli wykonasz przynajmniej 5 transakcji w miesiącu na dowolną kwotę (w przeciwnym wypadku 4 zł).
 • Darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce (od 25 roku życia również i na świecie).
 • Wypłata z bankomatu za granicą: 3%, min. 9 zł (od 25 lat 0 zł).
 • Płatna obsługa gotówkowa w oddziałach (wpłaty/wypłaty gotówki:) 9 zł – do 18 roku życia; 0 zł - od 19 roku życia.
Uwaga! Opis archiwalny: eKonto m zostało zastąpione jeszcze lepszym rachunkiem dla młodych, o którym przeczytacie w naszym artykule: Nowe eKonto możliwości »

Trzeba pamiętać o możliwej opłacie za wypłatę małych kwot z bankomatu przy użyciu karty. Do 21 lat bez możesz wypłacać za darmo bez ograniczeń, od 21 do 24 lat: pobierane jest 1,3 zł za wypłatę kwoty poniżej 50 zł, od 25 lat 1,3 zł za wypłatę kwoty poniżej 100 zł). Możesz jednak wypłacać nawet najmniejsze kwoty (jeśli oczywiście bankomat dysponuje banknotami o nominale 10 czy 20 zł) zupełnie za darmo – przy użyciu BLIKA, a nie karty. Wystarczy mieć przy sobie telefon z aplikacją mobilną banku.

eKonto m
podstawowe opłaty związane z eKontem m

BLIK w eKoncie m

BLIK to polski system płatności mobilnych, uruchomiony z inicjatywy kilku banków. W praktyce to sześciocyfrowy kod wyświetlany przez aplikację mobilną banku, który może służyć do zaakceptowania transakcji lub wypłaty z bankomatu, bez użycia karty płatniczej.

Wypłaty gotówki z bankomatów przy użyciu BLIKA ze wszystkich bankomatów w Polsce, które obsługują ten rodzaj płatności (w bankomatach: Euronetu, Planet Cash, PKO Banku Polskiego, Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, Credit Agricole Bank Polska, Getin Banku, Idea Banku, ING Banku Śląskiego, mBanku) są zupełnie bezpłatne, dlatego warto aktywnie korzystać z BLIKA. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w artykule BLIK – co to jest i jak działa.

Dodatkowo BLIK umożliwia Ci płacenie za zakupy w sklepach tradycyjnych i internetowych. Może okazać się szczególnie przydatny, gdy nie weźmiesz ze sobą portfela albo gdy karta gdzieś się zapodzieje. Co więcej, w sklepach internetowych (lub np. na Allegro) często można trafić na promocje przy płatności BLIKIEM.

Android Pay

W mBanku dostępny jest też system płatności mobilnych stworzony przez Google, czyli Android Pay. Jak zacząć z niego korzystać?

 • Pobierz najnowszą wersję aplikacji mBanku – aby korzystać z usługi Android Pay, potrzebujesz telefonu z Androidem w wersji 4.4 lub wyższej, który obsługuje technologie NFC. Dostępność NFC możesz sprawdzić w ustawieniach telefonu.
 • Dodaj kartę dodaj – kartę debetową do płatności Androidem Pay w aplikacji mBanku
 • Płać telefonem – wystarczy, że wybudzisz telefon i zbliżysz go do terminala płatniczego. W ten sposób telefon działa jak karta zbliżeniowa. Transakcje powyżej 50 zł potwierdzasz PIN-em do karty dodanej do Android Pay.

Program rabatowy mBanku

Karta debetowa wydawana do eKonta m jest przepustką do szerokiej gamy rabatów w sklepach/firmach, które dołączyły do programu rabatowego mBanku. Wśród najciekawszych dla młodych i studentów zniżek można wymienić Cinema City (-10%), szkołę językową Speak Up (-200 zł), Answear (-10%), Levis (-10%), Bikershop (-15%), Top Secret (-15%), Monnari (-10%). Wszystkie miejsca, gdzie zapłacisz mniej z kartą mBanku znajdziesz tutaj.

Spersonalizowana karta płatnicza

Zakładając eKonto m możesz bez żadnych kosztów wybrać taką grafikę na karcie, jaką tylko chcesz. Możesz skorzystać z przygotowanej przez bank galerii albo zaprojektować swoją własną kartę. W tym celu, podczas wypełniania wniosku o eKonto m, w jednym z kroków wybierz grafikę, która Ci się podoba lub wgraj zdjęcie z dysku swojego komputera.

eKonto m
karta z dowolną grafiką w mBanku

Bankowość internetowa

eKonto m będziesz obsługiwać za pomocą systemu bankowości internetowej mBanku oraz aplikacji mobilnej dostępnej na Androida i iOS.

mBank on-line
System bankowości internetowej mBanku

Bankowość internetowa mBanku daje Ci możliwość pełnej kontroli nad swoim kontem: począwszy od wykonywania przelewów, otwierania nowych rachunków (np. konta oszczędnościowego), korzystania ze zniżek (mOkazje) do ustawienia dziennych limitów kwotowych dla wypłat z bankomatów, dla płatności kartą czy płatności internetowych. Do dyspozycji klientów oddano także menedżera finansów (mNawigacja finansowa), który automatycznie kategoryzuje transakcje, pozwalając zarządzać budżetem osobistym.

Warto wiedzieć, że posiadając konto w mBanku możesz założyć i zweryfikować Profil Zaufany bez wychodzenia z domu. Co to jest? Profil Zaufany to potwierdzenie Twojej tożsamości, które pozwala Ci załatwiać sprawy urzędowe przez internet. Coraz częściej zamiast iść do urzędu, można nie wychodząc z domu złożyć na przykład wniosek o wydanie nowego dowodu osobistego przez internet. Więcej o Profilu Zaufanym przeczytasz na stronie obywatel.gov.pl.

Aplikacja mobilna

mBank aplikacja mobilna
Aplikacja mBanku na smartfony i tablety

Z kolei aplikacja mobilna przede wszystkim da Ci dostęp do BLIKA, Android Pay, a poza tym pozwoli na szybkie sprawdzenie stanu konta, wykonanie przelewu, skorzystanie z mOkazji, znalezienie bankomatu, czy zapłacenie za zakupy przy użyciu technologii NFC. Przed jej pierwszym użyciem konieczne jest zarejestrowanie telefonu lub tabletu, na którym będzie używana (sama rejestracja jest krótka i można ją przeprowadzić z poziomu bankowości internetowej).

Poprzednik eKonta m, czyli eKonta dla Młodych

Starsi czytelnicy pamiętają zapewne funkcjonujące jeszcze niedawno rachunki przeznaczone dla młodzieży i studentów w mBanku. Były to izzyKonto (konto młodzieżowe) oraz eKonto dla Młodych (konto studenckie). Od sierpnia 2016 roku oferta banku została uproszczona i wspomniane wyżej produkty zastąpiło jedno eKonto m. Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie trzech przedziałów wiekowych, dla których stosowane są różne opłaty – 13-20 lat, 21-24 lata, 25 i więcej lat. Czy charakteryzuje się to konto w stosunku do swoich poprzedników?

Z opłaty za kartę do eKonta m zwalnia wykonanie 5 transakcji w miesiącu, na dowolną kwotę – dotyczy to osób w wieku powyżej 20 lat. Osoby w wieku od 13 do 20 lat nie płacą za kartę nic i nie muszą spełniać żadnych warunków. W przypadku eKonta dla Młodych trzeba było wydać 100 zł w miesiącu przy użyciu karty, żeby za nią nie płacić.

Dla grup wiekowych 13-20 i 21-24 lata dostępne są wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce – czyli tutaj nic się nie zmienia. Jednak osoby powyżej 25 lat „otrzymują” dodatkowo darmowe wypłaty nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Dla najmłodszej grupy klientów (13-20 lat) darmową opcją wpłaty gotówki na konto jest użycie wpłatomatu mBanku, studenci i starsze grupy (21-24 i 25+) mogą wypłacać i wpłacać pieniądze w oddziałach mBanku bez opłat (za darmo dostępne są dla nich również wpłatomaty). W eKoncie dla Młodych wpłaty i wypłaty w oddziałach były płatne. Jest to więc zmiana na plus.

Dla osób powyżej 25 roku życia wprowadzono opłatę za prowadzenie konta (5 zł), której można uniknąć zapewniając wpływy na rachunek. Z opłaty zostaniesz zwolniony, jeśli na Twoje konto w miesiącu wpłynie 1000 zł, ale co ważne – i korzystne – liczone łącznie, jako suma wszystkich wpływów. Jeśli więc po zakończeniu studiów pójdziesz do pracy (nawet dorywczej), nie będzie to problem.

Premia za skuteczne polecanie konta znajomym

Jeśli eKonto m spełni Twoje oczekiwania możesz polecić je znajomym i zarobić w ten sposób 100 zł za to, że znajomy założy konto i będzie z niego korzystał. Jak to działa?

 • Po założeniu swojego konta zaloguj się do serwisu transakcyjnego.
 • Wejdź do Pasażu w serwisie transakcyjnym, wygeneruj link lub swój kod polecenia.
 • Dołącz do nowej edycji PolecamBank i polecaj mBank znajomym.
 • Jeśli znajomy aktywnie korzysta z produktów mBanku otrzymasz premię 100 zł za eKonto m (jeśli znajomy ma mniej, niż 18 lat, premia wynosi 50 zł).

eKonto m

Poniżej znajdziesz pełne podsumowanie warunków prowadzenia eKonta m.

miesięczna opłata za
prowadzenie konta
0 zł - 13-20 lat
0 zł - 21-24 lata
0 lub 5 zł - 25+
opłata za wydanie
karty
0 zł
miesięczna opłata za
kartę1
0 zł - 13-20 lat
0 zł (4 zł) - 21-24 lata
0 zł (4 zł) - 25+
możliwość
zwolnienia
z opłaty za kartę
tak,
do 20 lat za darmo
bez warunków, potem
5 transakcji kartą
w miesiącu
przelewy zewnętrzne
przez internet
0 zł
liczba bezpłatnych
bankomatów
wszystkie bankomaty 
w Polsce (13 do 24 lata)
(od 25 lat dodatkowo
wszystkie na świecie)
wypłata z krajowych
bankomatów obcych
0 zł
darmowa wpłata
gotówki
w oddziałach mBanku –
9 zł (do 20 lat)
0 zł (powyżej 20 lat);
we wpłatomatach
mBanku, Planet Cash,
Cashline – 0 zł,
(Euronet – 0,2%, min. 2 zł)
dodatkowe korzyści
i inne opcje
własny projekt karty
lub wybór z galerii

zniżki do 55% w ponad
3000 sklepów przy
płatności kartą

rabaty w szkołach
językowych w całej
Polsce (do 25%)

 mOkazje – rabaty w
największych sieciach
handlowych

program mSaver
co się dzieje po
ukończeniu 26 lat (18 lat)?
po ukończeniu 25 lat
przejście na nową
taryfę cenową -
prowadzenie konta 5 zł
lub 0 zł przy
wpływach 1000 zł miesięcznie

Korzyści eKonta m dla trzech grup wiekowych

Co przysługuje młodzieży, studentom i absolwentom za darmo, a za co trzeba zapłacić, łatwo sprawdzić w tabeli przygotowanej przez bank.

eKonto m
3 grupy wiekowe w eKoncie m: młodzież, studenci i absolwenci

Zobacz jak wypada nowe konto studenckie mBanku w naszym rankingu kont dla młodych.

Przejdź do strony wniosku o eKonto m »

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Student i bank

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 26.01.2018 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.