Nowa opłata za wypłatę małych kwot z bankomatu w mBanku – kogo dotyczy?

Od 1 lutego 2017 roku mBank wprowadzi nową taryfę opłat i prowizji, w której największą zmianą będzie opłata za wypłaty z bankomatów dla kwot poniżej 50 złotych (w przypadku eKonta m) oraz 100 zł (w przypadku zwykłego eKonta).

oddział mBanku
oddział mBanku, fot: kontostudenta.pl

mBank – zmiany od lutego 2017 r. w skrócie

 • Od lutego posiadacze eKonta m (w wieku 21-24 lata) oraz eKonta dla Młodych zapłacą 1,3 zł za wypłatę z bankomatu kwoty mniejszej, niż 50 złotych. Jeśli wypłacasz 50 zł lub więcej, nie ponosisz opłaty. Do dyspozycji masz wszystkie bankomaty w Polsce za 0 zł.
 • Dla posiadaczy eKonta m w wieku 13-20 lat nie ma minimalnej kwoty bezpłatnej wypłaty, czyli dalej możesz wypłacać nawet 10 zł (o ile bankomat daje taką możliwość) bez żadnych kosztów. Do dyspozycji wszystkie bankomaty w Polsce bez opłat.
 • Dla posiadaczy „zwykłego” eKonta (od 25. roku życia) darmowe będą wypłaty w kwocie 100 złotych i więcej, w sieci bezpłatnych bankomatów (mBank, Euronet, Planet Cash, BZ WBK). Jeśli posiadasz ten rodzaj konta i wypłacisz mniej, niż stówę, w jednym z bezpłatnych bankomatów, zapłacisz 1,3 zł za każdą wypłatę.
 • Zmiany dotyczą także bankomatów sieci Euronet, mBank, Planet Cash i BZ WBK, czyli tych, w których użytkownicy „dorosłego” eKonta mogą wypłacać pieniądze bez opłat.
 • Zmienia się opłata za wypłatę gotówki z bankomatu za granicą (i to na korzyść użytkownika konta), bo zamiast procentowej prowizji (3% min. 9 zł) zostaje wprowadzona sztywna kwota 10 zł.
 • Podobna zmiana ma miejsce w przypadku wypłat z bankomatów obcych w Polsce dla posiadaczy zwykłego eKonta – zamiast „3% min. 5 zł maks. 9 zł” od lutego będzie to po prostu 7 zł bez względu na wypłacaną kwotę. Nie dotyczy młodych, posiadaczy eKonta m, bo dla nich wszystkie bankomaty w kraju są za darmo.

Wszystkie wspomniane wyżej zmiany znajdziesz w komunikacie na stronie banku i w nowej taryfie opłat i prowizji.

Jak wypłacać gotówkę z mBanku za darmo bez względu na kwotę?

 • Bez żadnych opłat i bez limitu kwoty możesz wypłacać pieniądze przy pomocy BLIKA, o którym więcej przeczytasz w podlinkowanym artykule.
 • Drugą opcją jest cash back, czyli wypłata gotówki z kasy sklepu podczas dokonywania zakupów. Coraz więcej sieci handlowych daje taką możliwość.

Wypłacam małe kwoty – co robić?

Wprowadzana w lutym zmiana nie musi być w ogóle zauważalna dla Twojego budżetu, jeśli tylko będziesz o niej pamiętać.

Jeśli masz mniej, niż 20 lat, nic się nie zmienia. Dalej możesz korzystać ze wszystkich bankomatów w Polsce i wypłacać bez limitu kwoty. Jeśli jednak masz przynajmniej 21 lat i często wypłacasz małe kwoty, rozważ następujące opcje:

 • rzadsze wypłaty, ale nieco większych kwot (powyżej 50 zł),
 • korzystanie z BLIKA do wypłacania pieniędzy z bankomatu (za darmo),
 • wypłacanie gotówki w ramach usługi cashback podczas robienia zakupów w sklepie.

Jeśli jednak uważasz, że nowe zasady wypłat będą miały dla Ciebie bardzo duże znaczenie, rozważ zmianę konta na takie, które oferuje darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce bez limitu minimalnej wypłaty. Najtańszą obecnie ofertą na rynku jest Nest Konto w Nest Banku (dawny Bank Smart), gdzie nie płacisz ani za konto, ani za korzystanie z karty bez żadnych warunków.

Wszystkie inne oferty, wraz ze szczegółowym opisem warunków i opłat za wypłaty z bankomatów, znajdziesz w rankingu kont dla młodych i studentów.

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Aktualności finansowe

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 30.11.2016 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.