T-Mobile Usługi Bankowe – nowa marka w miejsce Alior Sync

T-Mobile Usługi Bankowe

Po zawarciu umowy o współpracy Alior Banku z T-Mobile jego elektroniczny oddział, czyli Alior Sync, zmienił nazwę na T-Mobile Usługi Bankowe. Zmodyfikowano wygląd systemu bankowości internetowej, aplikacji mobilnej oraz serwisu WWW banku, a dotychczasowe produkty dostały nowe nazwy. Wszystkie zawarte umowy pozostają w mocy, a klienci nie muszą podejmować żadnych dodatkowych działań. Zobacz, co jeszcze zmieni się dla klientów Alior Sync i jak będą się nazywać produkty bankowe oferowane pod marką T-Mobile.

T-Mobile Usługi Bankowe zamiast Alior Sync

Co to jest T-Mobile Usługi Bankowe?

T-Mobile karta
Karta T-Mobile Usługi Bankowe

T-Mobile Usługi Bankowe to marka, która w maju 2014 r. zastąpiła Alior Sync. Początkowo spodziewano się, że powstanie T-Mobile Bank, jednak na skutek sugestii Komisji Nadzoru Finansowego ostateczna, pełna nazwa to T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank. Wszystkie produkty są przygotowane i obsługiwane właśnie przez Aliora. Dlatego też osoby posiadające konta, karty kredytowe, pożyczki i inne produkty w T-Mobile Usługi Bankowe są formalnie klientami Alior Bank SA. Z oferty T-Mobile Usługi Bankowe mogą korzystać klienci wszystkich sieci komórkowych – Orange, Plus, Play i oczywiście T-Mobile. Nie ma obowiązku przechodzenia do tej sieci wraz z podpisaniem umowy o T-Mobile konto lub inny produkt bankowy.

Wniosek o otwarcie konta znajdziesz na stronie T-Mobile Usługi Bankowe.

Przed przekształceniem Alior Sync w T-Mobile Usługi Bankowe, w komunikacie na stronach T-Mobile można było przeczytać między innymi:

„T-Mobile Polska oraz Alior Bank rozpoczynają kolejny etap współpracy od ujawnienia nazwy T-Mobile Usługi Bankowe, dostarczane przez Alior Bank, która zastąpi dotychczasową markę Alior Sync. W ramach rebrandingu, który zostanie przeprowadzony w ciągu najbliższych tygodni zmienione zostaną projekty strony internetowej, systemu bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnych.

Główne warunki dotychczasowej oferty Alior Sync – wszystko co istotne za 0 złotych – prowadzenie rachunku, wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą, opłata za kartę debetową, przelewy przez internet – po zmianie nazwy na T-Mobile Usługi Bankowe nadal pozostaną bezpłatne”.


Oferta dotychczasowego Alior Sync została rozszerzona o dodatkowe produkty i usługi łączące świat telekomunikacji i ofert bankowych. Klienci T-Mobile mogą liczyć na dodatkowe przywileje i prostsze procedury, na przykład podczas wnioskowania o kredyt. Abonenci tej sieci mogą między innymi uzyskać 1000 zł limitu w koncie na preferencyjnych warunkach i otrzymać dodatkowo 20% doładowania telefonu na kartę przez bankowość online. Z kolei z podwyższonego oprocentowania na rachunku głównym (do 3 procent) mogą korzystać wszyscy, niezależnie od tego, w jakiej sieci posiadają telefon. Warunkiem jest posiadanie regularnych wpływów na rachunek.

Zobacz naszą analizę konta bankowego T-Mobile »

Co się zmienia dla obecnych klientów Alior Sync?

Karta do konta Alior Sync

Posiadacze konta osobistego w Alior Sync od 4 maja 2014 r. stali się automatycznie posiadaczami T-Mobile konta (dokładny opis konta znajdziesz w tym artykule), a nowy adres logowania to www.t-mobilebankowe.pl. Dla klientów Alior Sync najważniejszą informacją jest to, że nie zmieniają się numery kont, a karty debetowe i kredytowe będą aktywne aż do upływu daty ich ważności. Nie ma również konieczności ustawiania nowego hasła do bankowości internetowej, ani podejmowania żadnych dodatkowych działań umożliwiających korzystanie z usług nowego banku.

Przed połączeniem klienci Alior Sync otrzymali e-mail z dokładnym opisem planowanych zmian. Wiadomość cytujemy poniżej:

"Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, już niebawem Alior Sync zmieni się w T-Mobile Usługi Bankowe. W związku z tym chcielibyśmy Państwu przekazać dodatkowe informacje:

Od 3 maja br. od godz. 00:00 do 23:59, portal Alior Sync (www.sync.pl) będzie niedostępny. Nie będzie również możliwości zalogowania się do systemów bankowości internetowej, mobilnej, jak i skorzystania z Wirtualnego Oddziału. Obsługa poprzez infolinię, zostanie ograniczona do zastrzegania kart. Karty płatnicze będą działać prawidłowo.

Zawarte dotychczas umowy z Alior Sync pozostają ważne i nie wymagają podpisywania aneksów. Dostawcą usług, jak i stroną umów o produkty pozostaje, jak dotąd, Alior Bank.

Produkty i usługi będą obsługiwane na niezmienionych zasadach, ale otrzymają nowe nazwy. Szczegóły znajdą Państwo w tabelach poniżej. W ofercie pojawią się też nowe atrakcyjne propozycje, łączące świat telekomunikacji z bankowym.

Wszystkie karty płatnicze wydane w ramach Alior Sync pozostają ważne do ostatniego dnia miesiąca wskazanego na karcie. Nie zmieniają się kod PIN ani limity transakcyjne. Od 3 maja br. wszystkie karty kredytowe i debetowe wznawiane będą w barwach T-Mobile Usługi Bankowe.

Sklepy T-Mobile będą oferowały wybrane produkty w tym m.in. konto czy limit odnawialny. Zrealizują też dyspozycje, takie jak zastrzeżenie lub zablokowanie karty. W tych sklepach nie będzie prowadzona obsługa transakcyjna. Natomiast pełną obsługę bankową będzie świadczyć 10 dedykowanych placówek T-Mobile Usługi Bankowe (ich listę znajdziesz poniżej).

4 maja br. zostanie uruchomiona nowa strona internetowa T-Mobile Usługi Bankowe pod adresem www.t-mobilebankowe.pl. Po wprowadzeniu dotychczasowego adresu portalu Alior Sync (www.sync.pl) będą Państwo automatycznie przekierowani na nowy portal.

Sposób logowania do bankowości internetowej pozostaje bez zmian – Państwa identyfikator, hasło, jak i wykorzystywane do tej pory sposoby autoryzacji zleceń obowiązują również w systemie T-Mobile Usługi Bankowe. Wiadomości z kodami do autoryzacji zleceń wysyłane będą od nadawcy „TM Bankowe”.

Od 4 maja br. do bankowości internetowej będą Państwo logować się poprzez adres https://online.t-mobilebankowe.pl. Przypominamy, że każdorazowo, przed zalogowaniem należy zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa, w szczególności na przedrostek https:// w adresie internetowym oraz poprawność certyfikatu (w obrębie paska adresu przeglądarki, powinna być dostępna informacja o certyfikacie zawierająca nazwę Alior Bank SA na zielonym tle).

Zainstalowane na telefonach aplikacje mobilne, będą wymagać aktualizacji. Można to zrobić korzystając z aktualizacji automatycznych lub zaktualizować samodzielnie, z poziomu sklepu z aplikacjami.

Strona internetowa, serwis bankowości internetowej i mobilnej T-Mobile Usługi Bankowe będą nawiązywać kolorystyką do barw charakterystycznych dla T-Mobile (kolorem wiodącym będzie magenta – odcień różu).

Numer telefonu do T-Mobile Usługi Bankowe nie zmieni się: 19 506 (z zagranicy: +48 12 19 506 lub +48 (12) 370 71 00). Nasi konsultanci pozostaną do Państwa dyspozycji również za pośrednictwem Wirtualnego Oddziału. Od 4 maja br. pod adresem www.t-mobilebankowe.pl/oddzial."

Nowe nazwy produktów Alior Sync

Dotychczasowa nazwa w Alior Sync Nowa nazwa w T-Mobile Usługi Bankowe
Konto osobiste T-Mobile Konto
Karta Debit MasterCard PayPass Karta debetowa MasterCard
Karta Debit MasterCard Naklejka Zbliżeniowa Karta debetowa Naklejka Zbliżeniowa
Karta Debit MasterCard NFC Karta debetowa MasterCard NFC
Karta kredytowa Sync Credit MasterCard Karta kredytowa MasterCard
Sync Token Token Mobile
Płacę z Alior Sync Płacę z T-Mobile Usługi Bankowe
Aplikacja Przelewy na Facebooku - Alior Sync Przelewy na Facebooku - T-Mobile Usługi Bankowe

Placówki T-Mobile Usługi Bankowe

Gdzie znajdują się placówki TMUB? Jak do tej pory uruchomiono 10 pilotażowych miejsc w największych miastach. Placówka prowadzi pełną obsługę klienta, to znaczy można załatwić w niej wszystkie spawy związane z T-Mobile Usługi Bankowe (w przeciwieństwie do punktów T-Mobile, w których złożymy jedynie ograniczone dyspozycje).

T-Mobile Usługi Bankowe oddział w Bydgoszczy
ul. Gdańska 35
85-005 Bydgoszcz
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 9:30-18:30

T-Mobile Usługi Bankowe oddział w Gdańsku
ul. Podwale Grodzkie 5
80-895 Gdańsk
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 10:00-19:00

T-Mobile Usługi Bankowe oddział w Katowicach
ul. Stawowa 13
40-095 Katowice
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 9:00-18:00

T-Mobile Usługi Bankowe oddział w Krakowie
ul. Królewska 67
30-081 Kraków
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 10:00-19:00

T-Mobile Usługi Bankowe oddział w Łodzi
ul. Karskiego 5
91-071 Łódź
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 10:00-22:00

T-Mobile Usługi Bankowe oddział w Poznaniu
ul. Dąbrowskiego 20/22
60-839 Poznań
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 10:00-18:00

T-Mobile Usługi Bankowe oddział w Szczecinie
al. Jana Pawła II 3/4
70-413 Szczecin
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 10:00-19:00

T-Mobile Usługi Bankowe oddział w Warszawie
ul. Głębocka 15
03-287 Warszawa
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 10:00-21:00

T-Mobile Usługi Bankowe oddział w Warszawie
ul. Komisji Edukacji Narodowej 98
02-777 Warszawa
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 10:00-18:00

T-Mobile Usługi Bankowe oddział we Wrocławiu
ul. Powstańców Śląskich 2/4
53-333 Wrocław
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 9:00-21:00

Wpłatomaty oraz mniejsze punkty T-Mobile (nie prowadzące pełnej obsługi) znajdziesz w wyszukiwarce na stronie T-Mobile Bankowe.

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Student i bank

Krzysztof Gibek, na podstawie materiałów prasowych T-Mobile, redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 07.11.2014 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.