Jak otworzyć T-Mobile konto bankowe

Jak otworzyć T-Mobile konto

Rachunek osobisty w T-Mobile Usługi Bankowe jest następcą popularnego konta internetowego Alior Sync. T-Mobile konto ma wszystkie zalety swojego poprzednika: darmowe prowadzenie, bezpłatną kartę płatniczą bez żadnych dodatkowych warunków, darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie oraz 10 przelewów natychmiastowych w miesiącu za darmo. Do tego korzyści dla osób posiadających telefon w T-Mobile oraz oprocentowanie w wysokości 3%.

T-Mobile konto możesz szybko założyć wypełniając wniosek przez internet – umowę zawrzesz dokonując przelewu z innego banku lub odbierając dokumenty od kuriera. Możesz także odwiedzić tzw. "wirtualny oddział" (chat lub rozmowa z konsultantem przez sieć) lub udać się do stacjonarnego punktu obsługi T-Mobile. Jak przebiega proces otwierania rachunku przez internet? Możesz kliknąć na każde zdjęcie, aby je powiększyć.

Przejdź na stronę wniosku o otwarcie konta bankowego T-Mobile

Jak otworzyć darmowe T-Mobile konto

Otwierając wniosek o konto w T-Mobile Usługi Bankowe zobaczysz stronę powitalną, na której wymienione są najważniejsze cechy rachunku oraz przedstawione są funkcjonalności, które oferuje T-Mobile konto. Po zapoznaniu się z informacjami kliknij przycisk "Załóż konto".

Krok 1 - Twoje dane kontaktowe

Jak otworzyć darmowe T-Mobile konto – krok 1

W pierwszym kroku wniosku o otwarcie T-Mobile konta musisz wypełnić pola formularza, w których jesteś proszony o podanie swoich imion (lub imienia, gdy masz tylko jedno), nazwiska, adresu e-mail i numeru PESEL i telefonu kontaktowego.

Krok 2 - Dane osobowe i wybór sposobu podpisania umowy

Jak otworzyć darmowe T-Mobile konto – krok 2

Następnie zostaniesz poproszony o podanie numeru dokumentu tożsamości (dowodu osobistego lub paszportu) i jego daty ważności. Wskazać musisz również, czy jesteś obywatelem Polski i czy mieszkasz na stałe w kraju, czy za granicą. Formalnością jest pytanie o pochodzenie środków (możesz wskazać na przykład wynagrodzenie, renta/emerytura, działalność gospodarcza, spadek/darowizna). Również w tym kroku musisz wybrać, w jaki sposób podpiszesz umowę z bankiem. Są na to dwa sposoby:

kurierem – kurier dostarczy dokumenty pod wskazany przez Ciebie adres, zwykle w terminie od 2 do 4 dni od złożenia wniosku przez internet. To opcja najlepsza dla osób, które otwierają swoje pierwsze konto;

elektronicznie – jeśli masz już konto w innym banku, możesz skorzystać z opcji potwierdzenia swojej tożsamości poprzez tzw. umowę elektroniczną. O co chodzi? Po wypełnieniu wniosku o otwarcie konta w T-Mobile ze swojego wcześniej posiadanego konta wykonasz przelew na dowolną kwotę, dzięki czemu potwierdzisz swoje dane, a konto zostanie założone. W ten sposób konto założysz i aktywujesz w ciągu jednego dnia.

Krok 3 - Adresy

Jak otworzyć darmowe T-Mobile konto – krok 3

Krok trzeci to podanie adresu zameldowania, adresu dla kuriera (jeśli wybierzesz tę opcję podpisania umowy) oraz adresu korespondencyjnego. Jeśli wszystkie trzy wspomniane adresy są takie same, wystarczy oczywiście, gdy wpiszesz adres jeden raz. Ważne, aby wiedzieć, że istnieje możliwość podania różnych adresów zameldowania, do korespondencji i dla kuriera.

Krok 4 - Wybór karty płatniczej

Jak otworzyć darmowe T-Mobile konto – krok 4

Do wyboru masz kartę MasterCard PayPass - to karta debetowa, którą bez problemu zapłacisz w internecie, na przykład za bilety lotnicze, czy za rezerwację hotelu. Funkcjonalność PayPass pozwala na dokonywanie transakcji zbliżeniowych, czyli takich, które nie wymagają podania kodu PIN (do kwoty 50 zł).

Możesz wybrać też nietypową formę karty – wirtualną kartę debetową MasterCard NFC. Pozwala ona na dokonywanie płatności za pomocą telefonu z funkcją NFC i aplikacją MyWallet. Aby móc korzystać z płatności NFC, wystarczy posiadać kartę SIM NFC, aplikację MyWallet oraz telefon obsługujący takie płatności. Jeśli jesteś klientem T-Mobile, weryfikacja dostępności NFC na Twój telefon może nastąpić on-line.

Krok 5 - Zgody formalne i oświadczenia

Jak otworzyć darmowe T-Mobile konto – krok 5

W ostatnim kroku musisz zaznaczyć, że wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Tu możesz również zdecydować, czy chcesz otrzymywać informacje handlowe od T-Mobile. Po kliknięciu przycisku Wyślij zobaczysz regulaminy konta i karty płatniczej oraz taryfę opłat i prowizji. Po zapoznaniu się z nimi będziesz musiał wybrać opcję "Zapoznałem się z dokumentami i nie wnoszę zastrzeżeń" – o ile faktycznie nie masz zastrzeżeń do dokumentów.

Jeśli wybrałeś opcję podpisania umowy, którą dostarczy kurier – to wszystko; pozostaje Ci czekać na jego wizytę. Wniosek wypełnisz na stronie t-mobilebankowe.pl »

Elektroniczne zawarcie umowy

Jeśli wybrałeś elektroniczną formę podpisania umowy (przez przelew bankowy), musisz wykonać dodatkowo następujące kroki:

1. Wprowadzić numer rachunku, z którego wykonasz przelew Jak otworzyć darmowe T-Mobile konto – elektroniczna umowa 1

2. Wykonać przelew według danych pokazanych na ekranie oraz odebrać e-mail Jak otworzyć darmowe T-Mobile konto – elektroniczna umowa 2

Cały proces jest naprawdę prosty. Link do strony, na której złożysz wniosek, znajdziesz poniżej.

To wszystko. Wniosek o otwarcie konta złożysz na stronie t-mobilebankowe.pl »

Zobacz także:

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 07.11.2014 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.