T-Mobile Konto – czy warto?

T-Mobile Usługi Bankowe jest marką Alior Banku współtworzoną z telekomem T-Mobile. Rachunek osobisty jest oferowany w dwóch wariantach: Freemium i Premium. Ten pierwszy będzie dobrym wyborem na konto dla młodej osoby, z kolei jeśli masz stałe wpływy, warto rozważyć konto Premium.

T-Mobile Konto
Strona t-mobilebankowe.pl

Kto może otworzyć T-Mobile konto bankowe

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto bankowe w T-Mobile może otworzyć samodzielnie każdy, kto skończył 18 lat. Co szczególnie ważne, aby otworzyć T-Mobile konto nie trzeba być klientem T-Mobile. Z oferty T-Mobile Usługi Bankowe mogą korzystać klienci Orange, Plusa i Play – czyli wszystkich innych operatorów. Na stronie TMUB znajduje się wniosek o otwarcie konta bankowego w T-Mobile. Mapę z oddziałami stacjonarnymi znajdziesz tutaj.

Osoby niepełnoletnie (powyżej 13. roku życia) również mogą posiadać konto bankowe w T-Mobile, ale do podpisania umowy potrzebują zgody rodzica/opiekuna prawnego. Co więcej, małoletni mogą posiadać konto tylko w sytuacji, jeśli rodzic jest klientem T-Mobile Usługi Bankowe.

Ile kosztuje T-Mobile konto Freemium

Za korzystanie z T-Mobile konta Freemium pobierane są następujące opłaty:

 • otwarcie i prowadzenie rachunku: 0 zł,
 • opłata za wydanie standardowej karty debetowej MasterCard: 0 zł,
 • opłata za korzystanie z karty debetowej w aplikacji Android Pay: 0 zł,
 • opłata za wydanie karty w postaci naklejki zbliżeniowej: 15 zł,
 • miesięczna opłata za kartę debetową: 6 zł lub 0 zł jeśli wydasz w ciągu miesiąca za jej pomocą 200 zł,
 • zastrzeżenie karty: 0 zł,
 • przelew zewnętrzny przez internet: 0 zł,
 • przelew zewnętrzny zlecony w „wirtualnym oddziale”: 5 zł,
 • wypłata z bankomatów w kraju karta plastikową: 0 zł za pierwsze trzy wypłaty w miesiącu, 6 zł za każdą kolejną (z dowolnych bankomatów),
 • wypłata z bankomatów za granicą: 0 zł do limitu trzech pierwszych wypłat, 6 zł za każdą kolejną oraz ewentualna prowizja operatora bankomatu,
 • wypłata gotówki z bankomatów za pomocą kodu BLIK: 0 zł (aby skorzystać należy zainstalować najnowszą wersję aplikacji mobilnej. Usługa BLIK jest dostępna w bankomatach: Euronet, Planet Cash, Millennium, ING, BZ WBK, PKO BP),
 • wpłata gotówki we wpłatomacie sieci Euronet: 0,5% kwoty wpłaty, minimum 1 zł (pierwsza wpłata w miesiącu jest darmowa).

Rzut oka na taryfę opłat i prowizji pozwala zauważyć, że obecnie T-Mobile konto jest droższe, niż poprzednie Konto T-Mobile lub oferowane kilka lat temu konto w Alior Sync (czyli w banku, który przekształcił się w TMUB w 2014 r.).

Bank wycofał z obsługę gotówkową z oddziałów, stąd wpłaty i wypłaty gotówki są teraz możliwe tylko we wpłatomatach i bankomatach. W ofercie jest dostępne także Konto Premium, jednak zostało ono przeznaczone dla klientów aktywnie korzystających z rachunku i może przewyższać możliwości studenta (o czym więcej przeczytasz w dalszej części artykułu).

Rachunek Freemium dalej wyróżnia się przede wszystkim bezprowizyjnym prowadzeniem rachunku bez konieczności przelewania określonej kwoty wynagrodzenia, bez konieczności spełnienia dodatkowych warunków. Inaczej jest z kartą debetową – plastikiem należy wydać w sklepach w każdym miesiącu min. 200 zł, inaczej używanie karty będzie Cię kosztować 6 zł. Podobnie z bankomatami – trzy pierwsze wypłaty za pomocą plastikowej karty debetowej z jakiegokolwiek bankomatu na świecie są darmowe, każda kolejna to koszt 6 zł. Prowizje nie dotyczą BLIKA – wypłaty kodem wygenerowanym przez apkę mobilną są darmowe. Oczywiście, ciągle można bezpłatnie wykonywać zwykłe przelewy do krajowych banków.

Od niedawna w aplikacji mobilnej dostępna jest usługa BLIK, za pomocą której szybko zapłacisz za zakupy czy wypłacisz gotówkę z bankomatu. W maju 2017 r. bank udostępnił ponadto nowoczesną bankowość internetową, w której wprowadził innowacyjną metodę autoryzowania transakcji poprzez powiadomienia w aplikacji mobilnej.

Przejdź na stronę informacyjną T-Mobile konta »

T-Mobile konto - korzyści dla klientów T-Mobile

Korzyści T-Mobile
Limit 1000 zł dla klientów T-Mobile

Jeśli posiadasz telefon w sieci T-Mobile (czyli w dowolnej taryfie T-Mobile lub Heyah), możesz liczyć na dodatkowe przywileje. Jak zapowiada operator, korzyści dla klientów z czasem będzie przybywać, jednak na razie abonenci T-Mobile mogą liczyć na:

 • limit w koncie do 1000 zł możliwy do uzyskania od ręki już podczas otwierania konta (bez dodatkowych formalności oraz opłaty za uruchomienie),
 • 10 zł do doładowań konta numeru na kartę w T-Mobile, jeżeli na rachunek wpływa wynagrodzenie lub co miesiąc dokonasz transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę min. 200 zł (wymagana rejestracja opisana tutaj),
 • 20% więcej do każdego doładowania telefonu na kartą w T Mobile i Heyah.

Nowa bankowość internetowa T-Mobile Usługi Bankowe

System bankowości internetowej T-Mobile Usługi Bankowe automatycznie skaluje się do urządzenia, z którego korzystasz. Oznacza to, że obsługa konta będzie wyglądać podobnie zarówno na komputerze, jak i tablecie i smartfonie. Interfejs jest wyjątkowo przejrzysty. Warto wiedzieć, że ciągle dostępna jest także stara wersja bankowości internetowej – masz zatem trochę czasu, aby przyzwyczaić się do nowego wyglądu.

Bankowoś
Bankowość internetowa T-Mobile Usługi Bankowe

Nowa aplikacja mobilna

Dzięki najnowszej aplikacji mobilnej szybko sprawdzisz, ile pieniędzy pozostało na koncie, wykonasz najważniejsze przelewy, zapłacisz w sklepie i wypłacisz gotówkę z bankomatu za pomocą BLIKA, a nawet weźmiesz kredyt. Ponadto, dostępna jest rozbudowana historia rachunku, dzięki której nie umknie Ci żadna transakcja.

Jeśli chcesz płacisz smartfonem zbliżeniowo, możesz pobrać drugą apkę – Android Pay i za jej pomocą płacić w sklepach, używając do tego kart T-Mobile Usługi Bankowe.

Aplikacja mobilna TMUB
Aplikacja mobilna TMUB

Konto Freemium i Premium – najważniejsze różnice

Konto Freemium jest prowadzone całkowicie bezpłatnie, a aby uniknąć opłaty za kartę, wystarczy wykonać transakcje bezgotówkowe na kwotę min. 200 zł. Do dyspozycji masz trzy darmowe wypłaty z dowolnych bankomatów w miesiącu.

Z kolei Konto Premium przeznaczone jest dla bardziej wymagających klientów, którzy wydają kartą miesięcznie min. 500 zł. Wtedy nie płacą za prowadzenie rachunku, kartę, wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie i wpłaty we wpłatomatach bez ograniczeń. Inaczej, opłata wynosi 18,90 zł miesięcznie. W skrócie:

 • Opłata za prowadzenie: 18,9 zł lub 0 zł miesięcznie, jeśli wydasz kartą min. 500 zł/miesiąc.
 • Brak miesięcznej opłaty za kartę. Darmowe jest też wydanie wszystkich rodzajów kart, oprócz naklejki zbliżeniowej (koszt wydania: 15 zł).
 • Darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie.
 • Darmowe wpłaty gotówki we wpłatomatach – uwaga! Jeśli posiadasz również inny rachunek w banku (np. walutowy lub oszczędnościowy) to przysługują Ci tylko 3 darmowe wpłaty.
 • Wyższa kwota premii w programie money back – 25 (Premium) zamiast 15 zł (Freemium).

T-Mobile konto freemium – zalety i wady

Jakie są plusy posiadania tego rachunku? Bazując na doświadczeniu płynącym z korzystania z konta osobistego Freemium, podkreślić należy:

 • niski próg zwalniający z opłaty za kartę debetową (200 zł miesięcznie),
 • brak wymogu posiadana regularnych wpływów,
 • bezpłatne wypłaty z bankomatów BLIKIEM,
 • dostęp do aplikacji Android Pay,

Niestety, zgodnie z ostatnimi tendencjami na rynku bankowości, rachunek na przestrzeni lat nieco zdrożał. Niegdyś wypłaty z bankomatów i karta były darmowe, podobnie przelewy natychmiastowe (dziś płatne 6 zł). To właśnie limit trzech darmowych wypłat w wariancie Freemium należy uznać za największy mankament.

Jak otworzyć T-Mobile Konto

Na stronie T-Mobile Usługi Bankowe znajdziesz wniosek o otwarcie T-Mobile konta – po jego wypełnieniu masz dwie możliwości zawarcia umowy: elektronicznie (przelewem z innego banku) oraz przez kuriera, który dostarczy dokumenty pod podany przez Ciebie adres. Szczegółową instrukcję znajdziesz w artykule: jak otworzyć konto bankowe w T-Mobile. Oprócz wniosku o otwarcie konta (na stronie www.t-mobilebankowe.pl) można także odwiedzić jedną z placówek T-Mobile Usługi Bankowe lub sklep T-Mobile.

Przejdź na stronę informacyjną T-Mobile konta »

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Student i bank

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 14.05.2017 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.