Eurokonto Intro – konto studenckie Pekao SA

Konto dla studentów w Pekao SA, drugim największym banku w Polsce, jest prowadzone do 30. roku życia. Jedną z ciekawszych nowinek jest karta wielowalutowa – jeden plastik, który możesz połączyć z wieloma kontami walutowymi. Czy opłaca się założyć konto studenckie w Pekao? Zobacz analizę Eurokonta Intro.

Konto studenckie Pekao
Grafika promująca konto Intro, źródło: Pekao SA

Bank Pekao SA obecny na polskim rynku od ponad osiemdziesięciu lat, pod względem liczby klientów jest aktualnie drugim bankiem działającym w Polsce. Dzięki dużej rozpoznawalności marki Pekao SA i stałej oferty produktowej (warunki prowadzenia kont zmieniają się rzadko), rachunki oferowane przez  ten bank cieszą się sporą popularnością. Produkt przygotowany specjalnie z myślą o studentach nosi nazwę Eurokonto Intro.

Konto studenckie – Eurokonto Intro

Konto studenckie w Pekao oferuje:

 • 0 zł za prowadzenie rachunku (do 30. roku życia),
 • 0 zł przelewy krajowe przez internet (z autoryzacją tokenem mobilnym), i aplikację mobilną (jeszcze w ubiegłym roku za przelew zewnętrzny bank pobierał opłatę w wysokości 50 groszy, więc oferta uległa poprawie),
 • 0 zł za autoryzację przelewów internetowych aplikacją PekaoToken. W przypadku, gdy wybierzesz autoryzację SMS-em, za każdy otrzymany kod do wysłania przelewu zapłacisz 0,20 zł; jeśli wybierzesz token sprzętowy do generowania kodów zapłacisz 1 zł miesięcznie. Najbardziej opłaca się więc wybrać aplikację mobilną PekaoToken.
 • 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w placówkach Pekao SA (ponad 1000 oddziałów w Polsce),
 • 0 zł za wydanie karty płatniczej Mastercard z wybraną przez siebie grafiką (wzory dostępne w oddziale),
 • 1,98 zł miesięcznie za kartę, jeśli wykonasz min. 4 transakcje w miesiącu, opłata obniżona do 0,99 zł (po wykonaniu 4 płatności),
 • 0 zł za wydanie karty Mastercard Wielowalutowej (opcjonalnie – jeśli oprócz Eurokonta intro chcesz również posiadać konto walutowe),
 • 0 zł za korzystanie z wielowalutowej karty debetowej, pod warunkiem wykonania w miesiącu minimum 4 transakcji bezgotówkowych (dowolnych, bez limitu kwotowego) – w przeciwnym razie opłata wynosi  6,99 zł,
 •  0 zł za wypłatę z 1800 bezpłatnych bankomatów Pekao w Polsce, wypłata z bankomatu innej sieci: 2%, min. 5 zł,
 • 4% min. 10 zł za wypłaty z bankomatów za granicą innych niż UniCredit,
 • 0 zł za pakiet ubezpieczeń assistance za granicą w przypadku wypadku lub nagłego zachorowania (szczególnie przydatne dla podróżujących studentów np. wyjeżdżających na Erasmusa),
 • 0 zł za infolinie informacyjne (m.in. infolinia medyczna umożliwiająca konsultację z lekarzem; młodzieżowa dotycząca rozrywek w okolicy, czy choćby możliwość konsultacji z informatykiem w przypadku problemów z komputerem).

Eurokonto Walutowe

Eurokonto Walutowe może być prowadzone w euro, dolarze amerykańskim, funcie brytyjskim lub franku szwajcarskim. Dzięki promocji Pakiet studencki możesz zyskać:

 • prowadzenia Eurokonta: 1,10 USD; 0,99 EUR; 1,39 CHF; 0,69 GBP miesięcznie – bez wymogu stałego zasilania rachunku,
 • 0 zł za podpięcie Eurokonta Walutowego do karty wielowalutowej,
 • 0 jednostki waluty za przelewy wewnątrz banku złożone w bankowości internetowej Pekao24,
 • 9,90 zł za przelew europejski SEPA,
 • 0 zł za usługę wymiany walut po preferencyjnym kursie bankowym w ramach posiadanych Eurokont (dostępna w Pekao24 po złożeniu odpowiedniej dyspozycji w oddziale banku).

O czym należy pamiętać?

Zakładając konto w Pekao SA warto zwrócić szczególną uwagę na autoryzacje przelewów internetowych. Do wyboru mamy trzy sposoby: kody SMS, kody generowane za pomocą aplikacji PeakoToken oraz token sprzętowy. Inaczej, niż w większości banków, Pekao pobiera opłatę (20 groszy) za autoryzację SMS-em. Darmowym sposobem potwierdzenia przelewu jest tylko aplikacja PekaoToken, którą możesz bezpłatnie pobrać na smartfony ze wszystkimi systemami operacyjnymi. Pamiętaj też, że promocyjne warunki obowiązują do końca 2017 roku, dla kont otwartych w oddziałach Pekao, do 31.12.2015 roku. Jeśli otworzysz konto po zakończeniu promocji, będziesz z niego korzystał na normalnych warunkach, czyli 1800 bezpłatnych bankomatów w Polsce, nieco wyższa opłata za kartę i płatne prowadzenie kont walutowych.

Karta w złotych czy wielowalutowa?

Karta wielowalutowa do Eurokonta Intro
Karta Wielowalutowa, źródło: Pekao

Studentom korzystającym tylko z polskich sklepów wystarczy wyrobienie karty Debit Mastercard Young dołączonej do rachunku Intro. Często jednak pojawia się okazja wyjazdu zagranicznego (wycieczka, wakacje, Erasmus) lub ciekawa promocja w sklepie internetowym, rozliczającym transakcje w walucie obcej (ten problem znają dobrze gracze komputerowi). W takich sytuacjach płacenie karta podłączoną do konta w złotówkach staje się nieopłacalne ze względu na tzw. przewalutowanie transakcji (a więc przeliczenie należnej kwoty naliczonej np. w euro na równowartość polskich złotych znajdujących się na koncie). Taka operacja jest bardziej kosztowna niż wymiana walut we własnym zakresie. Karta wielowalutowa jaką oferuje Pekao jest podłączona zarówno do rachunku w złotych (można nią zwyczajnie płacić w polskich sklepach i wypłacać gotówkę z bankomatów w ramach opisywanej promocji) jak i do posiadanych rachunków walutowych. Oznacza to, że jeśli np. zapłacimy za produkt w Wiedniu w walucie euro kartą wielowalutową, to pobierze ona środki z naszego Eurokonta walutowego w euro. Jeżeli zaś kupimy grę w dolarach w ramach oferty sklepu internetowego, to karta potrąci dolary z posiadanego Eurokonta dolarowego.

Co więcej, bank umożliwił wymianę walut online. Można także bez problemu korzystać z tanich kantorów internetowych oferujących darmowe przelewy wymienionej gotówki na konta prowadzone w Pekao.

Aplikacje mobilne Pekao SA

Dodatkowo bank oferuje kilka aplikacji mobilnych dostępnych na najpopularniejsze platformy – Android, iOS, Windows Phone:

Bank Pekao (dostępna także na Symbiana i BlackBerry) – apka służy między innymi do:

 • wykonywania przelewów,
 • sprawdzenia stanu konta osobistego jak i maklerskiego,
 • wykonywania fotoprzelewów,
 • zakupu doładowań telefonicznych,
 • sprawdzania informacji giełdowych,
 • zakładania lokat mobilnych

PeoPay – apka umożliwia:

 • dokonywanie płatności mobilnych/wypłat z bankomatów Pekao za pomocą wygenerowanego kodu,
 • dokonywanie płatności w sklepach w technologii HCE poprzez zbliżenie smartfonu (obsługującego funkcję NFC) do terminala,
 • wykonywanie szybkich przelewów między użytkownikami aplikacji.

Co więcej, można podpiąć do niej posiadane Eurokonto lub założyć całkiem nowy rachunek prepaid

PekaoToken

 • apka służy do bezpłatnego zatwierdzania transakcji w serwisie Pekao24

Mobilny Planer zakupów

 • wyświetla sklepy oferujące rabaty przy płatnościach kartą wydaną przez bank lub PeoPay.

Oszczędzanie

Najsłabszym produktem oferty jest zdecydowanie konto oszczędnościowe – Dobry Zysk. Odsetki są naliczane dopiero od kwoty oszczędności wynoszącej minimum 5 tysięcy złotych i przy małych kwotach wynoszą tylko 0,20% w skali roku. Warto więc zainteresować się lokatami banku – lepiej oprocentowanymi i dostępnymi  nawet na zaledwie dziesięciodniowe okresy (kwota minimalna 1000 zł) albo rozdzielić bieżące finanse i oszczędności, zakładając konto oszczędnościowe w innym banku.

Program rabatowy

Warto pamiętać o rabatach, a Pekao SA oferuje ich naprawdę sporo. Zajrzyj na stronę http://www.rabatypekao.pl/  i wybierz coś dla siebie.

Rachunek maklerski

Dla studentów chcących inwestować, bank oferuje bezpłatne prowadzenie rachunku maklerskiego i zniżki w prowizjach do ukończenia przez klienta 26. roku życia.

Eurokonto Intro na tle pozostałych kont studenckich

Jak rachunek studencki od Pekao wypada w porównaniu z pozostałymi kontami dla młodych? Zerknij do rankingu kont studenckich, gdzie znajdziesz zestawienie wszystkich najważniejszych opłat.

Wniosek o otwarcie konta znajdziesz na stronie Pekao SA.

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Student i bank

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 09.08.2017 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  blog  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.