Konto bankowe w Orange Finanse

We współpracy z mBankiem firma Orange rozszerzyła ofertę telekomunikacyjną o produkty bankowe: konta, lokaty i kredyty. Zapewne wielu abonentów Orange niebawem otrzyma telefon od konsultanta, który złoży propozycję założenia konta bankowego. Czy warto? Co można zyskać korzystając z konta osobistego w Orange Finanse? Zanim podejmiesz decyzję przeczytaj naszą analizę.

Orange Finanse - konto bankowe w Orange
Grafika promująca konto osobiste w Orange Finanse – produkty bankowe dostarcza mBank, źródło: orangefinanse.com

Orange Finanse – konto osobiste

Konta bankowe oferowane pod szyldem Orange są prowadzone przez mBank – to on dostarcza system bankowy do obsługi rachunku i jest odpowiedzialny bieżące rozliczenia. Orange Finanse jest więc w pewnym sensie internetowym oddziałem mBanku, stworzonym głównie z myślą o abonentach telekomu (choć nie tylko). Podstawowym produktem jest Konto osobiste (dla osób powyżej 18 lat), a w wersji młodzieżowej Konto osobiste 13+ (młodzież od 13 do 18 lat). Więcej o nowej marce w artykule: Orange Finanse – nowy bank Orange i mBanku.

Kto może otworzyć konto bankowe w Orange

Nie musisz być abonentem Orange, aby móc posiadać konto bankowe w Orange Finanse. Niezależnie od tego, czy korzystasz z T-Mobile, Plusa, czy Play, możesz założyć konto bankowe, nie przenosząc się do Orange. Jednak abonenci tej sieci mogą liczyć na promocje takie jak dodatkowe doładowania pre-paid, zniżki na fakturze za abonament, czy uproszczone warunki przyznawania kredytów.

Ile kosztuje konto Orange

Orange Finanse

Konto osobiste w Orange należy do grupy najtańszych rachunków na rynku, przede wszystkich z powodu braku opłaty za kartę płatniczą, niezależnie od liczby i kwoty transakcji bezgotówkowych w miesiącu. Prowadzenie konta i przelewy internetowe są bezpłatne. Co więcej, niedawno zrezygnowano z opłaty za korzystanie ze wszystkich bankomatów w Polsce w przypadku rozliczenia mniej niż pięciu transakcji bezgotówkowych w miesiącu (w takim przypadku opłata wynosiła 5 zł). Obecnie klienci mogą wypłacać środki z dowolnych maszyn w Polsce, bez limitów i bez opłat. Szczegółowe opłaty konta bankowego w Orange:

 • otwarcie i prowadzenie rachunku: 0 zł,
 • opłata za wydanie standardowej karty debetowej MasterCard: 0 zł,
 • opłata za wydanie karty debetowej-naklejki MasterCard: 0 zł,
 • miesięczna opłata za kartę debetową: 0 zł (bez żadnych dodatkowych warunków),
 • przelew zewnętrzny przez internet: 0 zł,
 • wypłata z bankomatów w Polsce: 0 zł,
 • wypłata z bankomatów za granicą: 10 zł (dodatkowo 2% za przewalutowanie transakcji w euro, 3% w innej walucie),
 • przelew ekspresowy 5 zł.

Konto osobiste w Orange Finanse jest obecnie jednym z najtańszych rachunków na rynku, dzięki bezwarunkowo darmowej karcie płatniczej i możliwości wypłacania gotówki z dowolnych bankomatów w Polsce.

Co jeszcze można zyskać?

10 zł zniżki na usługi telekomunikacyjne. Płać kartą do konta lub BLIKiem na zakupach min. 300zł w miesiącu, a otrzymasz 10 zł zniżki na fakturę lub ekstradoładowanie na kartę w Orange.

3,5 procent na koncie oszczędnościowym przez 6 miesięcy, do kwoty 10 tysięcy zł.

Program rabatowy – zniżki u partnerów Orange Finanse (a właściwie mBanku) do 55%.

Bankowość internetowa i aplikacja mobilna

Konto osobiste w Orange Finanse z założenia ma być rachunkiem mobilnym, z którego można korzystać w pełni na każdym rodzaju urządzenia: komputerze, tablecie i smartfonie. Zarówno aplikacja mobilna jak i system bankowości internetowej opiera się na rozwiązaniach stosowanych w mBanku.

Jak otworzyć Orange konto

Aby stać się posiadaczem konta w Orange Finanse masz kilka możliwości:

 • przez internet, wypełniając wniosek na stronie orangefinanse.com, zawarcie umowy przelewem z innego banku lub za pośrednictwem kuriera,
 • w aplikacji mobilnej, zawarcie umowy takie samo jak w przypadku wniosku on-line,
 • w salonie Orange
 • przez telefon, pod numerem (+48 42) 19 300 – zawarcie umowy za pośrednictwem kuriera.

Czy warto?

Czy opłaca się założyć konto w Orange  Finanse? Jeśli jesteś abonentem tej sieci i posiadasz inny, droższy rachunek, na pewno jest to kwestia godna rozważenia. Dlaczego? Przede wszystkim przez brak opłat za kartę i prowadzenie konta oraz darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. To tani rachunek, a promocje mogą zachęcić klientów Orange do zgarnięcia bonusowych pieniędzy.

Przed ostateczną decyzją na pewno warto zapoznać się ze stroną orangefinanse.com

Zobacz także:

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 14.03.2017 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  blog  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.