Konto Maksymalne – nowe konto studenckie w BGŻ BNP Paribas

BGŻ BNP Paribas już w poprzedniej wersji swojego konta zapewniał młodym klientom, mającym mniej niż 26 lat, darmowe prowadzenie rachunku i nieograniczony dostęp do krajowych bankomatów. Teraz jest jeszcze lepiej. Zobacz, czy warto otworzyć Konto Maksymalne w BGŻ BNP Paribas.

Konto studenckie w BGŻ BNP
Konto Maksymalne, nowe konto dla młodych w BGŻ BNP Paribas

Co oferuje Konto Maksymalne?

Konto Maksymalne, bo tak nazywa się jeden z dwóch nowych rachunków BGŻ BNP Paribas, zostało przygotowane specjalnie z myślą o młodych klientach, do ukończenia 26. roku życia.

Konto jest prowadzone bezpłatnie, bez konieczności zapewniania stałych wpływów. Karta debetowa również jest darmowa dla studentów i pozostałych klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia (starsi muszą wydać za jej pomocą min. 300 zł w ciągu miesiąca, inaczej zapłacą 12 zł prowizji). Młodzi nie muszą spełniać żadnych warunków zwolnienia.

Co ważne, w standardzie są darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na całym świecie. Przelewy przez internet i aplikację mobilną również są bezpłatne, podobnie jak wpłaty (w nielicznych co prawda, ale jednak) wpłatomatach banku; możesz też wpłacić/wypłacić pieniądze w placówce banku – ale darmowa jest tylko pierwsza operacja tego typu w miesiącu. Podobno bank pracuje nad nową bankowością mobilną, w tym nad BLIKIEM i dostępem do Android Pay.

Ile kosztuje Konto Maksymalne w BGŻ BNP Paribas

Rozpisując szczegółowo, koszty Konta Maksymalnego dla studentów prezentują się następująco:

 • 0 zł za prowadzenie;
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie;
 • 0 zł za standardowe przelewy krajowe (tzw. Elixir) przez bankowość internetową i apke mobilną;
 • 0 zł za kartę debetową do konta do ukończenia 26 lat bez żadnych warunków (powyżej 26 roku życia 12 zł lub 0 zł pod warunkiem wydania kartą w ciągu miesiąca 300 zł);
 • 5 zł za przelew natychmiastowy;
 • 6 zł za przelew w placówce;
 • 0 zł wpłata gotówki we wpłatomacie banku umieszczonym w oddziale BGŻ BNP Paribas;
 • 10 zł wpłata gotówki w kasie banku (pierwsza w miesiącu za darmo);
 • 10 zł wypłata gotówki w kasie w kwocie mniejszej niż 1000 zł (pierwsza w miesiącu za darmo, powyżej 1000 zł zawsze za darmo);

Największa zaleta konta to zdecydowanie bezwarunkowo darmowa karta płatnicza oraz dostęp do wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie bez żadnych kosztów. Jak widać, nowy rachunek cechuje się darmowym dostępem do usług przez internet, ale za to obsługa w oddziale jest już płatna. Wpisuje się to w trend obecny na rynku bankowym, polegający na przenoszeniu wszelkich transakcji na kontach do bankowości internetowej i mobilnej oraz na maksymalnym ograniczeniu korzystania przez klientów z placówek. Nie powinno to jednak przeszkadzać młodym osobom, wśród których mobilny dostęp do pieniędzy błyskawicznie zyskuje popularność.

2% zwrotu Money Back

Aby rozpowszechnić nowy rachunek bank przygotował specjalną promocję dla klientów, którzy w okresie sześciu ostatnich miesięcy nie posiadali w BGŻ BNP Paribas żadnego konta (od listopada 2016). Tak rozumiany nowy klient przez pierwszy rok od zawarcia umowy otrzyma co miesiąc zwrot na swoje konto w wysokości 2% transakcji kartą debetową wykonanych w ciągu poprzedniego miesiąca (maks. 25 zł miesięcznie, czyli do 300 zł w skali roku). Zwrot jest naliczany automatycznie i nie ma określonej minimalnej kwoty, jaka należy wydać, aby bonus otrzymać, co oznacza, że jeśli zapłacisz kartą w ciągu miesiąca 100 zł, bank wypłaci Ci 2 zł, ale jeśli już szykują się większe wydatki i wydasz za pomocą plastiku 1000 zł, dostaniesz 20 zł zwrotu.

Może 2% to niedużo, ale biorąc pod uwagę fakt, iż niektóre banki wprowadzają podwyżki opłat za rachunki, oferta BGZ BNP Paribas jest miłym zaskoczeniem.

Konto w promocji 2% money back założyć na stronie BGŻ BNP Paribas.

Zwróć uwagę

Bank wyłączył ze zwrotu Money back transakcje dokonywane w punktach oznaczonych przez Mastercard kodami (cytując regulamin):

 • 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
 • 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
 • 4111, określający m.in. usługi transportowe,
 • 6012, określający instytucje finansowe,
 • 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 4829, określający internetowe przekazy pieniężne,
 • 4900 określający płatność rachunków.

Na tę chwilę apka mobilna oferuje tylko podstawowe funkcje. Nie znajdziesz w niej BLIKA, karty HCE czy choćby mobilnej autoryzacji.

Czy warto?

Konto Maksymalne w BGŻ BNP to zdecydowanie bardzo mocna pozycja na rynku produktów bankowych dla młodych ludzi. Fakt, że jest bezwarunkowo darmowe (zarówno prowadzenie, jak i karta), sprawia, że bez przeszkód założyć je mogą nawet osoby, które korzystają z konta od czasu do czasu (albo w ogóle). Warto też załapać się na wyżej wspomnianą promocję, dzięki której możesz otrzymać 2% zwrotu za wydatki kartą.

Czy są jakieś minusy? Do takich zaliczyć można jedynie podstawowe funkcje w aplikacji mobilnej, brak nowoczesnych rozwiązań, jak choćby BLIK, który może przydać się w wielu nieoczekiwanych sytuacjach. Warto wiedzieć też, że przelewy natychmiastowe w BGŻ BNP Paribas nie działają w weekend, więc „awaryjny” przelew wykonasz tylko w dni powszednie.

Jednak plusy zdecydowanie przeważają nad minusami i jak Konto Maksymalne jest jak najbardziej godne polecenia.

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Student i bank

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 02.06.2017 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.