Jak otworzyć eKonto w mBanku – instrukcja

Jak otworzyć mBank

eKonto rachunek mBanku przygotowany z myślą o osobach, które chcą korzystać z konta przez internet i cieszyć się przy tym wieloma nowoczesnymi rozwiązaniami. Aby otworzyć eKonto wypełnij wniosek dostępny na stronie banku i w najdogodniejszy dla siebie sposób podpisz umowę. W tym artykule krok po kroku pokazujemy jak to zrobić.

Jak podpisać umowę z mBankiem?

Wniosek o eKonto złożysz na stronie mBanku, wypełniając krótki formularz. Jeśli masz od 13 do 24 lat, wybierz młodzieżowy rachunek eKonto m. Masz do wyboru różne sposoby podpisania umowy:

  • przez kuriera, który dostarczy ją pod wskazany we wniosku adres (i zabierze ją do banku),
  • w placówce mBanku (możesz wskazać dowolną),
  • w mKiosku lub placówce mFinanse (ich listę i adresy zobaczysz podczas składania wniosku),
  • elektronicznie, bez podpisywania papierowej umowy (swoją tożsamość potwierdzasz przelewem z innego rachunku należącego do Ciebie).

Krok 1. Przejdź na stronę wniosku o otwarcie eKonta

Jak otworzyć darmowe eKONTO w mBanku – krok 1

Przechodząc do wniosku o otwarcie eKonta » zobaczysz ekran powitalny, podobny do tego, który widnieje poniżej (prezentowane są na nim aktualne promocje). Aby kontynuować, wystarczy kliknąć 'otwórz eKonto'.

(aby powiększyć grafikę, kliknij na nią; aby powrócić do strony kliknij na przycisk X pod grafiką lub na zaciemnione pole, bądź wciśnij klawisz Esc)

Krok 2. Czy jesteś już klientem mBanku

Jak otworzyć darmowe eKONTO w mBanku – krok 2

Przy otwieraniu niektórych produktów przed rozpoczęciem wypełniania wniosku na ekranie pojawia się pytanie o to, czy jesteś już klientem, czy będziesz wnioskować o swój pierwszy produkt w mBanku. Ta informacja pomaga bankowi usprawnić proces przetwarzania wniosków. Jeśli taki ekran się nie pojawił, przejdź do następnego kroku.

Krok 3. Wybór produktów i usług o które wnioskujesz

Jak otworzyć darmowe eKONTO w mBanku – krok 3

Następnie musisz wybrać rodzaj rachunku (indywidualny lub wspólny, np. z małżonkiem) oraz określić, czy potrzebujesz kartę płatniczą do rachunku (to Master Card Debit – zbliżeniowa karta debetowa, którą bez kłopotu zapłacisz zarówno w sklepie, jak i przez internet). Domyślnie jest ona wybrana i rekomendujemy pozostawienie tej opcji.

dla młodych (eKonto m): zaprojektuj własną kartę lub wybierz z niestandardowej galerii

Jak otworzyć darmowe eKONTO w mBanku – krok 3b

Karta na pewno Ci się przyda, jednak w tym miejscu ciekawostka dla osób, które otwierać będą młodzieżowy wariant konta, czyli eKonto m. Do wyboru macie niestandardowe wizerunki kart z galerii mBanku, a co więcej, możecie sami zaprojektować swoją własną kartę bez dodatkowej opłaty!

Krok 4. Dane osobowe

Jak otworzyć darmowe eKONTO w mBanku – krok 4

W kolejnym kroku potrzebny Ci będzie dokument, na przykład dowód osobisty, na podstawie którego musisz uzupełnić dane osobowe wnioskodawcy. Potem podaj dane kontaktowe: e-mail i numer telefonu i dane adresowe, czyli adres zameldowania. Jeśli Twój adres korespondencyjny jest inny, masz możliwość podania go w tym kroku. Poniżej zaznacz jeszcze zgodę na przetwarzanie danych i kliknij 'Dalej'.

Krok 5. Podsumowanie i oświadczenia

Jak otworzyć darmowe eKONTO w mBanku – krok 5

Na kolejnym ekranie zobaczysz podsumowanie wprowadzonych przez siebie danych – spójrz, czy wszystko się zgadza (aby edytować ewentualną pomyłkę kliknij przycisk „modyfikuj kolejny krok” na dole strony). Jeśli otwierasz konto z polecenia znajomego, masz w tym miejscu możliwość wpisania 10 cyfr jego rachunku, dzięki czemu transakcja zostanie zaliczona na jego konto a polecenie będzie skuteczne.

Potem zapoznaj się z oświadczeniami – pamiętaj, że nie musisz wyrażać zgody na komunikaty marketingowe, a szczególnie na udostępnianie Twoich danych firmom współpracującym z bankiem. Jednak jeśli chcesz założyć konto biorące udział w jednej z promocji organizowanych przez bank, to najczęściej wyrażenie tego typu zgody jest konieczne do otrzymania premii/nagrody.

Jeśli nie rozliczasz się z podatków w żadnym innym kraju, poza Polską, zaznacz w ostatnim polu opcję „tak”.

Krok 6. Sposób podpisania umowy

Jak otworzyć darmowe eKONTO w mBanku – krok 6

W kroku „miejsce finalizacji” musisz wskazać najwygodniejszy dla Ciebie sposób podpisania dokumentów. Do wyboru masz następujące opcje: kurierem (dokumenty będą dostarczone pod wskazany przez Ciebie adres), w oddziale mBanku (po wybraniu tej opcji pojawi się lista rozwijana, na której wskażesz „Twój” oddział), mKiosk lub placówka mFinanse (mniejsze punkty, np. w galeriach handlowych) albo przez internet, elektronicznie – przelewem z innego banku. Miej jednak na uwadze, że przepisy w tym aspekcie się zmieniły i aby otworzyć rachunek w ten sposób, konto z którego wykonasz przelew musi być zweryfikowane (to znaczy założone w sposób inny, niż przez internet). Więcej o tym przeczytasz w naszym artykule o nowych zasadach otwierania kont online.

Krok 7. Zakończenie

Jak otworzyć darmowe eKONTO w mBanku – krok 4

Na końcu zobaczysz potwierdzenie pomyślnie złożonego wniosku i informację, żeby czekać na informacje mailowe na temat statusu wniosku. Możesz też zapoznać się z ofertą dodatkowych produktów mBanku.

Na podany przez Ciebie adres e-mail otrzymasz informacje, co zrobić dalej, by móc korzystać z konta.

Link do strony, na której złożysz wniosek, znajdziesz poniżej.

To tyle! Wniosek o eKonto znajdziesz na stronie mBanku. Dla młodych w wieku 13-24 lata przygotowano specjalny rachunek – eKonto m.

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Student i bank

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 30.01.2017 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  blog  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.