Jak otworzyć konto w Nest Banku

Jak otworzyć Nest Konto

Nest Konto i Nest Oszczędności to dwa rachunki oferowane przez Nest Bank, do niedawna znany pod nazwą Bank Smart. Zaletą konta osobistego jest bezwarunkowy brak opłat za prowadzenie i za kartę, prostota rozwiązań, a także nacisk na mobilne kanały dostępu. Z kolei rachunek oszczędnościowy oferuje bardzo konkurencyjne oprocentowanie. Jak założyć Nest Konto? Zobacz instrukcję.

Wniosek o otwarcie konta możesz złożyć na stronie banku, poprzez aplikację mobilną lub w oddziale. Krok po kroku przedstawiamy tę pierwszą możliwość.

Przejdź na stronę wniosku o otwarcie Nest Konta

Jak otworzyć Nest Konto

Po przejściu na stronę banku i po zapoznaniu się z opisem konta, kliknięcie przycisku „Załóż konto” przeniesie Cię do wniosku o otwarcie rachunku.

Krok 1 - Twoje dane kontaktowe

Jak otworzyć Nest Konto – krok 1

W pierwszym kroku wniosku o otwarcie Nest Konta musisz wypełnić pola formularza, w których jesteś proszony o podanie swoich imion (lub imienia, gdy masz tylko jedno), nazwiska, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, a także zaakceptować zgodę formalną.

Krok 2 - Dane osobowe

Jak otworzyć Nest Konto – krok 2

Następnie zostaniesz poproszony o podanie numeru PESEL, dokumentu tożsamości (dowodu osobistego lub paszportu) i jego daty ważności, a także o wpisanie nazwiska rodowego matki. Poniżej pola z danymi adresowymi – jeśli miejsce zamieszkania jest inne, niż miejsce zameldowania, masz możliwość wpisania obu.

Krok 3 - Forma zawarcia umowy

Jak otworzyć Nest Konto – krok 3

Krok trzeci to wybór sposobu, w jaki podpiszesz umowę z bankiem. Masz dwie możliwości:

kurierem – kurier dostarczy dokumenty pod wskazany przez Ciebie adres. To opcja najlepsza dla osób, które otwierają swoje pierwsze konto;

elektronicznie – jeśli masz już konto w innym banku, możesz skorzystać z opcji potwierdzenia swojej tożsamości poprzez tzw. umowę elektroniczną. O co chodzi? Po wypełnieniu wniosku o otwarcie konta, ze swojego wcześniej posiadanego konta wykonasz przelew aktywacyjny na kwotę 1 grosza, dzięki czemu potwierdzisz swoje dane, a konto zostanie założone. Jeśli wybierzesz tę opcję, musisz podać numer rachunku, z którego wykonasz przelew.

W tym samym ekranie musisz określić, czy wnioskujesz również o wydanie karty płatniczej i o darmowe konto oszczędnościowe Nest oszczędności (oba produkty są darmowe, więc bez obaw możesz je zaznaczyć według swoich preferencji).

Krok 4 - Zgody formalne

Jak otworzyć Nest Konto – krok 4

Konieczne jest również zapoznanie się z treścią zgód formalnych. Musisz je zaakceptować, aby móc zawrzeć umowę z bankiem. Pamiętaj jednak, że nie musisz zgadzać się na wykorzystywanie Twoich danych w celach marketingowych.

Krok 5 - Podsumowanie

Jak otworzyć Nest Konto – krok 5

W ostatnim kroku musisz sprawdzić poprawność wprowadzonych wcześniej danych. Jeśli wszystko się zgadza, kliknij "Wyślij", co zakończy proces.

Elektroniczne zawarcie umowy

Jeśli wybrałeś elektroniczną formę podpisania umowy (przez przelew bankowy), zobaczysz ekran z instrukcją. Musisz wykonać przelew inicjacyjny na wskazany rachunek. Twoje dane w przelewie muszą pokrywać się z tym, co wpisałeś do formularza na stronie Banku Nest.

Cały proces jest naprawdę prosty, a jego przejście nie zajmie więcej, niż kilka minut. Link do strony, na której złożysz wniosek, znajdziesz poniżej.

To wszystko. Wniosek o otwarcie konta złożysz na stronie nestbank.pl »

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Student i bank

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 21.02.2017 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.