1 Konto – konto studenckie od Credit Agricole

Credit Agricole oferuje studentom i osobom w wieku do 27 lat bezpłatne prowadzenie rachunku i zwolnienie z opłaty z kartę po wydaniu nią przynajmniej 1 złotego w miesiącu (tak, to nie pomyłka, 1 zł). Do dyspozycji bezprowizyjne wypłaty z bankomatów Euronetu i BZ WBK oraz pakiety ubezpieczeń w atrakcyjnych cenach.

Pierwsze konto

Aktualna promocja: premia 200 zł w programie "Mobilni zyskują"

Jak zgarnąć premię? Otwórz do końca czerwca 2017 r. bezpłatne studenckie 1 Konto w Credit Agricole wraz z darmową kartą debetową (po wykonaniu transakcji na kwotę 1 zł w miesiącu) oraz z dostępem do bankowości internetowej, wyraź zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych i wkażdym miesiącu trwania promocji:

 • zapewnij wpływy na rachunek w kwocie min. 500 zł;
 • korzystaj aktywnie z aplikacji mobilnej banku wykonując w każdym miesiącu min. 3 przelewy zewnętrzne (do innych banków) za jej pomocą,

a otrzymasz co miesiąc, przez 10 miesięcy trwania promocji po 20 zł premii. Łącznie do zgarnięcia jest zatem 200 zł.

Ważne: aby zostać zakwalifikowanym do promocji nie można posiadać jakiegokolwiek rachunku w Credit Agricole od listopada 2016 roku. Ponadto, jeśli zamkniesz konto w okresie 12 miesięcy od założenia, bank może zażądać od Ciebie zwrotu wszystkich udzielonych premii. Rachunek trzeba otworzyć więc przynajmniej na rok. Na stronie banku znajdziesz regulamin promocji "Mobilne 1 Konto II".

1 Konto – koszty

Ile kosztuje Pierwsze konto?

 • 0 zł za prowadzenie rachunku (do 27. roku życia)
 • 0 zł za przelewy krajowe przez internet
 • 0 zł za wydanie karty płatniczej Visa,
 • 0 zł za użytkowanie karty płatniczej pod warunkiem wykonania w miesiącu płatności na kwotę min. 1 zł, w przeciwnym razie opłata wynosi 2,90 zł
 • 0 zł za wypłatę z bankomatów Euronet, BZ WBK i z urządzeń w placówkach banku
 • 5 zł za wypłatę z krajowego bankomatu innego niż Euronet i BZ WBK
 • 6 zł za wypłatę z bankomatu za granicą
 • 8,9 zł za przelew krajowy w placówce
 • 0 zł za wpłaty i wypłaty w oddziałach i wpłatomatach banku
 • 0 zł za prowadzenie kont walutowych
 • 2,99 zł lub 7,99 zł za pakiet ubezpieczeń (opcjonalnie)

Najważniejsze korzyści

Bezpłatne prowadzenie rachunku do 27. roku życia, wyjątkowo niski warunek zwalniający z opłaty miesięcznej za kartę debetową (transakcje w sklepach na kwotę min. 1 zł), a także dostęp do bogatego pakietu ubezpieczeń – to największe zalety 1 Konta.

Oszczędności – aktualne promocje

Bank oferuje terminowe lokaty, które co jakiś czas są promocyjnie oprocentowane. Warto wiedzieć, że aktualnie na najdłuższych, 3-letnich lokatach, można zarobić nawet 2,3% w skali roku (dla nowych środków). Lokata roczna zapewnia na tę chwilę zysk na poziomie 1,4%.

Warto wiedzieć, że lokaty zakładane za pośrednictwem bankowości mobilnej są w standardzie oprocentowane o 0,10% więcej.

W ofercie Credit Agricole dostępne są także rachunki oszczędnościowe z linii Oszczędzam zapewniające kwartalne naliczanie odsetek (oznacza to, że bank dodaje zarobione odsetki do środków na koncie oszczędnościowym raz na 3 miesiące). Rachunki te są dodatkowo wyposażone w funkcję CAsaver, pozwalającą odkładać reszty z transakcji kartą, zaokrąglając kwotę wydaną w sklepie do określonego przez nas progu. Środki ze wspomnianej reszty są przekazywane na rachunek oszczędnościowy i pracują na lepszy zysk. Określając np. zaokrąglenie do pełnych 5 zł i płacąc kartą w sklepie na kwotę 3,50 zł, reszta z zaokrąglenia, czyli w tym przypadku 1,50 zł trafi na rachunek oszczędnościowy. Pozwala to systematycznie odkładać drobne, które w przyszłości mogą się przydać, a przede wszystkim wyrobić w sobie nawyk oszczędzania bez żadnego wysiłku.

Ubezpieczenia

Credit Agricole oferuje pakiety funkcjonalnych ubezpieczeń, które dla studentów korzystających z 1 Konta są dostępne w obniżonej cenie. Dzięki temu możemy skorzystać z:

 • Pakietu Pomocy Technicznej- zapewniającego dostęp do pomocy fachowców między innymi takich jak elektryk, ślusarz czy hydraulik. Naprawy wykonywane są bezpłatnie, klient płaci tylko za użyte części.
 • Pakietu Pomocy Medycznej, czyli wizyty lekarza w przypadku nagłego zachorowania oraz opieki w czasie rekonwalescencji czy infolinii medycznej.
 • Pakietu Bezpieczna Kieszeń, który chroni nas przed skutkami kradzieży najważniejszych dokumentów i telefonu.
 • Pakietu Pomoc Samochodowa – umożliwiającego uzyskanie wsparcia w przypadku awarii samochodu.
 • Pakietu Bezpieczny Telefon, który szczególnie może zainteresować młodych klientów. Usługa ta zapewnia możliwość naprawy telefonu na koszt ubezpieczyciela w przypadku uszkodzenia bądź zwrotu części kosztów, w sytuacji kiedy urządzenie zostanie skradzione. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że nie obejmuje ona skutków zalania.

Szczegółowe warunki ubezpieczenia oraz limity napraw są opisane w Ogólnych warunkach ubezpieczenia każdego z pakietów, z którymi warto zapoznać się przed podpisaniem umowy.

Trzeba jednak podkreślić, że dostęp do tak szerokiego wachlarza tanich ubezpieczeń czyni ofertę Credit Agricole szczególną – oprócz rachunku i karty, student może korzystać z usług bardzo przydatnych na co dzień. Wszystko to u jednego dostawcy.

Ceny ubezpieczeń

Wspomniane ubezpieczenia można zamówić osobno uzyskując pojedynczą zniżkę lub połączyć w większe pakiety, dzięki ceny są jeszcze niższe i wynoszą odpowiednio:

 • 2,99 zł miesięcznie za Multipakiet składający się z pakietów Pomocy Technicznej, Pomocy Medycznej i Bezpiecznej Kieszeni
 • 7,99 zł miesięcznie za Multipakiet Maxi składający się ze wszystkich wymienionych powyżej pakietów oraz z ubezpieczenia Bezpieczny Telefon, a także z pakietu ochrony Pomoc Drogowa.
 • 2,99 zł miesięcznie za pojedynczy pakiet Bezpieczny Telefon. Ubezpieczenia można zakupić osobno lub taniej w ramach wspomnianych Multipakietów.

Ubezpieczenia można zakupić osobno lub taniej w ramach Multipakietów.

Rabaty

To nie koniec możliwości 1 Konta. Płacąc kartami Credit Agricole można zyskać spore rabaty nawet do 55%. Asortyment jest naprawdę obszerny – bank chwali się, że zniżki są dostępne w ponad 10 000 miejsc. Warto sprawdzić gdzie konkretnie na stronie: klubrabatowy.credit-agricole.pl.

Aplikacja mobilna

Credit Agricole udostępnia aplikację mobilną CA24 – do pobrania z Google Play i AppStore.

Na co warto zwrócić uwagę?

Po ukończeniu 27. roku życia 1 Konto przekształci się w Konto Prostooszczędzające Plus, które będzie promocyjnie bezpłatne w przypadku zapewniania miesięcznych wpływów na rachunek w kwocie minimum 1000 zł do ukończenia przez klienta 30. roku życia. Kiedy skończysz 30 lat, by nie płacić za rachunek będziesz musiał zapewnić 1500 zł wpływów miesięcznie.

1 Konto – czy warto?

Jak wypada Pierwsze Konto na tle konkurencji? Wszystkie aktualne opłaty znajdziesz w rankingu kont studenckich.

Wniosek o założenie 1 Konta znajdziesz na stronie Credit Agricole.

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Student i bank

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 11.04.2017 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.