Eastern Partnership – wymiana studencka AEGEE

Europejskie Forum Studentów AEGEE zajmuje się organizowaniem różnorodnych przedsięwzięć mających na celu europejską integrację  oraz wspieranie rozwoju młodych ludzi. Jednym z takich projektów jest Eastern Partnership. Jest to pięciodniowa wymiana studencka organizowana przez AEGEE-Kraków pod agendą AEGEE-Europe, która odbędzie się w dniach 20-24 maja 2015r. w Krakowie. Projekt jest wspierany finansowo przez Fundację Banku Zachodniego WBK.

AEGEE
Logo projektu Eastern Partnership

Cel wymiany Eastern Partnership

Podczas projektu dziesięciu przedstawicieli z krajów Partnerstwa Wschodniego oraz trzynaście z Unii Europejskiej (w tym pięciu z Polski) będzie uczestniczyć w cyklu interaktywnych warsztatów i dyskusji. Celem tej inicjatywy jest zbliżenie i zaangażowanie w sferę polityczną młodych ludzi z całej Europy. Nie chodzi tu o skupianie się na teorii i gotowych schematach działania, lecz o zachęcenie uczestników do określenia swoich oczekiwań i wyjścia z własnymi propozycjami rozwiązań oraz do wykorzystania nowo zdobytej wiedzy w praktyce.

Tematyka spotkań

Tematy spotkań i warsztatów obejmować będą m. in. politykę bezpieczeństwa oraz politykę zagraniczną Rosji, konflikty - w tym ukraiński, a także Partnerstwo Wschodnie jako program Unii Europejskiej. Każdy uczestnik będzie miał okazję do wyrażenia swojej opinii i zaproponowania rozwiązań omawianych problemów. Wiele zadań będzie wymagało pracy w grupach, co pozwoli na stworzenie atmosfery zrozumienia i współpracy. Studenci  wezmą również udział w grze miejskiej prezentującej dziedzictwo kulturalno-historyczne Krakowa oraz integracyjnej Nocy Europejskiej, w czasie której każda z osób biorących udział w projekcie będzie mogła zaprezentować swój kraj, jego tradycję, kuchnie i zwyczaje.

Na zakończenie projektu uczestnicy opracują dokument zawierający opinie i szczegółowe postulaty dotyczące Partnerstwa Wschodniego i jego rozwoju, który zostanie przekazany odpowiednim instytucjom UE oraz będzie promowany podczas następnych projektów europejskich. Europejskie Forum Studentów AEGEE to międzynarodowa, interdyscyplinarna, apolityczna organizacja studencka, skupiająca ok. 15 tysięcy studentów w ponad 200 miastach całej Europy. AEGEE-Kraków jest jednym z najprężniej działających oddziałów w Europie. Głównymi celami organizacji są promowanie idei zjednoczonej Europy, wspieranie kontaktów i współpracy między studentami z różnych krajów, a co za tym idzie przyczynianie się do budowania otwartego i tolerancyjnego społeczeństwa. AEGEE-Kraków tworzą studenci i absolwenci wszystkich krakowskich uczelni, m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego, Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Pedagogicznego, Politechniki Krakowskiej, Krakowskiej Akademii.

Więcej informacji na temat wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1649490561940853/

Zobacz także:

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 16.04.2015 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: 

Promocja wydarzeń studenckich i patronaty

InfoJeśli organizujesz wydarzenie studenckie, konkurs, konferencję lub targi i chcesz, żebyśmy poinformowali o tym naszych czytelników lub objęli patronat medialny – napisz do nas!

Ze szczególną przyjemnością patronujemy wszystkim wydarzeniom związanym z podnoszeniem wiedzy w zakresie finansów i rozwijaniem przedsiębiorczości wśród studentów. Adres do korespondencji znajdziesz w zakładce kontakt.polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.