INDEX the Investment Challenge – konkurs giełdowy dla studentów

„INDEX the Investment Challenge” jest konkursem inwestycyjnym organizowanym na skalę ogólnopolską. Ma on na celu promowanie tematyki giełdowej wśród studentów wszystkich uczelni na terenie naszego kraju a w bieżącym roku także wśród studentów z Ukrainy.

Konkurs the Index Challenge
Gala zakończenia pierwszej edycji konkursu Index the Investment Challenge

Uczestnicy mają możliwość inwestowania wirtualnych środków pieniężnych w akcje notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W czasie trwania konkursu, którego partnerem strategicznym jest Grupa PZU zostanie udostępniona profesjonalna platforma transakcyjna przygotowana przez Dom Maklerski BOŚ, dzięki której uczestnicy będą w stanie sprawdzić swoje umiejętności inwestycyjne, bez ponoszenia ryzyka.

Dla inwestorów, którzy osiągną najwyższe stopy zwrotu przewidziane są nagrody rzeczowe. Realizacja tegorocznej edycji projektu przewidziana jest w terminie 07.04.2015 do 05.05.2015.

W I odsłonie konkursu wzięło udział 628 uczestników, dokonali oni ponad 2000 transakcji na rynku, a fanpage na Facebook’u osiągnął w niecały miesiąc ponad 1000 lajków. Pula nagród o które rywalizowali uczestnicy przekroczyła 10 000 zł. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęły dotychczas instytucje takie jak Ministerstwo Finansów czy Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych.

Konkurs, zakończył się Galą Finałową na Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych  w Warszawie. Swoją obecnością zaszczycili ją  m.in. Pani Beata Jarosz, Wiceprezes Zarządu GPW czy Dr Artur Pollok, Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

W bieżącym roku, konkurs inwestycyjny tworzony jest przez piętnastoosobową grupę projektową mającą nie tylko doświadczenie z ubiegłego roku, ale także posiadającą dużo świeżych pomysłów oraz chęci do wdrażania ich w życie projektu. Dlatego też na II edycję planowane jest co najmniej podwojenie wyżej wymienionych statystyk.

Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego konkurs oraz do odwiedzenia fanpage’a konkursu i strony internetowej INDEX the Investment Challenge.

Zobacz także:

materiały organizatora,
ostatnia modyfikacja: 20.02.2015 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: 

Promocja wydarzeń studenckich i patronaty

InfoJeśli organizujesz wydarzenie studenckie, konkurs, konferencję lub targi i chcesz, żebyśmy poinformowali o tym naszych czytelników lub objęli patronat medialny – napisz do nas!

Ze szczególną przyjemnością patronujemy wszystkim wydarzeniom związanym z podnoszeniem wiedzy w zakresie finansów i rozwijaniem przedsiębiorczości wśród studentów. Adres do korespondencji znajdziesz w zakładce kontakt.polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.