Jak otworzyć konto w Pekao SA – instrukcja

Jeśli chcesz otworzyć konto w banku z żubrem, czyli w Pekao SA, możesz to zrobić w pełni zdalnie, nie wychodząc z domu i nie czekając na kuriera. Weryfikacja tożsamości następuje przez zrobienie zdjęcia dowodu osobistego i zdjęcia swojej twarzy. Jeśli ten sposób Ci nie odpowiada, albo z jakichś powodów nie możesz go dokończyć, możesz złożyć wniosek o otwarcie konta na stronie banku, a w dowolnym oddziale podpisać umowę.

Zobacz analizę najnowszej promocji Pekao SA: Konto dla gracza, czyli 200 zł premii plus 100 zł na vouchery gamingowe! Łącznie do zdobycia bonusy o wartości 300 zł!
Jak otworzyć konto w Pekao
Instrukcja otwierania konta w Pekao SA przez internet

Jakie konto można otworzyć w Pekao? Przez stronę banku złożymy wniosek o:

Konta dla osób poniżej 18 roku życia są otwierane w oddziale albo przez wniosek w bankowości internetowej rodzica.

Otwieranie konta w Pekao przez internet – krok po kroku

Jak otworzyć konto w Pekao
kliknij obrazek, aby powiększyć

Dane do kontaktu

Pierwszy krok to podanie informacji kontaktowych, w tym adresu e-mail oraz aktualnego numeru telefonu – to ważne, bo na ten numer zostanie wysłany SMS, który pozwoli kontynuować wypełnianie wniosku. Po wpisaniu tych danych na ekranie wyświetli się Twój unikalny login. Do czego jest potrzebny? Na etapie składania wniosku pozwoli Ci wrócić do dowolnego kroku, jeśli coś przerwie Ci przed jego wysłaniem, bądź zalogować się do aplikacji mobilnej, jeśli wybierzesz opcję otwierania konta na selfie.

Weryfikacja numeru telefonu

Następnie trzeba wpisać hasło tymczasowe otrzymane w wiadomości SMS, a także ustawić swoje hasło do logowania. Hasło musi spełnić wymogi bezpieczeństwa (m.in. odpowiednia długość, znaki specjalne); wszystkie są wyszczególnione obok odpowiednich pól.

Jak otworzyć konto w Pekao
kliknij obrazek, aby powiększyć

Oferta dla Ciebie – wybór produktów

Kolejny ekran to wybór produktów, które zostaną otwarte. Konto Przekorzystne jest zaznaczone domyślnie, podobnie jak karta wielowalutowa do konta (karta nie jest obowiązkowa, jednak po pierwsze na pewno się przyda, a po drugie korzystanie z niej pozwala zdobyć premie w organizowanych przez bank promocjach).

Dodatkowo można wybrać „Pakiet Komfort” (m.in. pakiet ubezpieczeń; po sześciu miesiącach jest to płatna opcja, więc bez problemu można ją pominąć).

Poniżej do wyboru Konto Oszczędnościowe (zdecydowanie warto je założyć, jest darmowe i oferuje bardzo dobre odsetki) oraz konta walutowe. W razie, gdy będzie Ci potrzebne, można otworzyć je później, z poziomu bankowości internetowej.

W tym kroku można również wybrać niestandardową grafikę karty płatniczej. Aby to zrobić, trzeba kliknąć przycisk „spersonalizuj kartę”, który mieści się pod wizerunkiem standardowej, czerwonej karty Pekao. Wtedy otworzy się galeria, spośród której można dokonać wyboru.

Jak otworzyć konto w Pekao
kliknij obrazek, aby powiększyć

Informacje o Tobie – weryfikacja tożsamości

W kolejnym kroku wybieramy, w jaki sposób ma zostać zweryfikowana nasza tożsamość, co jest niezbędne do zawarcia umowy z bankiem przez internet. Do wyboru są następujące opcje: przez selfie i zdjęcie dowodu osobistego albo przez wizytę w oddziale.

Jak otworzyć konto w Pekao
kliknij obrazek, aby powiększyć

Po wybraniu opcji na selfie wyświetli się kod QR, który należy odczytać za pomocą aparatu telefonu bądź wybrać opcję wysyłki linku do aplikacji przez SMS. Można też zalogować się do pobranej aplikacji Peo Pay z użyciem loginu i hasła, które zostało ustalone w poprzednim kroku.

Poniżej krótko opisujemy proces zakładania konta z weryfikacją przez selfie, a następnie kontynuujemy ścieżkę dla zawarcia umowy w oddziale (od części Dane osobowe i adresowe)

Jeśli wybierzesz opcję na selfie i zdjęcie dowodu osobistego

W przypadku skorzystania z tzw. weryfikacji biometrycznej, czyli potwierdzenia tożsamości przez zdjęcie twarzy i dowodu osobistego, proces nieco się różni. Do kroku „Informacje o Tobie – weryfikacja tożsamości” wypełniasz go tak samo, jak opisano powyżej, a następnie pobierasz aplikację PeoPay. 

Jak otworzyć konto w Pekao
kliknij obrazek, aby powiększyć

Na ekranie głównym aplikacji kliknij „Kontynuuj wniosek” i zaloguj się za pomocą loginu i hasła nadanego w pierwszych krokach wypełniania formularza.

Po przejściu do aplikacji i kontynuowaniu procesu, a następnie wybraniu metody weryfikacji „zdjęcie dowodu osobistego” (dostępne są również e-dowód i aplikacja mObywatel) wyraź na nią zgodę przez kliknięcie przycisku.

W kolejnym kroku miej pod ręką dowód osobisty i rozpocznij weryfikację, czyli zrób zdjęcie przodu i tyłu dowodu, zgodnie z poleceniami pojawiającymi się na ekranie.

Następny etap to nagranie swojej twarzy, jak mówi instrukcja, trzeba wykonać „kilku ruchów głową w zakreślonym obszarze”. Proces ten jest zaplanowany w taki sposób, że aplikacja poinstruuje Cię, jak ustawić dowód i jak zarejestrować wizerunek swojej twarzy – jest to bardzo proste, tylko trzeba pamiętać o tym, by w pomieszczeniu nie było zbyt ciemno (jakość obrazu będzie niewystarczająca).

Kolejne kroki, czyli uzupełnienie niezbędnych danych, przebiega tak samo dla obu procesów (weryfikacja w oddziale i na selfie), z tą różnicą, że na końcu – zamiast wizyty w placówce banku – akceptujesz w aplikacji umowę przesłaną na Twój e-mail przez bank. To sprawia, że jest ona zawarta.

Dane osobowe i adresowe

W tym miejscu konieczne będzie wskazanie zamieszkania (zaznaczasz „w Polsce (rezydent)”, jeśli mieszkasz w kraju) oraz podanie danych z dowodu osobistego: numeru dowodu i daty ważności, numeru PESEL, a także Twoich danych osobistych.

NNa następnej stronie formularza wpisz adres miejsca zamieszkania, a jeśli chcesz, żeby korespondencja przychodziła na inny adres, zaznacz pole „adres do korespondencji jest inny niż zamieszkania”, wtedy pojawi możliwość wpisania drugiego adresu. 

Oświadczenia i zgody

W tym miejscu bank zapyta Cię o dane, które wynikają z konieczności informowania amerykańskiego urzędu skarbowego o amerykańskiej rezydencji klientów banków. Odnosi się to do osób, które muszą płacić podatki w USA. Jeśli jesteś Polką/Polakiem i mieszkasz w Polsce, zaznaczasz, że jesteś polskim rezydentem podatkowym, nie jesteś amerykańskim ani żadnego innego kraju.

Jak otworzyć konto w Pekao
kliknij obrazek, aby powiększyć

Tu pojawi się również pytanie o zajmowanie „eksponowanego stanowiska politycznego”, preferowany sposób komunikacji z bankiem (listem tradycyjnym czy e-mailem), powód otwarcia konta (możesz wybrać po prostu „zwykłe czynności związane z prowadzeniem gospodarstwa domowego”) i źródło pochodzenia środków (np. wynagrodzenie bądź stypendia).

Jak otworzyć konto w Pekao
kliknij obrazek, aby powiększyć

Poniżej znajdziemy pola na zaznaczenie zgód marketingowych, czyli otrzymywanie od banku SMS-ów, e-maili, telefonów. O ile zgoda na takie działania ze strony banku może okazać się przydatna, o tyle nie warto zaznaczać zgód na marketing ze spółek grupy kapitałowej (są to inne firmy powiązane z bankiem). Wszystkie zgody są opcjonalne, więc możesz przejść dalej również bez ich zaznaczenia.

Weryfikacja klienta – zawarcie umowy

W tym miejscu, wybierając podpisanie umowy w oddziale, wskażesz placówkę, w której odbędzie się spotkanie z pracownikiem banku i podpisanie umowy. Jeśli po wpisaniu miejscowości nie widzisz odpowiedniego miejsca na górze listy, przewiń ją niżej.

Po wyborze oddziału możesz zobaczyć jego dokładne dane i godziny otwarcia, a następnie pozostaje udać się na spotkanie. Dokumenty będą na Ciebie czekały.

Jak otworzyć konto w Pekao
kliknij obrazek, aby powiększyć

 

Przejdź na stronę Pekao i złóż wniosek o Konto Przekorzystne dla młodych lub Konto Przekorzystne powyżej 26 lat.

Pełną charakterystykę rachunku znajdziesz w naszej analizie konta dla młodych Pekao i rankingu kont dla młodych.

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Student i bank

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 11.11.2022 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.