Jak otworzyć darmowe Konto Direct w ING Banku – instrukcja

Jak otworzyć ING

Darmowe Konto Direct w Banku ING to aktualnie jeden z lepszych rachunków na rynku. Jest wygodnym i korzystnym rozwiązaniem dla osób, które korzystają z konta przez internet i wydają przynajmniej 300 złotych miesięcznie przy użyciu karty płatniczej (jeśli masz mniej, niż 26 lat, wystarczy 200 zł w miesiącu, by karta była darmowa). Ten artykuł przeprowadzi Cię przez proces zakładania konta krok po kroku.

Cały proces zakładania konta, od pierwszego kliknięcia na wniosek o otwarcie Konta Direct na stronach ING aż do momentu jego aktywowania jest prosty i szybki. Na początku jednak musisz wypełnić internetowy formularz, przez który przeprowadzimy Cię krok po kroku.

Konto Direct jest obecnie dostępne w promocji 100 zł za otwarcie rachunku (+ 100 zł za każde skuteczne polecenie, maksymalnie 1000 zł premii). Wnioski w promocji są przyjmowane do 31 lipca 2017 r.

Przejdź na stronę konta

Jak otworzyć darmowe Konto Direct w ING Banku – krótki przewodnik w kilku krokach

Na pierwszym ekranie, po kliknięciu wniosku o Konto Direct, zobaczysz najważniejsze informacje na temat rachunku. Jeśli bank aktualnie oferuje promocję, najczęściej informacja o niej jest tutaj przedstawiona. Zapoznaj się z informacjami i kliknij „Otwórz konto”.

Uwaga! Wygląd tej strony, a szczególnie grafika, często się zmienia. Nie zdziw się więc, jeśli po kliknięciu w link zobaczysz nieco inaczej wyglądającą stronę.

Krok 1. Twoje podstawowe dane osobowe

Jak otworzyć darmowe Konto Direct w ING Banku – krótki przewodnik w kilku krokach

Pierwsza strona wniosku to Twoje podstawowe dane: imię, nazwisko, PESEL, e-mail i numer telefonu.

(aby powiększyć grafikę, kliknij na nią; aby powrócić do strony kliknij na przycisk X pod grafiką lub na zaciemnione pole, bądź wciśnij klawisz Esc)

Krok 2. Dane do umowy

Jak otworzyć darmowe Konto Direct w ING Banku – krótki przewodnik w kilku krokach

Następnie podaj numer dowodu osobistego i jego datę ważności oraz miejsce urodzenia i nazwisko panieńskie matki. W tym samym kroku wpisz swój adres zamieszkania i zaznacz opcję „Chcę otrzymać korespondencję na inny adres” jeśli bank ma przesyłać dokumenty gdzie indziej.

W tym samym kroku możesz zdecydować się na zmianę wizerunku karty – to opcja bezpłatna dla osób w wieku do 26 lat. Starsi zapłacą za to 15 zł. Jeśli chcesz otrzymać kartę ze standardową grafiką (taką, jak widać obok), zaznacz „nie” przy pytaniu o zmianę wizerunku karty. Za jej wydanie nie jest pobierana opłata.

Opcja „chcę umówić się z kurierem pod innym adresem” będzie bardzo wygodna dla osób, którzy spędzają większość dnia poza domem, na przykład w pracy.

Jeśli nie płacisz podatków w USA, w pytaniu „Czy jesteś rezydentem podatkowym Stanów Zjednoczonych Ameryki” zaznacz "nie" (banki przekazują informacje o kontach amerykańskich podatników władzom USA na mocy porozumienia FACTA).

Po uzupełnieniu wszystkich pól kliknij „Dalej”.

Krok 2b. opcjonalny – wybór niestandardowego wizerunku karty

Jak otworzyć darmowe Konto Direct w ING Banku – krótki przewodnik w kilku krokach

Jeśli wybrałeś niestandardowy wzór karty, w następnym kroku możesz ją spersonalizować. Do wyboru masz ciekawe grafiki przygotowane przez bank, możesz też użyć swojego własnego obrazka.

Krok 3. Potwierdzenie danych

Jak otworzyć darmowe Konto Direct w ING Banku – krótki przewodnik w kilku krokach

Sprawdź, czy wszystkie dane się zgadzają, a jeśli coś jest nie tak, kliknij przycisk „Popraw dane”. Zaznacz odpowiednie zgody (jeśli chcesz) i oświadczenie o zapoznaniu się z umową, regulaminami i tabelą opłat. Potem pozostaje już tylko kliknąć „Tak, zawieram umowę”.

Wszystkie informacje na temat dalszych losów Twojego wniosku o otwarcie konta otrzymasz na podany wcześniej adres e-mail.

Co dalej? Dostaniesz przesyłkę kurierską z banku, w której znajdziesz umowę (wcześniej bank powiadomi Cię o numerze przesyłki). Po podpisaniu umowy kurier zabierze ją do banku, a Twoje konto zostanie uruchomione. Następnie aktywujesz dostęp do konta przez internet i kartę płatniczą. Wtedy możesz już w pełni korzystać z rachunku, karty i aplikacji mobilnej.

To wszystko! Darmowe Konto Direct założysz na stronie ING Banku »

Zobacz także:

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 31.01.2017 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  blog  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.