Moja Karta ING, czyli karta płatnicza z grafiką, jaką sobie wybierzesz

ING Bank Śląski daje możliwość posiadania karty, która będzie wyglądać tak jak chcesz. Możesz wybrać jedną z kilkudziesięciu grafik z galerii udostępnionej przez bank lub stworzyć swój własny projekt. Co więcej, dla osób w wieku od 13 do 26 lat wydanie spersonalizowanej karty jest zupełnie bezpłatne.

Karta z własną grafiką w ING

Jeśli chodzi o działanie i możliwości, Moja Karta ING nie różni się niczym od standardowo wydawanej karty do Konta Mobi i do Konta Direct. Różnica jest jedynie taka, że to Ty decydujesz o tym, jak będzie wyglądać. Projektując debetówkę możesz wybrać własne zdjęcie lub grafikę albo skorzystać z przygotowanej przez bank kolekcji, w której znajdują się naprawdę ciekawe propozycje. Jest ich kilkadziesiąt, a część przykładowych możesz zobaczyć poniżej.

Zresztą bank regularnie dodaje nowe wzory kart do wyboru, dlatego zawsze jest z czego wybierać, szczególnie jeśli pasjonujesz się gamingiem i znanymi youtuberami ;)

Mimo, że Moja Karta ING powstała przede wszystkim z myślą o młodych klientach (jeśli masz mniej, niż 26 lat, otrzymasz ją bezpłatnie), to nie ma żadnych przeszkód, aby wyrobiła ją również starsza osoba.

ING wzory kart

Moja karta ING - wzory
przykładowe wzory kart, źródło: ing.pl

Ile kosztuje Moja Karta ING?

Karta wydawana jest bezpłatnie, jeśli masz od 13 do 26 lat i otworzysz Konto Mobi. Gdy termin ważności karty minie (4 lata), opłata za jej odnowienie wyniesie 15 złotych.

Wyrobienie Mojej Karty ING dla starszych klientów (powyżej 26. roku życia) kosztuje jednorazowo 15 zł. Zmiana wizerunku karty (na przykład gdy obecna grafika Ci się znudzi) to również koszt 15 zł. Taka sama opłata obowiązuje przy wznowieniu karty po upływie okresu ważności.

Co ważne, wszystkie pozostałe opłaty i prowizje są takie same jak w przypadku tradycyjnej karty, czyli:

 • Dla posiadaczy Konta Mobi w wieku do 26. roku życia: karta jest bezwarunkowo bezpłatna, to znaczy nie trzeba spełniać żadnych warunków, by za nią nie płacić.
 • Dla posiadaczy Konta Direct: 0 zł za kartę jeśli w miesiącu wykonasz transakcje bezgotówkowe na kwotę minimum 300 zł (w przeciwnym razie miesięczna opłata to 10 zł).
 • Kartą wypłacisz gotówkę bez kosztów z bankomatów ING Banku Śląskiego i Planet Cash (oraz jeden raz w miesiącu z dowolnego bankomatu w Polsce). Kolejne wypłaty z innych sieci to koszt 2,5 zł (dla Konta Mobi – ale możesz wypłacać również Blikiem, za darmo) lub 5 zł (dla Konta Direct).

Czy warto?

Moja Karta ING to możliwość posiadania ciekawej, niestandardowej karty, z której warto skorzystać. Tym bardziej, że Konto Mobi jest w tym momencie jednym z lepszych kont dla młodych dostępnych na rynku.

Wszystkie informacje na temat opłat sprawdzisz w naszym rankingu kont dla młodych, a obecną promocję opisujemy w artykule: Jak zdobyć premię za otwarcie konta w ING.

Jak otworzyć konto i jak zdobyć kartę?

Uwaga! Kartę zamawia się obecnie z poziomu bankowości internetowej, a nie tak jak wcześniej, podczas składania wniosku o otwarcie rachunku. Dlatego należy najpierw wypełnić wniosek o konto w ING Banku Śląskim, a gdy już będzie aktywne, zalogować się do bankowości online i tam zaprojektować i zamówić swoją kartę. Krok po kroku:

 • wejdź na tę stronę ING Banku Śląskiego,
 • wypełnij formularz o otwarcie rachunku,
 • w pytaniu, czy chcesz zamówić kartę wybierz „nie” (zamówisz ją później, w bankowości internetowej, już po otwarciu konta),
 • oczekuj na kuriera, który dostarczy dokumenty i pakiet aktywacyjny dla konta (bądź potwierdź swoją tożsamość w inny sposób: przez selfie, przelewem z innego banku albo w oddziale).
 • zaloguj się do bankowości internetowej lub mobilnej, kliknij szczegóły konta (lub wybierz zakładkę „Moje finanse” a następnie "Konta") i z listy opcji po prawej stronie wybierz "Zamów kartę".
 • w ciągu ośmiu dni roboczych otrzymasz ją pocztą na wskazany adres.

Jeśli masz już kartę, a chcesz zmienić jej wizerunek, kliknij w szczegóły karty (lub "Moje Finanse" > "Karty i płatności telefonem" > "Visa zbliżeniowa"). Na ekranie z informacjami o karcie po prawej stronie zobaczysz listę opcji, a wśród nich "Zmień wizerunek karty" – to da Ci możliwość zmiany na grafikę z galerii lub zaprojektowanie własnej.

Czego nie można zamieścić na karcie?

Oczywiście nie każde zdjęcie, które wgrasz na serwery banku będzie mogło zostać wydrukowane. Pamiętaj o kilku zasadach, które zabraniają używania:

 • znaków towarowych i logotypów,
 • wizerunków znanych osób,
 • danych osobowych tj. PESEL, NIP, adres,
 • treści chronionych prawami autorskimi (czyli cudzych grafik – bez zgody autora)
 • tekstów i obrazów sprzecznych z dobrymi obyczajami.
Przejdź na stronę Konta Mobi (13-26 lat) lub Konta Direct (od 26 lat) żeby otworzyć rachunek a następnie zaprojektować własną kartę.

Moja Karta ING – specyfikacja pliku

Jeśli projektujesz swoją własną grafikę, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu pliku:

 • format pliku: JPG, JPEG, PNG lub BMP
 • rozmiar maksymalny: 20 MB (jeśli zamawiasz kartę w aplikacji mobilnej: 2 MB)
 • minimalne wymiary: 748 pikseli x 480 pikseli
 • paleta kolorów RGB.

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Student i bank

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 30.03.2024 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas:polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.