Konto Direct, darmowe konto w ING Banku Śląskim

Wszystko o darmowym koncie internetowym: Konto Direct ING Bank Śląski. Poznaj opłaty, zobacz korzyści i funkcjonalności wyróżniające ten rachunek. Sprawdź, czy będzie to dobre konto dla Ciebie!

Konto Direct jest obecnie dostępne w promocji do 140 zł za otwarcie rachunku. Wnioski w promocji są przyjmowane do 31 stycznia 2018 r.
ING Bank Śląski, Konto Direct
Grafika promująca Konto Direct, fot: ingbank.pl

Kto może otworzyć konto?

Każdy, po ukończeniu 18 roku życia może otworzyć konto samodzielnie, przez internet (na stronie banku) lub w placówce. Młodzież w wieku od 13 do 18 lat może otworzyć Konto Direct jedynie w oddziale, w obecności opiekuna.

Czy muszę mieć regularne wpływy na rachunek?

Nie, żeby korzystać z Konta Direct nie musisz mieć (ani deklarować) stałych przychodów.

Ile kosztuje Konto Direct – najważniejsze opłaty

 • Otwarcie i prowadzenie rachunku: 0 zł,
 • opłata za wydanie karty debetowej (zbliżeniowa Visa payWave): 0 zł,
 • miesięczna opłata za kartę: 7 zł lub 0 zł – jeśli wydasz kartą przynajmniej 300 zł w miesiącu,
 • w przypadku osób do 26. roku życia kwota zwalniająca z opłaty za kartę wynosi 200 zł (a dzięki najnowszej, korzystnej zmianie taryfy opłat i prowizji, niższa kwota obowiązuje bezterminowo),
 • zastrzeżenie karty: 0 zł,
 • przelew do innego banku wykonany przez internet: 0 zł,
 • przelew do innego banku wykonany w oddziale banku: 9 zł,
 • wypłata z bankomatów w Polsce: 0 zł bankomaty ING oraz Planet Cash, wypłata z innego bankomatu: 2,5 zł (pierwsza wypłata w miesiącu za darmo),
 • wypłata z bankomatu za granicą: od 1 marca 2017 r. 3% (+ 3% za przewalutowanie transakcji); do tej pory: 6% kwoty (+ 3% za przewalutowanie transakcji),
 • wpłata gotówki za pomocą wpłatomatu ING: 0 zł,
 • wpłata lub wypłata gotówki w kasie banku: 9 zł.

Wszystkie informacje o opłatach znajdziesz na stronach ING Banku, w pliku PDF z tabelą opłat i prowizji.

Aktualne promocje

Do 140 zł za otwarcie konta i płatności kartą

100 zł bonusu za Konto Direct ING
ING często oferuje promocję, w ramach której można uzyskać bonus za założenie konta

Na co trzeba uważać?

 • Co miesiąc trzeba wydać kartą przynajmniej 300 zł, aby zostać zwolnionym z opłaty (7 zł). Transakcje muszą zostać rozliczone do 28. dnia miesiąca – dlatego nie odkładaj wszystkich zakupów na koniec miesiąca. Jeśli masz mniej, niż 26 lat, kwota zwolnienia z opłaty za kartę jest niższa i wynosi 200 zł miesięcznie.
 • Zarówno wpłata jak i wypłata gotówki w placówce banku kosztuje 9 zł od jednej operacji. Dlatego trzeba oswoić się z bankomatami i wpłatomatami.
 • Do dyspozycj posiadaczy Konta Direct są bankomaty ING oraz sieci Planet Cash – są one bezpłatne, niezależnie od liczby transakcji w miesiącu. Pierwsza wypłata w miesiącu z bankomatu innej sieci jest bezpłatna, każda następna kosztuje 2,5 zł. Warto więc sprawdzić, gdzie obok domu, uczelni czy pracy znajdują się darmowe bankomaty ING lub Planet Cash (mapa tutaj).

Jak wygląda bankowość internetowa?

Otwierając Konto Direct otrzymasz internetowy dostęp do rachunku, za pośrednictwem bankowości internetowej Moje ING. System przeszedł gruntowną przebudowę w 2016 roku i obecnie nie dość, że prezentuje się bardzo nowocześnie, to zyskał dużo jeśli chodzi o prostotę obsługi, przejrzystość i użyteczność. Na poniższych zrzutach ekranu możesz sprawdzić, czy przypadnie Ci do gustu.

ING BankOnLine
Bankowość on-line, ekran główny (kliknij, aby powiększyć)
Bankowość internetowa ING - przelew online
Formularz przelewu (kliknij, aby powiększyć)

Aplikacja mobilna

Zaletą banku ING jest dobrze zrobiona aplikacja mobilna na smartfony – Moje ING. Prosta, przejrzysta i całkiem wygodna w obsłudze.

Aplikacja mobilna ING
Aplikacja ING Bank Mobile
Aplikacja mobilna ING
Przelew w aplikacji ING Bank Mobile

Czytaj dalej:

Wasze pytania – wszystko na temat Konta Direct w ING

Jak otworzyć Konto Direct?

Masz dwa sposoby na otwarcie Konta Direct: możesz wypełnić wniosek o otwarcie konta przez internet, na stronach ING Banku lub udać się do oddziału. O tym, jak założyć konto przez internet przeczytasz w artykule: Jak otworzyć konto w ING Banku? Przewodnik krok po kroku.

Co jest potrzebne żeby otworzyć Konto Direct?

Do otwarcia rachunku przez internet potrzebujesz dowodu osobistego (nr dowodu, PESEL), numeru telefonu komórkowego i adresu e-mail. ING Bank zrezygnował z możliwości zawierania umów o otwarcie rachunku elektronicznie, przez przelew autoryzacyjny z innego banku. Składając wniosek przez internet otrzymasz kurierem dokumenty do podpisu.

Jak uniknąć opłaty za kartę?

Karta ING
Karta do Konta Direct, fot: ingbank.pl

Żeby nie płacić 7 zł za korzystanie z karty płatniczej, musisz wykonać transakcje bezgotówkowe na kwotę przynajmniej 300 zł (osoby do 26 lat: 200 zł, a najmłodsi (do 18 lat) są zwolnieni z opłaty bez żadnych warunków). Oznacza to, że aby zostać zwolnionym z tej opłaty, można na przykład zapłacić kilka razy w miesiącu za średniej wielkości zakupy. Trzeba przy tym pamiętać, żeby transakcje kartą na wspomnianą kwotę zostały rozliczone od 29 dnia miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca – nie odkładaj "wydatków" na ostatni dzień, bo jest ryzyko, że płatności nie zostaną zaksięgowane na czas. Wypłaty z bankomatu nie wliczają się do limitu kwoty, podobnie jak transakcje anulowane (na przykład w sytuacji, gdy zwrócisz zakupiony towar w sklepie).

Jakie są haczyki – na co trzeba uważać?

Trudno mówić o haczykach, bo tabela opłat w przypadku ING jest czytelna. Na pewno warto mieć na uwadze konieczność wydania 300 zł miesięcznie kartą. Zmiany w taryfie opłat i prowizji wprowadzane są w ING bardzo rzadko (w porównaniu do konkurencji).

Osoby przyzwyczajone do odwiedzania placówek bankowych muszą też pamiętać, że zarówno wpłata jak i wypłata gotówki ze swojego konta w oddziale kosztuje aż 9 złotych. Dużo lepiej jest więc korzystać z wpłatomatów i bankomatów (są darmowe), a oddziały odwiedzać tylko wtedy, gdy naprawdę zajdzie taka konieczność.

Czy wypłata z bankomatu jest transakcją bezgotówkową i liczy się do zwolnienia z opłaty za kartę?

Nie, wypłata pieniędzy z bankomatu to transakcja gotówkowa i nie wlicza się do operacji, które zwolnią Cię z opłaty za kartę.

Z jakich bankomatów mogę wypłacać bez opłat?

Obecnie do dyspozycji posiadaczy kont Direct dostępne są darmowe wypłaty w bankomatach Planet Cash oraz ING Banku. Za wypłatę w innym bankomacie w Polsce pobierana jest opłata w wysokości 2,5 zł (za wyjątkiem jednej wypłaty w miesiącu, która jest darmowa). Za wypłatę z bankomatu za granicą pobierana jest opłata w wysokości 3% wypłacanej kwoty – biorąc pod uwagę dodatkowe 3% prowizji za przewalutowanie, nie jest to więc szczególnie opłacalny interes!

Karta do Konta Direct nie działa mi za granicą – co zrobić?

ING Bank ustawia domyślnie limit transakcji zagranicznych na 0 zł dziennie – dlatego jeśli jesteś za granicą i nie możesz korzystać z karty, to znaczy transakcje w sklepach "nie przechodzą" i nie możesz wypłacać pieniędzy z bankomatu, postępuj według poniższej instrukcji (zobacz też poniższą grafikę). Jak zmienić limity płatności kartą w ING?

 1. Zaloguj się do konta (na komputerze; w aplikacji mobilnej nie można zmieniać limitów dla kart),
 2. Kliknij w zakładkę „Moje finanse” w górnej części ekranu,
 3. Z rowijającego się niższego menu wybierz „Karty i płatności telefonem: Visa zbliżeniowa”,
 4. Poniżej wyświelą się opcje dotyczące Twojej karty, znajdź i kliknij "Limity transakcyjne",
 5. Po lewej stronie znajdziesz aktualne limity transakcji kartą, po prawej wypłat z bankomatu. Aby je zmienić, kliknij "Edytuj limity",
 6. Ustaw odpowiadające Ci kwoty (z zakresu od 0 do 5000 zł),
 7. Kliknij „Dalej”, następnie wprowadź kod z SMS-a. Nowe limity zostaną ustawione.
Limity transakcyjne w ING Banku
Jak zmienić limity karty w ING?

Jak mogę wpłacić pieniądze na konto?

Jeśli dysponujesz gotówką, możesz wpłacić ją na swoje konto we wpłatomacie (za darmo) lub w oddziale banku (9 zł za wpłatę). Jeśli chcesz wpłacić pieniądze z innego konta, możesz po prostu przelać je na swój nowy rachunek.

Gdzie znajdują się oddziały ING Banku?

Placówki banku, wpłatomaty oraz bankomaty możesz znaleźć używając wyszukiwarki placówek, dostępnej na stronie banku.

Jakie są dodatkowe korzyści z posiadania Konta Direct?

 • Smart Saver – czyli narzędzie do automatycznego oszczędzania podczas zakupów i dokonywania transakcji przez internet: gdy płacisz kartą lub robisz przelew, niewielka, określona przez Ciebie kwota trafia na rachunek oszczędnościowy Smart Saver.
 • Dream Saver – program regularnych oszczędności na wybrany przez Ciebie cel. Po wskazaniu czasu i kwoty, którą chcesz zebrać, bank automatycznie wyliczy Twój plan. Za regularne oszczędzanie bonus – podwyższone oprocentowanie środków.
 • Otwarte Konto Oszczędnościowe – rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem znajdującym się w czołówce stawki rynkowej (w ramach promocji "Bonus na start" podwyższone oprocentowanie przez 4 miesiące),
 • Finansometr – narzędzie do analizowania wydatków i zarządzania budżetem osobistym; automatycznie przypisuje transakcje do kategorii (np. rachunki, rozrywka) i przedstawia je na czytelnych wykresach i diagramach.
 • Zniżka na ubezpieczenia komunikacyjne w Liberty Direct 10% na OC, AC, NNW,
 • Program lojalnościowy Bankujesz-Zyskujesz,
 • Aplikacja mobilna na smartfony (ING Bank Mobile) i na tablety (ING Bank HD).
 • BLIK – aplikacja umożliwiająca wypłaty z bankomatów i płatności w sklepach przy użyciu telefonu.

Czy trzeba zawsze mieć na koncie środki i regularne wpływy?

Nie, posiadanie Konta Direct nie wymaga regularnych wpływów na konto. Nie musisz też utrzymywać minimalnego salda na rachunku.

Jakie oprocentowanie ma Konto Direct?

Środki zgromadzone na Konto Direct nie są oprocentowane. Jeśli posiadasz większą ilość gotówki, możesz zdeponować ją na koncie oszczędnościowym, które zapewni Ci przynajmniej ochronę kapitału przed inflacją.

Jest ono otwierane automatycznie, wraz z Kontem Direct (za posiadanie OKO nic nie płacisz). Jeśli masz już Konto Direct, ale nie masz konta oszczędnościowego, możesz je otworzyć samodzielnie za pośrednictwem bankowości internetowej (zakładka Oferta ING).

Jakie karty są wydawane do Konta Direct?

Otwierając Konto Direct otrzymasz kartę Visa PayWave. To zbliżeniowa karta debetowa, która umożliwia płatności przez internet.

Konto Direct – opinie:

Największa zaleta Konta Direct? Przejrzystość opłat i uczciwe podejście do klienta. Tuż po otwarciu rachunku konsultant dzwoni, aby zapytać, czy wiesz, jak uniknąć opłaty za kartę i czy wszystko jest zrozumiałe. Nie ma gwiazdek, nie ma małego druku – kawa na ławę: wiesz ile i za co płacisz.

Krzysztof, redakcja KontoStudenta.pl

Ja skusiłem się na Konto Direct dzięki karcie z wybranym przeze mnie zdjęciem. Nie żałuję, bo przynajmniej wypłacam skąd chcę i faktycznie nie płacę za konto zupełnie nic, bo staram się kilka razy w miesiącu zapłacić za zakupy w markecie kartą płatniczą. To był dobry wybór.

Jan, Białystok, 20 lat

Więcej informacji i wniosek o otwarcie konta znajdziesz na stronie banku ING.

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Student i bank

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 24.01.2018 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.