Konto <20 od BZ WBK – start w bankowość

BZ WBK zawalczył o najmłodszych klientów, oferując im całkiem darmowy, i do tego oprocentowany, rachunek osobisty z pełną obsługą zarówno przez internet jak i w oddziale. Czy konto poniżej 20 ma jakieś haczyki?

Konto mniej 20, BZ WBK
Grafika promująca Konto<20, źródło: bzwbk.pl

Konto <20 – opłaty

Po wycofaniu z oferty Banku Zachodniego WBK Konta<30, długo nie było w nim żadnego produktu dla nastolatków i klientów, którzy dopiero zaczynają studia. BZ WBK postanowił odświeżyć ofertę dla tej grupy użytkowników proponując całkiem nowy, młodzieżowy rachunek poniżej 20. Jakie są zalety tego konta i ile kosztuje jego używanie?

 • Prowadzenie rachunku do 20. roku życia: 0 zł
 • przelewy krajowe przez internet i w placówkach banku: 0 zł
 • wydanie karty płatniczej Mastercard ze specjalnie dobraną grafiką: 0 zł
 • miesięczna opłata za kartę (bez żadnych dodatkowych warunków): 0 zł
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie: 0 zł
 • wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach (i wpłatomatach) banku: 0 zł
 • pakiet powiadomień Alerty24 (powiadomienia SMS o zmianach na koncie): 0 zł

Wszystko za darmo – czy to możliwe?

Karta do konta 20 BZ WBK
Karta płatnicza BZ BWK, źródło: bzwbk.pl

W taryfie opłat i prowizji widnieje zapis, że bank gwarantuje brak opłat i prowizji dla posiadacza Konta<20 i Karty MasterCard <20 do ukończenia przez niego 20 roku życia. To oznacza, że faktycznie, korzystanie z konta nie będzie kosztować Cię ani złotówki. Na czym więc zarobi bank? Przede wszystkim na tym, że przyzwyczai młodego człowieka do całkowitego braku ograniczeń w korzystaniu z konta. W „normalnych”, dorosłych rachunkach BZ WBK takie operacje jak przelewy ekspresowe, przelewy zlecone w oddziale, wypłaty z zagranicznych bankomatów, otrzymywanie powiadomień SMS, czy korzystanie z karty płatniczej są płatne. Dlatego musisz zwrócić uwagę na krótki okres bezpłatnego korzystania z konta po osiągnięciu pełnoletności. Jeśli zakładasz konto idąc na studia, czeka Cię rok darmowego bankowania w BZ WBK. Oprócz tego, jak każdy bank, BZ WBK będzie zarabiać na wykonywanych przez Ciebie płatnościach kartą (opłata interchange pobierana od sklepów).

Oszczędności na wysoki procent

Całkowity brak opłat do ukończenia 20. roku życia to nie koniec atrakcji. Choć nowe konto jest darmowe i użytkownik otrzymuje przez to swobodę korzystania z rachunku bez żadnych warunków, to BZWBK poszedł o krok dalej, łącząc zalety konta osobistego z atrakcyjnym oprocentowaniem.  Dzięki temu młodzi klienci wpłacający na konto środki do 3 tysięcy złotych zarabiają aż 3% w skali roku i nie muszę otwierać osobnego konta oszczędnościowego.

Słuchawki za założenie konta

Słuchawki do konta BZ WBK
Słuchawki do Konta20, źródło: bzwbk.pl

Bank przewidział bonus za założenie rachunku – słuchawki PhilipsSHL3000BL/00 dostępne w oddziałach banku do wyczerpania zapasów lub do ostatniego dnia promocji przypadającego na 31 października 2015 roku. Żeby wziąć udział w promocji musisz podać adres korespondencyjny na terenie Polski oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych. Zgodnie z regulaminem promocji, wartość słuchawek to ok. 31 zł, a w puli jest ich 11 312 sztuk. Bank wyśle słuchawki na Twój adres korespondencyjny w następnym miesiącu następującym po tym, w którym podpisałeś umowę o konto i kartę.

Zwrot 10 proc. wydatków na bilety do kina i teatru

Dodatkowo jeśli płacisz kartą w kinach i teatrach uzyskasz specjalną nagrodę w postaci zwrotu 10 % wydanych środków maksymalnie 50 zł miesięcznie. I tak aż do 30 września 2016 roku.

Aplikacja mobilna

Aplikacja BZWBK 24 mobilna, dostępna na platformy Android, Windows Phone i iOS, umożliwia między innymi:

 • sprawdzenie stanu środków na posiadanych rachunkach,
 • płatności w sklepach i wypłaty z bankomatów za pomocą kodu BLIK,
 • zakup ubezpieczenia turystycznego,
 • zakup biletów i miejsc parkingowych w obsługiwanych miejscowościach,
 • podgląd listy punktów rabatowych,
 • wnioskowanie o produkty kredytowe,
 • zakładanie lokat, zakup doładowań telefonicznych.

Konto <20 – czy warto?

Nowy rachunek jest całkowicie bezpłatny, zapewnia pełną swobodę dostępu do wpłaconych środków, dzięki darmowym i nielimitowanym wypłatom ze wszystkich bankomatów. BZWBK udostępnia klientom bardzo intuicyjną aplikacje mobilną, za pomocą której można szybko i bezproblemowo zarządzać własnymi finansami. Ponadto dzięki aktualnym promocjom i oprocentowaniu na nowym rachunku BZW BK można zarobić. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że rachunek jest adresowany do najmłodszych użytkowników w wieku 13-20 lat i faktycznie, to bardzo dobre konto dla zaczynających przygodę z bankowością, szczególnie dla nastolatków. Jednak osoby wkraczające w dorosłość będą mogły cieszyć się wszystkimi zaletami konta jedynie przez dwa lata. Po tym czasie można korzystać z Konta Godnego Polecenia, którego najważniejsze opłaty znajdziesz w rankingu kont studenckich. A jeśli przyzwyczaisz się do wszystkich wygód, które oferuje Konto<20, to pamiętaj, że w Koncie Godnym Polecenia nie dostaniesz ich za darmo ;)

Jeśli jesteś pełnoletni, wniosek o otwarcie konta złożysz na stronie banku, jeśli masz mniej, niż 18 lat, umowę o konto podpiszesz w oddziale banku, wraz z rodzicem lub opiekunem prawnym.

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Student i bank

Rafał Bajkowski, redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 24.09.2015 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  blog  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.