Jak otworzyć konto w BZ WBK – instrukcja

Jak otworzyć BZ WBK

Konto Godne Polecenia to rachunek oferowany przez Bank Zachodni WBK, którego największą zaletą są niskie koszty – za przelewy, prowadzenie, a nawet za kartę nie zapłacisz nic, nawet jeśli nie masz stałych dochodów i niezbyt często płacisz kartą (jest ona darmowa bez dodatkowych warunków). Jak otworzyć konto w BZ WBK? Zapraszamy do zobaczenia krótkiego przewodnika, który przeprowadzi Cię przez ten proces krok po kroku.

Przejdź na stronę wniosku o otwarcie konta

Jak otworzyć konto w BZ WBK
kliknij obrazek, aby powiększyć

Klikając w link do wniosku o otwarcie konta zobaczysz stronę informacyjną, na której wyszczególnione są wszystkie kluczowe informacje dotyczące Konta Godnego Polecenia. Po zapoznaniu się z nimi, kliknij przycisk „Otwórz konto”

Krok 1 – Informacje wstępne

Jak otworzyć konto w BZ WBK
kliknij obrazek, aby powiększyć

Na typ etapie zobaczysz informacje dotyczące tego, co jest potrzebne, aby otworzyć konto: trzeba mieć przynajmniej 18 lat i posiadać stałe miejsce zameldowania na terenie Polski. Tu masz również możliwość zapoznania się z cennikiem (taryfą opłat i prowizji) oraz innymi dokumentami powiązanymi z wybranym przez Ciebie kontem. Na dalszym etapie będziesz potrzebować danych z dowodu osobistego lub paszportu, warto więc mieć go pod ręką.

Krok 2 – Konfiguracja konta i Twoje dane

Jak otworzyć konto w BZ WBK
kliknij obrazek, aby powiększyć

W kroku drugim wskazujesz jaką kartę chcesz otrzymać – MasterCard Omni lub MasterCard PAYBACK Omni. Czym się różnią? Druga karta umożliwia zbieranie punktów w programie lojalnościowym Payback. Jeśli chcesz zbierać punkty za transakcję, możesz ją wybrać, choć pod względem opłat i funkcji, nie różni się niczym od karty MasterCard Omni (to debetowa karta zbliżeniowa, z systemem PayPass).

Dalej podajesz swoje dane osobowe oraz adres i dane kontaktowe. Trzeba również ustawić hasło do telefonicznego kontaktu z bankiem.

Krok 3 – informacje uzupełniające

Jak otworzyć konto w BZ WBK
kliknij obrazek, aby powiększyć

Informacje uzupełniające to zestaw pytań dotyczących tego, jakie dodatkowe produkty i usługi chcesz aktywować. W tym miejscu masz możliwość wyboru m.in. czy chcesz otworzyć konto oszczędnościowe razem z ROR-em, czy chcesz wnioskować o limit kredytowy, czy chcesz ubezpieczyć kartę i otrzymywać Alerty24 (to powiadomienia SMS o środkach wpływających na Twoje konto – kody zabezpieczające transakcję, tzw. tokeny, to co innego i są włączone domyślnie).

W kroku trzecim musisz również wybrać oddział banku, który będzie prowadził Twój rachunek, a także wskazać adres, pod który kurier dostarczy umowę do podpisania. Jak widać na załączonym zrzucie ekranu, bank wymaga sporządzenia kserokopii dowodu tożsamości i wręczenia jej kurierowi. Po zapoznaniu się ze zgodami formalnymi należy kliknąć przycisk „Wyślij wniosek”, co zakończy proces.

Potwierdzenie złożenia wniosku

Jak otworzyć konto w BZ WBK
kliknij obrazek, aby powiększyć

Po wypełnieniu wszystkich pól formularza, zobaczysz potwierdzenie złożonego wniosku. Będzie w nim informacja o tym, że na podany adres e-mail otrzymasz komplet dokumentów, z którymi możesz się zapoznać oraz że skontaktuje się z Tobą kurier, w celu umówienia terminu wizyty. O kolejnych krokach będziesz informowany przez e-mail i SMS.

Wniosek o otwarcie Konta Godnego Polecenia znajdziesz na stronie BZ WBK.

Zobacz także:

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 25.10.2013 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  blog  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.