Jak otworzyć konto walutowe w BZ WBK

Konto 24 walutowe w Banku Zachodnim WBK to częsty wybór studentów wyjeżdżających za granicę na studia bądź do pracy. Rachunek prowadzony jest bezpłatnie, podobnie jak bezpłatny jest pierwszy rok korzystania z karty MasterCard, umożliwiającej płatności w sklepach za granicą oraz wypłatę gotówki z bankomatów. Waluty, w których można otworzyć konto to euro, funt brytyjski oraz dolar amerykański. Jak otworzyć konto walutowe na Erasmusa przez internet w BZ WBK? Zobacz nasz przewodnik.

Przejdź na stronę wniosku o otwarcie konta

Jak otworzyć konto walutowe w BZ WBK
kliknij obrazek, aby powiększyć

Klikając w link do wniosku o otwarcie konta zobaczysz stronę informacyjną, na której wyszczególnione są wszystkie kluczowe informacje dotyczące Konta24 walutowego. Po zapoznaniu się z nimi, kliknij przycisk „Otwórz konto” znajdujący się przy odpowiedniej walucie: EUR, GBP lub USD.

Krok 1 – Informacje wstępne

Jak otworzyć konto walutowe w BZ WBK
kliknij obrazek, aby powiększyć

W pierwszym kroku zobaczysz informacje dotyczące tego, co jest potrzebne, aby otworzyć konto: trzeba posiadać stałe miejsce zameldowania na terenie Polski i mieć skończone 18 lat. W tym miejscu masz również możliwość zapoznania się z cennikiem (taryfą opłat i prowizji) oraz innymi dokumentami powiązanymi z wybranym przez Ciebie kontem. Na dalszym etapie będziesz potrzebować danych z dowodu osobistego lub paszportu, warto więc mieć pod ręką dokumenty.

Krok 2 – Konfiguracja konta i Twoje dane

Jak otworzyć konto walutowe w BZ WBK
kliknij obrazek, aby powiększyć

Następnie zobaczysz wizerunek karty wydawanej do konta walutowego (Master Card walutowa BZWBK) i zostaniesz poproszony o podanie danych osobowych, adresu zameldowania oraz danych kontaktowych. Na końcu ustawisz również hasło do telefonicznego kontaktu z bankiem.

Krok 3 – informacje uzupełniające

Jak otworzyć konto walutowe w BZ WBK
kliknij obrazek, aby powiększyć

Informacje uzupełniające to zestaw pytań dotyczących tego, jakie dodatkowe produkty i usługi chcesz aktywować. W tym miejscu masz możliwość wyboru m.in. czy chcesz otworzyć konto oszczędnościowe razem z kontem walutowym, czy chcesz wnioskować o limit kredytowy, czy chcesz ubezpieczyć kartę i otrzymywać Alerty24 (to powiadomienia SMS m.in. o środkach wpływających na Twoje konto – kody zabezpieczające transakcję, tzw. tokeny, to co innego i są włączone domyślnie).

W tym kroku musisz również wybrać oddział banku, który będzie prowadził Twój rachunek, a także wskazać adres, pod który kurier dostarczy umowę do podpisania. Jak widać na załączonym zrzucie ekranu, bank wymaga sporządzenia kserokopii dowodu tożsamości i wręczenia jej kurierowi. Po zapoznaniu się ze zgodami formalnymi należy kliknąć przycisk „Wyślij wniosek”, co zakończy proces.

Potwierdzenie złożenia wniosku

Jak otworzyć konto walutowe w BZ WBK
kliknij obrazek, aby powiększyć

Po wypełnieniu wszystkich pól formularza, zobaczysz potwierdzenie złożonego wniosku. Będzie w nim informacja o tym, że na podany adres e-mail otrzymasz komplet dokumentów, z którymi możesz się zapoznać oraz że skontaktuje się z Tobą kurier, w celu umówienia terminu wizyty. O kolejnych krokach będziesz informowany przez e-mail i SMS. Po odebraniu podpisanej umowy, kurier dostarczy ją do banku, a następnie pocztą otrzymasz pakiet aktywacyjny do konta. Również pocztą otrzymasz kartę do rachunku.

Wniosek o otwarcie konta walutowego znajdziesz na stronie BZ WBK.

Zobacz także:

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 25.10.2013 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.