Wprowadzenie opłaty za kartę T-Mobile Usługi Bankowe

Od 1 czerwca 2015 r. zmienią się warunki prowadzenia jednego z najpopularniejszych rachunków wśród młodych ludzi, T-Mobile konta (dawniej konta osobistego w Alior Sync). Koniec bezwarunkowo darmowej karty do konta w T-Mobile Usługi Bankowe.

6 zł za kartę, T-Mobile Usługi Bankowe
Komunikat o podwyższeniu opłaty za kartę w dawnym Alior Sync

6 zł za kartę do T-Mobile konta

1 kwietnia klienci T-Mobile Usługi Bankowe otrzymali wiadomość o następującej treści:

„Od 1 czerwca 2015 r. zmieniają się warunki korzystania z karty do konta. Miesięczna opłata za kartę do konta nie będzie pobierana, jeśli dokonają nią Państwo transakcji bezgotówkowych na kwotę co najmniej 200 zł miesięcznie. W przeciwnym razie, opłata będzie wynosiła 6 zł miesięcznie. Pozostałe przywileje, jakie oferuje T-Mobile konto, nie ulegają zmianie, tj.:

  • 0 zł za prowadzenie konta
  • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie
  • 0 zł za krajowe przelewy internetowe
  • 0 zł za 10 przelewów natychmiastowych co miesiąc"

Oznacza to tyle, że dotychczas bezwarunkowo darmowa karta płatnicza będzie kosztować 6 zł miesięcznie. Jeśli wydasz przy jej użyciu przynajmniej 200 złotych w miesiącu, zostaniesz zwolniony z tej opłaty.

Co zrobić?

Jeśli nie jesteś w stanie wydawać miesięcznie 200 zł przy użyciu karty (co patrząc na inne banki i tak jest rozsądną kwotą), zerknij do rankingu kont studenckich (kwietniowa aktualizacja w najbliższych dniach) i wybierz rachunek z bezwarunkowo darmową kartą (np. Orange Finanse, Bank SMART) lub taki, który zwalnia z opłaty po wydaniu niższej kwoty (np. Inteligo – 100 zł). Uwaga: Meritum Bank także wprowadza opłatę za kartę.

Warte uwagi są także aktualne promocje bankowe. Dawni klienci Alior Sync, pamiętający cashback za zakupy w internecie, na pewno docenią promocję BPH (zwrot 3%) z jasnym regulaminem i z 50-złotowym bonusem do zyskania co miesiąc, przez rok. Powróciła również bardzo dobra oferta od ING Banku Śląskiego. Aktualne oferty (linki przenoszą stron z omówieniem promocji):

Patrząc na obecny trend, czyli duże podwyżki w bankowych taryfach opłat i prowizji, T-Mobile konto ciągle pozostaje dobrym rachunkiem dla ludzi, którzy choć sporadycznie płacą kartą. Inne istotne warunki korzystania z konta nie zmieniają się.

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Aktualności finansowe

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 01.04.2015 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.