Od początku sierpnia mBank zmienia zasady korzystania z karty płatniczej

Od poniedziałku, 1 sierpnia 2011 r. mBank wprowadził opłatę za korzystanie z karty do eKONTA. Jednak jeśli jest to konto, z którego korzystasz na co dzień, nie zmieni się nic.

Aktualny artykuł o opłatach za kartę w mBanku znajdziesz tutaj.

Co to za opłata i jak jej uniknąć?

Dotychczas używanie karty było bezpłatne, niezależnie od tego, ile płatności miesięcznie było wykonanych przy jej użyciu. Obecnie mBank wprowadza prowizję w wysokości 2 złotych, jeśli karta nie jest aktywnie używana. Jak uniknąć opłaty?

Opłata za używanie karty debetowej do konta nie będzie pobierana w przypadku, gdy dokonasz transakcji przy jej użyciu na kwotę co najmniej 100 złotych (jeśli posiadasz również inne karty wydane przez mBank kwota ta liczona jest łącznie, co jest korzystne dla klienta). Wystarczy więc kilka razy w miesiącu zapłacić kartą, by korzystać z eKONTA na takich warunkach, jak do tej pory.

Drugą sytuacją, która zwalnia z opłaty, to wykupienie usługi „Wypłata ze wszystkich bankomatów”, która kosztuje 5 złotych miesięcznie i jak sama nazwa wskazuje, pozwala na bezpłatne pobieranie pieniędzy ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Co to zmienia?

Wprowadzenie dwuzłotowej opłaty za kartę tak naprawdę jest dorównaniem
mBanku do konkurencji, gdzie za nieużywane karty . Jak już wspomnieliśmy wcześniej, dla tych, którzy wydają miesięcznie przynajmniej 100 złotych płacąc kartą, nie zmienia się zupełnie nic. Konto jak było, tak będzie bezpłatne i dalej pozostaje bardzo dobrym kontem studenckim. Tych, którzy są w innej sytuacji, odsyłamy do artykułu Najlepsze konto dla studenta – ranking rachunków.

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Aktualności finansowe

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 20.09.2011 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.