Wprowadzenie (wysokiej) opłaty za kartę w Meritum Banku

Od 1 czerwca 2015 r. posiadacze Prostego Konta Osobistego, dawniej z bezwarunkowo darmową kartą płatniczą, będą musieli zapłacić za nią 6 zł, a jeśli nie spełnią warunku zwolnienia, dodatkowe 8 zł. Łącznie więc karta może kosztować aż 14 zł miesięcznie.

Wprowadzenie opłaty za kartę Meritum Bank
Taryfa opłat i prowizji wprowadzająca opłatę za kartę, Meritum Bank

6 lub 14 zł za kartę płatniczą do Prostego Konta Osobistego

Zgodnie z nową taryfą opłat i prowizji, każdy posiadacz Prostego Konta Osobistego od 1 czerwca 2015 r. zapłaci za kartę Visa Basic 6 złotych. Wprowadzona została też dodatkowa opłata w wysokości 8 zł dla „nieaktywnych” klientów. Aby jej uniknąć, trzeba spełnić w każdym miesiącu jeden z trzech warunków:

  • na Twój rachunek wpływać będzie wypłata, stypendium, renta/emerytura,
  • otrzymasz jednorazowy przelew z innego banku (lub konta firmowego w Meritum) na kwotę min. 2000 zł (lub 1000 zł jeśli masz mniej, niż 24 lata),
  • masz mniej, niż 19 lat.

Do 31.10.2015 r. opłata dodatkowa nie jest pobierana nawet, jeśli nie zostanie spełniony żaden z powyższych warunków zwolnienia. Jeśli po tym czasie nie zrealizujesz żadnego z tych kryteriów, z Twojego konta zostanie pobrana opłata w wysokości 14 zł (podstawowa 6 zł i dodatkowa 8 zł).

Co więcej, Proste Konto Osobiste zostało wycofane z oferty i nowi klienci nie będą mogli go otworzyć. W zamian wprowadzono Konto z Gwarancją.

Konto z Gwarancją

Nowe konto Meritum Banku jest w ofercie od 1 kwietnia 2015 r. Aby móc zostać zwolnionym z opłaty za jego prowadzenie, musisz w każdym miesiącu spełnić jeden z poniższych warunków:

  • na Twoje konto wpłynie jednorazowo min. 2500 złotych,
  • wykonasz płatności kartą na kwotę min. 700 złotych.

W innym przypadku opłata za prowadzenie konta wynosi 12 złotych. Do końca października opłaty nie będą pobierane, nawet jeśli nie spełnisz powyższych warunków.

Bank zapewnia, że przez 5 lat nie zostaną wprowadzone opłaty za prowadzenie rachunku, przelewy internetowe (w tym przelewy natychmiastowe), wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie i korzystanie z karty.

Co zrobić?

Jeśli jesteś posiadaczem Prostego Konta Osobistego masz dwa rozsądne rozwiązania:

Zamienić Proste Konto Osobiste na Konto z Gwarancją (jeśli masz min. 2500 zł wpływów lub wydajesz kartą min. 700 zł miesięcznie) – zrobisz to z poziomu bankowości internetowej: „Wnioski i dyspozycje” > „Dyspozycja zamiany rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego na Konto z Gwarancją”.

Zmienić konto. Zerknij do naszego porównania kont studenckich (kwietniowa aktualizacja w najbliższych dniach) lub sprawdź, czy któraś z aktualnych promocji bankowych przypadnie Ci do gustu:

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Aktualności finansowe

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 03.04.2015 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.