500 zł premii do zdobycia w mBanku

mBank przygotował nową promocję, w ramach której można zyskać do 500 złotych premii za korzystanie z konta, karty i aplikacji mobilnej. W promocji otworzyć można jedno z dwóch nowo wprowadzonych rachunków mBanku: eKonto z taryfą standard lub eKonto z tarfą plus. eKonto dla Młodych (18-26 lat) ciągle pozostaje w ofercie, jednak nie bierze udziału w najnowszej promocji, której warunki są wyjątkowo proste do spełnienia.

Uwaga: artykuł archiwalny, promocja została zakończona 17.08.2016 r.

eKonto – nowe, prostsze zasady

mBank zaoferował dwa nowe rachunki osobiste, upraszczając tym samym swoją ofertę kierowaną do klientów indywidualnych. Faktycznie, łatwo było się pogubić przy wyborze rachunku, bo do dyspozycji było między innymi eKonto standardowe, z darmowymi bankomatami, mobilne, czy mobilne plus... Teraz jest zdecydowanie prościej: trzy rodzaje eKonta (standard, plus i dla młodych) oraz izzyKonto dla młodzieży.

eKonto z taryfą standard

Nowe eKonto z taryfą standard jest prowadzone bezpłatnie pod warunkiem, że korzystamy z niego całkowicie online. Nic nie zapłacimy za posiadanie rachunku (niezależnie od tego, czy masz regularne wpływy, czy też nie), zwykłe krajowe przelewy wykonywane przez internet i aplikację mobilną. Darmowe są wypłaty z bankomatów Euronet, Planet Cash i BZ WBK oraz tzw. cashback, czyli wypłaty do 300 zł podczas zakupów w sklepie.

eKonto z taryfą plus

W odświeżonej ofercie kont mBanku dostępne jest także eKonto z taryfą plus, przeznaczone dla bardziej wymagających klientów, które gwarantuje darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie oraz zapewnia możliwość darmowych wpłat gotówki i wykonywania bezpłatnych przelewów krajowych u doradcy, w placówce mBanku. Ma ono jednak jeden istotny warunek – aby było prowadzone bezpłatnie, musisz zapewnić comiesięczne wpływy na kwotę min. 1000 zł, inaczej zapłacisz 5 zł miesięcznie.

eKonto – zwolnienie z opłaty za kartę

W obu rachunkach zmieniły się zasady naliczania opłat za posiadaną kartę debetową. Od tej pory wystarczy w każdym miesiącu wykonać minimum 5 płatności bezgotówkowych, aby była ona darmowa (w innym wypadku – 4 zł prowizji miesięcznie). Kwoty transakcji mogą być zupełnie dowolne, a biorąc pod uwagę ciągle wzrastającą liczbę miejsc, w których akceptowane są płatności kartą (nawet za drobne zakupy), uzyskanie zwolnienia nie powinno stanowić żadnego problemu.

Premia 500 zł krok po kroku

10 zł za aktywację aplikacji

Do promocji można przystąpić od 1 czerwca do 1 sierpnia 2016 r. Udział w akcji mogą wziąć tylko nowi klienci, którzy na dzień zawarcia umowy o eKonto nie posiadali w banku żadnego aktywnego rachunku. Premii nie otrzymają także użytkownicy kont wspólnych. Aby zdobyć pierwszą część bonusu, należy:

  • wypełnić wniosek o otwarcie konta (zwróć uwagę, aby zaznaczyć pole akceptacji warunków regulaminu promocji),
  • zalogować się do aplikacji mobilnej nie później, niż w ciągu 24 godzin od uruchomienia konta w systemie bankowym – za to otrzymasz 10 zł.

Nawet 250 zł za płatności kartą i BLIKiem

Od kolejnego miesiąca po założeniu konta (czyli od lipca, jeżeli założysz rachunek jeszcze w czerwcu) przez pięć kolejnych miesięcy otrzymasz zwrot odpowiednio 2% transakcji kartą w sklepach oraz 4% płatności BLIK-iem, maksymalnie 250 zł w ciągu trwania całej promocji. Aby jednak wspomniane zwroty zostały w ogóle naliczone, musisz:

  • wydać minimum 250 zł miesięcznie w postaci transakcji bezgotówkowych. W innym wypadku, premia za płatności przepadnie.
  • Przynajmniej raz w każdym z miesięcy zalogować się do aplikacji mobilnej.
  • Zapewnić jednorazowy wpływ na konto w kwocie min. 1000 zł, który nie może pochodzić z innego rachunku należącego do Ciebie. Jak najłatwiej spełnić ten warunek? Poprosić kogoś z rodziny lub z grona znajomych o przelewanie raz na miesiąc tysiąca złotych, który rzecz jasna przelejesz z powrotem. To wystarczy do spełnienia warunku wpływu.

240 zł premii dodatkowej za aktywność

Jeśli w każdym miesiącu kalendarzowym spełnisz wspomniane powyżej warunki, otrzymasz dodatkową premię w wysokości 240 zł za aktywność. Oznacza to, że łącznie możesz zyskać nawet 500 zł, jeśli po pierwsze, zdobędziesz 10 zł początkowej premii (logowanie do aplikacji, a po drugie zdobędziesz 5 premii za płatności kartą/BLIKiem (w dowolnej kwocie, nie musi być maksymalna).

Wypłata premii z tytułu płatności kartą i BLIKiem będzie zrealizowana do końca miesiąca kalendarzowego za miesiąc poprzedni. Z kolei 240 zł otrzymasz po zakończeniu 5 miesięcy promocji i oczywiście pod warunkiem, że w każdym z nich spełnisz wszystkie warunki.

Bonus w skrócie

Promocja mBanku na pierwszy rzut oka zdaje się skomplikowana, ale tak naprawdę wystarczy spełnić kilka prostych warunków, żeby zarobić dodatkowe środki za proste aktywności. Otóż:

  • załóż konto, zaloguj się do aplikacji mobilnej banku (w ciągu 24 godzin od uruchomienia konta) i używaj jej w ciągu trwania każdego miesiąca promocji.
  • Zapewnij jednorazowy wpływ zewnętrzny na konto w kwocie minimum 1000 zł w każdym miesiącu promocji. Przelew musi być dokonany przez inną osobę np. możesz otrzymać wynagrodzenie, stypendium, kieszonkowe lub "pożyczyć" tysiąc od kogoś z rodziny/znajomych.
  • Płać w sklepach kartą i za pomocą BLIKa na kwotę min. 250 zł miesięcznie (czym więcej zapłacisz, tym większy otrzymasz zwrot).
  • Jeśli coś wydaje Ci się niejasne, zerknij do regulaminu promocji.

Ile mogę zyskać?

Każdy może otrzymać inny bonus, bo zależny jest od miesięcznej sumy transakcji bezgotówkowych dokonanych w sklepach. Ważne, aby w każdym miesięcy wydać min. 250 zł, bo inaczej nie otrzymasz ostatniego bonusu za aktywność oraz zwrotów za transakcje.

Na co zwrócić uwagę?

Nie możesz anulować transakcje kartą i/lub BLIKiem, które zostaną wliczone do premii.

Czy warto?

Jeśli szukasz podstawowego rachunku, na który zapewnisz comiesięczny wpływ oraz dokonujesz dużej ilości zakupów (min. 250 zł) to jak najbardziej tak. Jeżeli z kolei nie korzystasz aktywnie z konta, wspomniana promocja może okazać się zbyt wymagająca. Mimo wszystko warto zastanowić się nad założeniem eKonta w mBanku, nawet jeśli nie chcesz wziąć udziału we wspomnianej akcji, bo wymogi dotyczące aktywności, które zapewniają darmowe korzystanie z konta i karty są do osiągnięcia bez wysiłku przez większość studentów.

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Aktualności finansowe

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 09.06.2016 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.