600 zł za płatności kartą w mBanku. Analiza promocji „Zarabiaj z eKontem”

Promocja 600 zł eKonto

Jeśli często płacisz kartą i posiadasz regularne wpływy w wysokości przynajmniej 1000 zł miesięcznie, możesz otrzymać 600 złotych premii za transakcje bezgotówkowe. Nowa promocja mBanku jest atrakcyjna do osób, które chcą otworzyć konto i naprawdę często korzystają z karty płatniczej. Czy warto skorzystać z tej oferty? Sprawdziliśmy, ile trzeba wydać, żeby otrzymać pełną kwotę bonusu.

 

Uwaga: artykuł archiwalny, promocja została zakończona.

Kto może wziąć udział w promocji

Akcja „Zarabiaj z eKontem” trwa od 3 lutego 2014 r. do 15 maja 2014 r. Mogą wziąć w niej udział wyłącznie nowi klienci mBanku – to znaczy ci, którzy przed 3 lutego nie posiadali w nim konta osobistego (lub rachunku wspólnego). Jeśli jesteś już klientem mBanku, premia nie zostanie Ci przyznana.

W promocji biorą udział osoby otwierające eKonto z darmowymi bankomatami – konieczne jest wypełnienie wniosku na stronie banku oraz podpisanie umowy. Musisz też wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.

Jak otrzymać 600 zł w promocji mBanku

Co trzeba zrobić? Premia za dany miesiąc będzie Ci przysługiwać wtedy, gdy:

  • w każdym miesiącu promocji na Twoje konto wpłynie przynajmniej 1000 zł (bank w regulaminie zastrzega, że wspomniana kwota nie powinna pochodzić z innego konta, którego jesteś właścicielem – przelewy pomiędzy własnymi rachunkami więc odpadają)
  • dokonasz transakcji kartą płatniczą na łączną kwotę minimum 250 zł w miesiącu (pamiętaj, że chodzi o transakcje bezgotówkowe, czyli np. płatności w sklepach. Wypłaty z bankomatu nie są tutaj brane pod uwagę – to transakcje gotówkowe. Minimalna kwota jednej "regulaminowej" transkacji to 50 zł).

Jeśli spełnisz powyższe warunki – czyli 1000 zł wpływu i min. 250 zł wydane kartą w danym miesiącu – możesz otrzymać premię w maksymalnej wysokości 60 zł miesięcznie, liczoną w następujący sposób:

  • za każdą płatność kartą o wartości minimum 50 złotych dostajesz 3 złote premii
  • tak więc aby otrzymać pełną, miesięczną kwotę nagrody (60 zł) musisz dokonać 20 płatności na kwotę przynajmniej 50 złotych każda – czyli wydawać 1000 złotych miesięcznie
  • jeśli wydasz mniej, kwota premii będzie proporcjonalnie mniejsza, na przykład za 7 płatności (min. 50 zł każda) dostaniesz 21 złotych, za 15 płatności – 45 złotych.

Bonus w ramach promocji jest wypłacany w miesięcznych partiach, przez 10 kolejnych miesięcy kalendarzowych, zaczynając odliczanie od drugiego miesiąca po tym, w którym zawarłeś z bankiem umowę.

Jak to działa w praktyce?

Podsumujmy w skrócie, co trzeba zrobić, aby otrzymać maksymalną kwotę premii w promocji „Zarabiaj z eKontem”. Zaczynamy od otwarcia eKonta z darmowymi bankomatami (wniosek dostępny tutaj) i podpisania umowy, potem zapewniamy stałe wpływy (1000 zł) przez 10 miesięcy. W każdym z promocyjnych miesięcy wydajemy przynajmniej 250 zł kartą płatniczą, pamiętając, by minimalna kwota transakcji wynosiła 50 złotych. Do zdobycia 60 złotych potrzebujemy 20 transakcji, ponieważ za każdą dostajemy 3 złote. Rachunek jest prosty – aby zdobyć 600 zł premii musimy przez 10 miesięcy płacić za zakupy kartą minimum 1000 zł (przynajmniej 20 transakcji) – czyli w całym okresie promocji wydać 10 tysięcy złotych, w minimum 200 transakcjach kartą… Ufff! Sporo :)

Czy warto?

600 zł do zyskania w promocji to dużo, jednak nie za nic – jak pokazują powyższe obliczenia, trzeba wydać sporo pieniędzy, aby ją zdobyć. Plusem oferty jest jednak to, że nawet osoby które nie wydają aż tyle i tak mogą zyskać – płatności na kwotę przynajmniej 250 złotych w miesiącu dadzą 15 złotych premii, co przekłada się na 150 zł w całym okresie promocji.

Udział w promocji będzie więc szczególnie dobrym pomysłem dla osób, które chcą stać się posiadaczami nowego konta i nie straszne im płacenie kartą. Jeśli korzystasz z bezgotówkowych płatności od święta, ta promocja nie jest dla Ciebie. Regulamin promocji (znajdziesz go tutaj) jest dosyć zawiły, dlatego tym, którzy zdecydują się wziąć w niej udział radzimy, żeby dodali naszą stronę do ulubionych – ponowne spojrzenie na zasady za pewien czas raczej będzie konieczne ;)

Kilka słów o eKoncie z darmowymi bankomatami

Konto, które bierze udział w promocji to bezpłatnie prowadzony rachunek, oferujący bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Prowadzenie konta i przelewy są bezpłatne; opłatą na którą trzeba zwrócić uwagę jest miesięczny koszt karty płatniczej – to 7 złotych, jeśli z niej nie korzystasz. Jeśli wydasz przy jej użyciu co najmniej 200 zł miesięcznie (osoby biorące udział w promocji nie powinny mieć z tym problemu ;), następuje zwolnienie z opłaty i konto tym samym jest darmowe. Szczegółową analizę opłat znajdziesz w naszym artykule: eKonto z darmowymi bankomatami.

Tu znajdziesz wniosek o otwarcie eKonta biorącego udział w promocji.

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Aktualności finansowe

Jan Boniecki, redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 03.02.2014 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.