Zmiany w Koncie<30 w BZ WBK. Od marca drożej

Od początku marca 2012 r. warunki prowadzenia jednego z najlepszych kont studenckich ulegają dużym zmianom. Niestety, nie są to zmiany korzystne dla klientów. Co się zmienia?

Konto <30, czyli... do 26 lat

Konto prowadzone będzie bezpłatnie jedynie do 26 roku życia. Nazwa konta może więc nieco wprowadzać w błąd. Gdy skończysz 26 lat za konto płacić będziesz 7 zł miesięcznie, jeśli nie będzie na nie wpływać co miesiąc przynajmniej 1000 zł. Jeśli wspomniana kwota wpłynie na Twój rachunek, opłata nie zostanie pobrana.

Więcej za kartę

Opłata za kartę Visa Electron<30 (wydawaną od 1 lipca 2009 roku) oraz kartę MasterCard PAYBACK wzrosła z 3 do 5 zł miesięcznie. Nie zmieniają się warunki zwolnienia z opłaty: przynajmniej jedna płatność kartą w miesiącu spowoduje, że unikniesz miesięcznej opłaty za kartę.

Drożej w oddziale

Wzrasta również opłata za przelew wykonany w oddziale banku: zamiast 5 zapłacimy 7 złotych.

Powyższe zmiany z jednej strony nie powinny martwić studentów posiadających Konto<30 i aktywnie z niego korzystających, bo dla nich zmienia się niewiele, ale pokazują, że BZ WBK idzie w złym kierunku. Zwiększenie opłat za karty i przelewy w oddziale może dziwić tym bardziej, że konkurencja idzie w dokładnie odwrotnym kierunku. Najdziwniejszą kwestią pozostaje jednak nazwa konta, która chyba powinna się zmienić na Konto<26...

Zobacz także:

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 03.03.2012 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.