dbNET (Deutsche Bank) zmienia zasady pobierania opłat za kartę

Od 22 lipca 2013 r. posiadacze konta dbNET będą płacić przynajmniej 1 zł miesięcznie za kartę. Jeśli nie wydasz 200 zł w miesiącu, opłata za kartę wyniesie 5 zł; jeśli wydasz więcej, niż 200 zł, zapłacisz 1 zł.

Uwaga! Artykuł archiwalny. Deutsche Bank Polska S.A. został przejęty przez Santander Bank Polska S.A. 9 listopada 2018 r. rachunki klientów prowadzone dotychczas w Deutsche Banku zostały przeniesione do Santandera.

Warunek obniżonej opłaty za kartę

Bank zmienił warunek skorzystania z niższej opłaty za kartę (do tej pory wystarczyło zapłacić kartą przynajmniej raz w miesiącu, by być zwolnionym z 5-złotowej opłaty) – w myśl nowych zasad będzie to kwota 200 zł.

Kwota opłaty za kartę

Jednak wydanie przynajmniej 200 zł nie będzie oznaczało całkowitego zwolnienia ze wspomnianej opłaty, ponieważ uległ zmianie również „rabat dla opłaty za obsługę karty VISA Electron” (z 5 na 4 zł), to znaczy po dokonaniu transakcji kartą na ponad 200 zł zyskujesz rabat 4 zł, więc za kartę z Twojego konta pobrane zostanie 1 zł.

Koniec darmowego konta dbNET

Od 22 lipca konto dbNET przestanie więc być darmowe. Nie będzie sytuacji, w której można uniknąć jakichkolwiek opłat – 1 zł to co prawda niedużo, ale jednak. Do tej pory rachunek ten był idealny dla osób, które rzadko korzystały z karty. Najnowsze zmiany zmuszą ich do częstszych płatności bezgotówkowych lub… przenosin do innego banku. Jeśli posiadasz konto dbNET i chcesz sprawdzić, co oferuje konkurencja, zerknij do naszego zestawienia kont studenckich (zmiany w koncie dbNET zostaną w nim uwzględnione od dnia wejścia w życie, czyli od 22 lipca).

Zobacz także:

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 03.07.2013 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.