Koniec darmowych bankomatów w ING od lutego 2016 r.

ING Bank Śląski przesłał klientom informację o nowej taryfie opłat i prowizji, która wejdzie w życie 29 stycznia 2016 r. Zmiany są niekorzystne – do dyspozycji za darmo będą tylko bankomaty ING oraz Planet Cash. Do tego pory klienci mogli bezpłatnie korzystać ze wszystkich maszyn w Polsce.

2,5 zł za wypłatę z bankomatu w ING
ING wprowadza opłatę za wypłatę z bankomatów w Polsce

Koniec bezpłatnych bankomatów w ING

Od 29 stycznia 2016 r. klienci zapłacą 2,50 zł za każdą wypłatę gotówki ze wszystkich pozostałych bankomatów w kraju, z wyjątkiem pierwszej wypłaty rozliczonej w danym miesiącu (miesiąc liczymy od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca).

Pozostałe bankomaty to maszyny inne, niż ING Banku Śląskiego i Planet Cash. Oznacza to, że zapłacimy również za wypłatę z największej w Polsce sieci bankomatów – Euronetu.

Dla pocieszenia bank informuje, że:

  • aby ułatwić dostęp do naszych bankomatów, ciągle zwiększamy ich liczbę – w styczniu 2016 roku będzie ich już 1200;
  • dzięki współpracy z siecią Planet Cash, z końcem stycznia 2016 roku, do Twojej dyspozycji będzie dodatkowo 2100 bankomatów;

Wyższa prowizja za wypłatę gotówki za granicą

6% zamiast 3% wypłacanej kwoty zapłacimy za pobranie gotówki z bankomatu za granicą. ING pisze: „zmieniamy opłatę za wypłaty gotówki za granicą dla większości kart do konta – po zmianie wyniesie ona 6% wypłacanej kwoty”.

Opłata za przewalutowanie

„Wprowadzamy przejrzyste zasady dotyczące opłat za transakcje kartami Visa Zbliżeniowa i Visa NFC w walucie innej niż złotówki – do tej pory koszt przewalutowania był uwzględniony w kursie walut. Po zmianie zobaczysz go  jako osobną pozycję w historii transakcji konta. Będzie to 3% kwoty transakcji bezgotówkowej”.

Chcę zmienić konto – na jakie?

Zapewne wielu klientów zdecyduje się na zmianę konta, ponieważ darmowe wypłaty z bankomatów były jedną z największych zalet Konta Direct w ING. Co zatem powinny zrobić osoby, które chcą wypłacać pieniądze ze wszystkich bankomatów w Polsce, bez prowizji? Co zamiast ING?

Możliwości jest kilka, wszystkie szczegółowe informacje znajdziecie w rankingu kont studenckich, a poniżej przedstawiamy skrótowo najlepsze alternatywy dla Konta Direct. Jakie konto zamiast ING?

Dla młodych w wieku 18-26 lat:

PKO, Konto dla młodych (wszystkie bankomaty w Polsce i na świecie, karta za 0 zł po wykonaniu 5 transakcji, w innym przypadku od 5 zł do 1 zł - zależnie od liczby transakcji)

mBank, eKonto dla młodych (wszystkie bankomaty w Polsce, karta za 0 zł po wydaniu 100 zł, w innym przypadku: 4 zł)

Millennium, Konto 360 Student (wszystkie bankomaty w Polsce po dokonaniu 1 transakcji, 0 zł za kartę również po wykonaniu 1 transakcji, w innym przypadku: 4 zł)

Uniwersalne (bez limitu wieku) konta z darmowymi bankomatami

Bank Smart, Smart Konto (wszystkie bankomaty w Polsce i na świecie, karta za 0 zł bez żadnych warunków)

T-Mobile Usługi Bankowe, T-Mobile Konto (wszystkie bankomaty w Polsce i na świecie, karta za 0 zł po wydaniu 200 zł, w innym przypadku: 6 zł)

Bank BPH, Lubię to! konto, (wszystkie bankomaty w Polsce, karta za 0 zł po wykonaniu 4 transakcji, w innym przypadku: 6 zł)

BGŻ BNP Paribas, Konto Praktyczne w promocji iKontoaktywator (wszystkie bankomaty w Polsce i na świecie, karta za 0 zł po wykonaniu transakcji na min. 300 zł. Osoby do 26 lat: karta darmowa)

Raiffeisen Bank, Wymarzone Konto (wszystkie bankomaty w Polsce, opłata za kartę: 3 zł)

BZ WBK, Konto Godne Polecenia (wszystkie bankomaty w Polsce, opłata za kartę: 7 zł)

Eurobank, Konto Active (wszystkie bankomaty w Polsce, 0 zł za kartę po wydaniu min. 400 zł w miesiącu, inaczej: 4,9 zł)

Deutsche Bank, dbNET (wszystkie bankomaty w Polsce i na świecie, 0 zł za kartę po wydaniu min. 700 zł, w innym przypadku: 10 zł)

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Aktualności finansowe

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 16.11.2015 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  blog  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.