XVII Festiwal Nauki w Warszawie

Ponad 550 imprez przygotowują w dniach 20-29 września 2013 r. organizatorzy Festiwalu Nauki w Warszawie. Warto wcześniej przejrzeć program festiwalu, bo na niektóre spotkania trzeba się wcześniej zarejestrować.

Festiwal Nauki
Logo Festiwalu Nauki

Wstęp na wszystkie imprezy XVII Festiwalu Nauki jest wolny, ale w niektórych może brać udział ograniczona liczba widzów, więc konieczne są wcześniejsze zapisy. Zarejestrować się muszą np. osoby, które chciałyby uczestniczyć w warsztatach etnobotanicznych i dowiedzieć się, jak smakują liście stokrotki czy nasiona buka. Również ci, którzy chcą na sobie sprawdzić, czy mamy w mózgu licznik wyrazów powinni wcześniej zainteresować się rejestracją na warsztaty "czy tekst można policzyć?"

Do programu festiwalu wcześniej powinni też zajrzeć ci, którzy chcieliby zobaczyć, jak samemu robić kosmetyki. Zapisy obowiązują zarówno na warsztaty "Mydło z domowej manufaktury", jak i z tworzenia kosmetyków. Poza tym rejestracje obowiązują np. na warsztaty o drożdżach, zdrowych stopach, pielęgnacji skóry, węgierskich runach czy o odzyskaniu niepodległości.

Dla tych, którzy nie zdążą z rejestracjami, pozostają setki imprez festiwalowych, na które nie trzeba rezerwować miejsc. Ważniejszym elementem festiwalu co roku są debaty główne. Tym razem festiwal otworzy spotkanie z ekspertami poświęcone gazowi łupkowemu. Inne z debat poświęcone będą np. modyfikacjom molekularnym w biologii i medycynie czy dyskusjom historyków "bić się czy nie bić?", o tym, czym różni się European Dream od American Dream, czy o tym, jakie są granice poznania.

W programie znalazły się poza tym setki wykładów, ponad 150 warsztatów, 140 pokazów i 30 wycieczek. Przewidziano też ponad 20 wystaw, np. o fotonice lub egzotycznych kwiatach. Po kilkanaście konkursów i gier edukacyjnych.

Najmłodsi zainteresują się Festiwalem Nauki Młodego Człowieka - 28 i 29 września na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej przygotowanych będzie kilkadziesiąt stoisk z ciekawymi pokazami i doświadczeniami. Atrakcje przewidziano również w Jabłonnie, gdzie 20 i 21 września przy Domu Zjazdów i Konferencji PAN odbywać się będą spotkania z badaczami.

XVII Festiwal Nauki - Warszawa 2013 odbywa się pod patronatem konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich, prezesa i prezydium PAN oraz prezydent m.st. Warszawy. Hasło festiwalu brzmi "brak inwestycji w naukę to inwestycja w ignorancję".

"Nauka poznaje człowieka i otaczającą go rzeczywistość zgodnie z wypracowanymi przez siebie metodami - informują organizatorzy festiwalu w swoim manifeście. - Chociaż nie odpowiada na wszystkie pytania, jakie myślący człowiek może sobie zadać, jest najbardziej uniwersalnym osiągnięciem ludzkości. Wykorzystywanie jej wyników zmienia życie każdego z nas i oblicze naszej planety. Dlatego uważamy, że wyniki badań naukowych, stosowane w nauce metody, ich możliwości i ograniczenia powinny być bardziej zrozumiałe dla wszystkich. Chcemy w przystępny sposób ukazać przydatność wiedzy oraz korzyści, jakie możemy uzyskać dzięki właściwemu jej rozwojowi. Będziemy także dyskutować o zagrożeniach, jakie niesie wiedza naukowa i o odpowiedzialności za wykorzystanie odkryć naukowych."

Program festiwalu dostępny jest na stronie http://festiwalnauki.edu.pl/program-browser

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

na podstawie materiałów PAP
ostatnia modyfikacja: 24.09.2013 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: 

Promocja wydarzeń studenckich i patronaty

InfoJeśli organizujesz wydarzenie studenckie, konkurs, konferencję lub targi i chcesz, żebyśmy poinformowali o tym naszych czytelników lub objęli patronat medialny – napisz do nas!

Ze szczególną przyjemnością patronujemy wszystkim wydarzeniom związanym z podnoszeniem wiedzy w zakresie finansów i rozwijaniem przedsiębiorczości wśród studentów. Adres do korespondencji znajdziesz w zakładce kontakt.



polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.