Konkurs fotograficzny Discover Europe 2017

Nawiązanie dialogu międzykulturowego między studentami polskimi i zagranicznymi oraz wspieranie aspirujących, młodych fotografów – to podstawowe cele 14. edycji największego ogólnoeuropejskiego konkursu fotografii studenckiej Discover Europe. Fotografujesz? Pozwól nam odkryć Europę widzianą Twoimi oczami! Nie przegap szansy i stań do rywalizacji o cenne nagrody!

Discover Europe ESN
Discover Europe 2017, źródło: discovereurope.esn.pl

O konkursie

Konkurs Discover Europe dzieli się na cztery kategorie:

  • Citizen of Europe, której głównym tematem jesteśmy my – mieszkańcy Europy.
  • My Europe, my Home, czyli miejsca, które są dla nas najważniejsze.
  • Surprise me, Europe, czyli studium przypadku i zaskakujących chwil.
  •  Incredible Is Now, nowa kategoria stworzona przez Asusa dla zdjęć, gifów i timelapsów wykonanym telefonem!

Przebieg

  1. Etap regionalny – w każdym z dwóch regionów, na które dzielimy Polskę, jury wybiera 10% zdjęć, które następnie przejdą do etapu centralnego. Ponadto z wybranych zdjęć dodatkowo wyłaniane są po 3 z każdej kategorii, które zostaną nagrodzone na galach regionalnych.
  2. Etap centralny – z wybranych podczas etapu regionalnego zdjęć nagradzane są po 3 z każdej kategorii konkursowej. Zwieńczeniem etapu centralnego jest uroczysta gala z wręczeniem nagród i wernisażem.

Uwaga: zdjęcia nadesłane z zagranicy biorą udział tylko w etapie centralnym!

Kategorie

Citizen of Europe

Głównym zadaniem jest przedstawienie jednego z nas – mieszkańca Europy – w jednym ujęciu. Maksimum emocji i treści zamknięte w pojedynczym kadrze. Szeroko pojęta sztuka portretu w Waszym wydaniu.

Postcard from Europe

Europa niejedną ma twarz. Pokaż nam miejsce, do którego warto jest wracać; które jest dla Ciebie na swój sposób wyjątkowe. Czekamy zarówno na pejzaże, jak i miejskie krajobrazy. Zaskocz nas swoim wyjątkowym spojrzeniem na Europę i odkryj nieznane nam wcześniej jej zakątki.

Surprise me, Europe

To nieoczekiwane momenty tworzą wspomnienia, do których najbardziej lubimy wracać. Złap jedną z otaczających Cię krótkich chwil i spraw, by tworzyła jakąś historię. Uchwyć to, co nieuchwytne i pokaż nam twarz Europy widzianej Twoimi oczami.

Nagrody

Discover Europe jest nie jedynie wspaniałą okazją do samorozwoju oraz zebrania doświadczenia w sferze fotografii, lecz także stwarza niepowtarzalną szansę do wygrania wartościowych i ciekawych nagród.

  • Citizen of Europe – 1 miejsce: ZenFone 3, 2 miejsce: ZenFone 3 Max (5,5”), 3 miejsce: ZenFone 3 Max (5,2”)
  • Postcard from Europe –1 miejsce: ZenFone 3, 2 miejsce: ZenFone 3 Max (5,5”),  3 miejsce: ZenFone 3 Max (5,2”)
  • Surprise me Europe – 1 miejsce: ZenFone 3, 2 miejsce: ZenFone 3 Max (5,5”),  3 miejsce: ZenFone 3 Max (5,2”)
  • „Incredible Is Now” – 1: ZenBook UX410, 2: ZenFone 3, 3: ZenFone 3 Max (5,2”).

Zwycięzcy otrzymają również mały upominek od kontostudenta.pl! Zapraszamy do wzięcia udziału, a po wszystkie informacje odsyłamy na stronę projektu i profil na Facebooku.

Materiały projektu Discover Europe,
ostatnia modyfikacja: 11.03.2017 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: 

Promocja wydarzeń studenckich i patronaty

InfoJeśli organizujesz wydarzenie studenckie, konkurs, konferencję lub targi i chcesz, żebyśmy poinformowali o tym naszych czytelników lub objęli patronat medialny – napisz do nas!

Ze szczególną przyjemnością patronujemy wszystkim wydarzeniom związanym z podnoszeniem wiedzy w zakresie finansów i rozwijaniem przedsiębiorczości wśród studentów. Adres do korespondencji znajdziesz w zakładce kontakt.polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.