Konto 360° Student – konto studenckie Millennium Banku

Konto 360° Student – to rachunek dla studentów oraz młodych ludzi do 26. roku życia oferowany przez Bank Millennium (nie trzeba mieć statusu studenta, by go otworzyć). Jeśli przynajmniej raz w miesiącu zapłacisz kartą, unikniesz opłaty za debetówkę i zyskasz darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie. Prowadzenie konta jest bezpłatne. Sprawdź czy opłaca się założyć studenckie konto 360°.

Konto 360 Student
Konto studenckie w Millennium Banku

Nowy rachunek osobisty o nazwie Konto 360° jest na rynku już kilka lat, i co bardzo ważne, uniknął podwyżek opłat ważnych dla klientów. Oprócz „zwykłego” konta, które mogą posiadać wszyscy, niezależnie od wieku, w ofercie znalazły się dwa dodatkowe konta dla młodszych klientów, prowadzone na jeszcze korzystniejszych warunkach: Konto 360° Student (18-26) i Konto 360° Junior (do 18 lat). W tym artykule analizujemy plusy i minusy konta studenckiego.

Promocja „Zyskaj 360 zł”

Otwierając konto do 30 czerwca 2017 r. każdy nowy klient Millennium (czyli taki, który od 29 lutego 2016 roku nie posiadał żadnego rachunku w tym banku) zyska zwrot za zakupy dokonane kartą w wysokości 2% (maks. 30 zł na miesiąc) lub aż 5% BLIKIEM (maks. 30 zł na miesiąc). Łącznie w skali miesiąca można zarobić nawet 60 zł. Promocja trwa przez 6 miesięcy od otwarcia rachunku, co daje możliwy zysk w maksymalnej wysokości 360 zł. Sporo! Co trzeba zrobić?

 • otwórz Konto 360 Student,
 • zaloguj się do aplikacji mobilnej przynajmniej jeden raz w każdym miesiącu trwania promocji,
 • płać w sklepach za codzienne zakupy karta płatniczą lub BLIKIEM.

Aby otrzymać maksymalny zwrot miesięczny trzeba wydać 1500 zł kartą i 600 zł za pomocą kodów BLIK. To sporo jak na studencki budżet, ale jeśli nie uda Ci się osiągnąć tego pułapu, po prostu otrzymasz proporcjonalnie mniejszą premię.

Czym różni się konto 360° Student od zwykłego konta 360°?

Konto 360° Student różni się od zwykłego rachunku 360° tym, że nie trzeba posiadać 1000 zł miesięcznych wpływów na konto, by zostać zwolnionym z części opłat. Konto studenckie zawsze prowadzone jest bezpłatnie, a zwolnienie z opłaty za kartę i z opat za wypłaty gotówki z bankomatów następuje po dokonaniu jednej płatności kartą.

Konto 360° Konto 360° Student
*Warunki zwolnienia z opłaty za prowadzenie konta, kartę i wypłaty z bankomatów: min. 1000 zł miesięcznych wpływów na konto, przynajmniej 1 transakcja kartą płatniczą w miesiącu. *Warunki zwolnienia z opłaty za kartę i wypłaty z bankomatów: przynajmniej 1 transakcja kartą płatniczą w miesiącu.
Prowadzenie rachunku: 8 zł lub 0 zł* Prowadzenie rachunku: 0 zł
Wypłata z bankomatu w Polsce: 0 zł (bankomaty Millennium), 1 zł (BZ WBK i Planet Cash), 5 zł – w innych bankomatach lub 0 zł za wszystkie wypłaty* Wypłata z bankomatu w Polsce: 0 zł (bankomaty Millennium), 1 zł (BZ WBK i Planet Cash), 5 zł – w innych bankomatach lub 0 zł za wszystkie wypłaty*
Wypłata z bankomatu za granicą: 2,5% nie mniej niż 9 zł lub 0 zł* Wypłata z bankomatu za granicą: 2,5% nie mniej niż 9 zł lub 0 zł*
Miesięczna opłata za kartę: 7 zł lub 0* Miesięczna opłata za kartę: 4 zł lub 0 zł*

Jeśli jesteś zdecydowany na konto w Millennium, warto wybrać opcję studencką, ponieważ jest tańsza, a wymagania są mniej restrykcyjne (nie trzeba mieć stałych wpływów 1000 zł na konto, żeby korzystać z przywilejów).

Uwaga! Wszyscy klienci składają wniosek o otwarcie konta na tym samym formularzu. Dlatego zakładając Konto 360° nie zapomnij z listy rozwijanej wybrać opcji Konto 360° Student (tak, jak na zrzucie ekranu poniżej).

zakładanie konta w banku Millennium

Konto oszczędnościowe

Jeśli z kolei masz odłożoną gotówkę, na której chcesz zarobić, możesz w pakiecie otworzyć konto oszczędnościowe Millennium 360 Student, którego nazwa w obecnej ofercie banku to Konto Oszczędnościowe Profit. Przez pierwsze trzy miesiące uzyskasz podwyższone, promocyjne oprocentowanie.

Kto może otworzyć konto 360° Student

Rachunek dla studenta może otworzyć jedynie osoba w wieku 18-26 lat, ale wbrew temu, co sugeruje nazwa, nie jest on zarezerwowany wyłącznie dla studiujących. Jego użytkownikiem może być każdy w tym przedziale wiekowym. W momencie, gdy osiągniesz górą granicę wieku, musisz wybrać inny rachunek z oferty banku. Oczywiście najrozsądniejszą będzie zmiana na „standardowe” Konto 360. Wniosek o otwarcie rachunku złożysz na stronie Millennium Banku lub w oddziale.

Młodsze osoby, w wieku od 13 do 18 lat, mogą otworzyć Konto 360 Junior, w którym opłata za kartę nie jest pobierana po wykonaniu jednej płatności w miesiącu – czyli tak samo, jak w koncie studenckim. Po osiągnięciu pełnoletności, konto jest przekształcane w 360° Student.

Ile kosztuje konto 360° Student

Najważniejsze opłaty związane z tym rachunkiem to:

 • miesięczna opłata za prowadzenie rachunku: 0 zł,
 • opłata za wydanie karty: 0 zł,
 • miesięczna opłata za kartę: 4 zł lub 0 zł – jeśli dokonasz nią przynajmniej jednej płatności bezgotówkowej w miesiącu,
 • przelew zewnętrzny przez internet: 0 zł,
 • przelew natychmiastowy na numer telefonu BLIK do klientów Millennium, ING, PKO BP, BZ WBK: 0 zł,
 • przelew natychmiastowy w bankowości internetowej: 5 zł,
 • wypłata z bankomatów w Polsce kartą i kodem BLIK: 0 zł – jeśli dokonasz przynajmniej jednej płatności kartą (w poprzednim miesiącu); jeśli nie: 0 zł (z bankomatów Millennium), 1 zł (z bankomatów BZ WBK i Planet Cash), 5 zł – z pozostałych,
 • wypłata z bankomatów za granicą: 0 zł – jeśli dokonasz przynajmniej jednej płatności kartą (w poprzednim miesiącu); jeśli nie: 2,5% nie mniej niż 9 zł lub 0 zł,
 • wpłata i wypłata gotówki w oddziale Millennium Banku: 0 zł,
 • ubezpieczenie „Pakiet bezpieczeństwa”: 3,99 zł miesięcznie – ale nie jest ono obowiązkowe – nie musisz zgadzać się na jego uruchomienie.

Co jeszcze oferuje konto 360° Student?

Dodatkowe korzyści:

 • karta do Konta 360° do płatności zbliżeniowych (PayWave) i internetowych (3D Secure),
 • karta wirtualna Mastercard HCE zintegrowana z najnowsza wersją aplikacji Millennium, dzięki której zapłacisz smartfonem przy wykorzystaniu technologii NFC (tzw. HCE – karta wirtualna współpracuje z każda kartą SIM),
 • BLIK – czyli wypłaty z bankomatów i płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych za pomocą sześciocyfrowego kodu generowaną przez apkę na smartfonach,
 • wypłaty gotówki kartą podczas zakupów w sklepach i na stacjach benzynowych (cash back),
 • Menedżer Finansów - narzędzie do zarządzania budżetem osobistym,
 • przelewy na email lub numer telefonu bez konieczności podawania numeru konta odbiorcy w tym przelewy BLIK – dostępne u odbiorcy w ciągu zaledwie kilku sekund,
 • Konto oszczędnościowe Profit z podwyższonym oprocentowaniem na początek – przez pierwsze 3 miesiące od otwarcia konta 2,5% w skali roku,
 • limit kredytowy i kartę kredytową jeśli przelewasz na Konto 360 swoje wynagrodzenie,
 • Przyszłość + - program inwestycyjny, na który przez min. 5 lat odkładasz co miesiąc min. 100 zł oszczędności, które są inwestowane w wybrane fundusze inwestycyjne,
 • Lokata mobilna – możliwość założenia lokaty przez apkę mobilną z wyższym oprocentowaniem,
 • Happy Hours – w wybranych godzinach lokaty zakładane za pośrednictwem bankowości internetowej Millenet mają podwyższone oprocentowanie.

Konto 360 Student: debet

Będąc stałym klientem Millennium możesz starać się o uproszczoną procedurę przyznania debetu. Dla nowych użytkowników na początek będą jednak potrzebne stałe wpływy na rachunek. Jeśli pracujesz dorywczo lub otrzymujesz stypendium, nie powinno być problemów z uruchomieniem limitu w koncie. Jeżeli będziesz korzystać z limitu nie więcej, niż 7 dni w miesiącu, nie zapłacisz odsetek. Po tym okresie stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 11,64% w skali roku.

Konto 360 Student: bankomaty

Z jakich bankomatów możesz wypłacać pieniądze bez żadnych opłat? Są dwie możliwości:

 • Jeśli wykonasz przynajmniej jedną transakcję kartą (w poprzednim miesiącu; np. zapłacisz za zakupy w sklepie) na dowolną kwotę, wtedy do dyspozycji masz wszystkie bankomaty w Polsce i na świecie bez żadnych kosztów.
 • Jeśli nie wykonasz ani jednej transakcji kartą w miesiącu, będziesz mieć możliwość darmowego wypłacania pieniędzy z maszyn Millennium Banku. W Planet Cash i BZ WBK za każdą wypłatę zapłacisz 1 zł (to bardzo niska stawka), natomiast w pozostałych będzie to już więcej, bo 5 zł za wypłatę.

Millennium Visa Konto 360°

Karta Visa 360 Student
Karta Visa w Millennium Banku

Do konta studenckiego w Millennium wydawana jest debetowa karta Visa Pay Wave (z funkcją zbliżeniową). Możesz płacić nią w sklepach stacjonarnych i internetowych, zarówno w kraju, jak i za granicą. Jeśli jednak wybierasz się poza Polskę, pamiętaj, że bank pobiera prowizję za przewalutowanie (2%), dlatego jeśli często podróżujesz, lepiej zaopatrzyć się w konto walutowe i kartę rozliczaną np. w euro (w Millennium jest to Maesto Voyager, która kosztuje 1 euro miesięcznie). Dzięki temu zapłacisz dokładnie tyle, ile wynosi rachunek, bez ponoszenia dodatkowych opłat.

Wracając do Visy wydawanej do Konta 360, to daje Ci ona dostęp do ponad 1000 miejsc, w których otrzymasz zniżkę w ramach programu Inspiracje prowadzonego przez Millennium.

Program poleceń: Lubię to polecam

Jeśli Konto 360 spełni Twoje oczekiwania, możesz polecać je znajomym. Za spełnienie warunków (otwarcie i aktywne korzystanie z konta przez znajomego), każde z Was otrzyma nagrodę do wyboru:

 • 4 bilety do Multikina (2D) albo Heliosa (2D/3D),
 • bon na 80 zł do wykorzystania na empik.com,
 • Zwrot 10% za płatności kartą lub BLIKIEM, do 30 zł miesięcznie przez 3 miesiące,
 • Lokata 4% w skali roku, zakładaną na 3 miesiące na kwotę od 500 do 10 000 zł.

Czy warto otworzyć Konto Student 360°?

Konto 360 jest jednym z najlepszych rachunków studenckich, jednak trzeba pamiętać o dokonaniu przynajmniej jednej transakcji kartą w miesiącu kalendarzowym. Darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie, przelewy natychmiastowe na numer telefonu BLIK, dostęp do tanich produktów kredytowych i produktów oszczędnościowych z konkurencyjnym oprocentowaniem, a nawet, co najważniejsze – połączenie obsługi w oddziałach z bardzo dobrą aplikacją mobilną i nowoczesnym Millenetem stanowią największe atuty banku.

W ramach ciekawostki warto wiedzieć, że za pośrednictwem Millenetu kupisz ubezpieczenie OC, zarejestrujesz kartę SIM, zlecisz wypełnienie PIT-u przez urząd skarbowy, zalogujesz się na swoje konto w portalu ZUS, a nawet złożysz wniosek o świadczenie w programie rodzina 500 plus, bez wychodzenia z domu. Być może w przyszłości Ci się to przyda.

Millennium Student 360 opinie zbiera naprawdę dobre, przede wszystkim ze względu na bardzo jasny i prosty do spełnienia warunek uniknięcia opłat.  Elementem ważnym podkreślenia jest też duża stabilność oferty Banku Millennium – jak już wspomnieliśmy powyżej, Konto 360 jest prowadzone na takich samych warunkach niemal od momentu jego wprowadzenia na rynek, podczas gdy inne banki zmieniały w tym czasie taryfę opłat nawet kilkukrotnie.

Jak Konto 360 Student wypada na tle innych rachunków? Sprawdźcie sami w rankingu kont dla młodych i studentów!

Wniosek o otwarcie Konta 360 znajdziesz na stronie Millennium Banku »

Zobacz także:

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 08.06.2017 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.