Rejestracja karty SIM (numeru na kartę)

Prepaid to telefony działające w ramach tzw. ofert na kartę, dostępnych bez abonamentu. Aby móc z nich korzystać, aktualnie wystarczy tylko udać się do dowolnego sklepu, kupić starter i włożyć kartę SIM do telefonu. W roku 2017 ulegnie to zmianie. Do początku nowego roku mamy czas na obowiązkową rejestrację numeru na kartę, inaczej zostanie on wyłączony 1 lutego 2017 roku.

Rejestracja karty SIM
Numery na kartę trzeba zarejestrować do końca stycznia 2017 r. Fot: kontostudenta.pl

Skąd obowiązek rejestracji karty SIM?

Wprowadzone zmiany warunkuje tzw. ustawa antyterrorystyczna, której celem jest, aby wszystkie numery telefonów miały zarejestrowanego użytkownika. Dzięki temu w przypadku popełniania jakiegokolwiek przestępstwa, będzie łatwiej ustalić sprawcę (może to być pomocne nawet w celu zidentyfikowania stalkera). Niestety, to wszystko wymusza konieczność zarejestrowania także swoich aktualnie używanych numerów „na kartę”, kupionych jeszcze przed wejściem w życie ustawy. W przeciwnym razie zostaną one odłączone. Czas na rejestrację mija 31 stycznia 2017 r., numery bez danych klienta zostaną wyłączone 1 lutego 2017 r.

Rejestracja numeru na kartę krok po kroku

Aby zarejestrować kartę SIM u „dużego” operatora tj. Play, Plus, T-Mobile i Orange, a także marek do nich należących i wirtualnych operatorów, korzystających z ich sieci, możesz udać się do salonu lub firmowego punktu sprzedaży i podać swoje dane (pokazując do wglądu swój dowód osobisty lub paszport). Zarejestrowana w ten sposób karta SIM będzie dalej funkcjonować po wejście w życie ustawy antyterrorystycznej.

  1. Weź ze sobą kartę SIM, którą chcesz zarejestrować, dowód osobisty lub paszport i udaj się do salonu lub punktu swojego operatora (szczegóły pod linkami dostępnymi poniżej).
  2. Wypełnij formularz rejestracyjny i okaż dokument do wglądu.
  3. Po otrzymaniu SMS-a od operatora z informacją o pomyślnej rejestracji wpisz kod umożliwiający otrzymanie bonusu (szczegóły także znajdziesz poniżej).

Rejestracja karty SIM przez internet

Większość operatorów nie umożliwia (jeszcze?) rejestracji numeru na kartę przez internet, ponieważ ustawa nakłada na nich obowiązek weryfikacji tożsamości klienta, co przez sieć może być utrudnione. Virgin Mobile, oprócz punktów stacjonarnych, daje możliwość rejestracji online, z zamówieniem dokumentów do podpisania przez kuriera.

Bonusy za rejestrację SIM

Aby uniknąć długich kolejek do salonów, a przede wszystkim aby utrzymać swoich dotychczasowych klientów i przyciągnąć osoby korzystające z innych sieci, operatorzy już teraz promują wczesną rejestrację numerów prepaid. Biorąc pod uwagę, że i tak prędzej czy później konieczna będzie rejestracja, warto skorzystać z bonusów, które oferują. Co można zyskać?

Orange i Nju mobile bonusy za rejestrację

10 GB + 1000 minut do wszystkich w Orange

Użytkownicy kart prepaid w Orange i Nju mobile mogą zarejestrować swoje numery w salonach, a następnie otrzymać 30-dniowy bonus w postaci 1000 minut do wszystkich sieci i paczki 10 GB internetu. Aby tak się stało po zarejestrowaniu numeru należy wysłać SMS-a o treści: BONUS pod numer: 80028.

Promocja trwa do 18 sierpnia 2016 r.!

Play bonusy za rejestrację

Sieć PLAY gwarantuje klientowi, który zarejestruje numer w ofercie „PLAY na kartę” trzy bonusy, odpowiednio:

  • 100 zł do wykorzystania na dowolne usługi (dla nowych klientów, dla osób z dłuższym stażem w sieci bonus wynosi od 200- 500 zł),
  • 10 GB internetu w smartfonie,
  • 1 rok ważności konta na połączenia wychodzące.

W przypadku oferty „PLAY Internet na kartę” nie otrzymasz rocznej wartości konta, ale za to pakiet internetu zostanie zwiększony do 100 GB. Bonus jest ważny przez 30 dni i należy go aktywować, wpisując na klawiaturze telefonu kod *111*300*1# i zatwierdzając zieloną strzałką (klawiszem połączenia).

Plus bonusy za rejestrację

Plus i nawet 500 zł doładowania. Plus przebija konkurencję i w zamian za rejestrację oferuje:

  • doładowanie o wartości 500 zł,
  • 50 GB internetu w smartfonie,
  • rok ważności konta w taryfach Nowy Plus Internet na Kartę, Plus na Kartę, PnK Rok Ważności Konta, PnK bez limitu, JA + NA KARTĘ.

Aby otrzymać nagrody, należy wysłać smsy o treści BONUS pod numer 80110 oraz o treści RWK pod numer 80110. Bonusy są ważne przez 30 dni.

Virgin Mobile bonusy za rejestrację

Zwrot 50% opłaty za pakiet #PEŁENLUZ, #BEZLIMITU, #NAJLEPIEJ, #DLAMNIESUPER przez dwa miesiące. Po otrzymaniu od nas potwierdzenia zarejestrowania numeru, wpisz na klawiaturze telefonu kod *222*50#, aby aktywować bonus.

Plush bonusy za rejestrację

Analogicznie do sieci Plus, czyli:

  • 500 zł na rozmowy oraz SMSy do wszystkich, 50 GB – wysyłając darmowego SMSa o treści BONUS pod numer 80110. Bonusy ważne przez miesiąc.

Rejestracja numeru – czy warto się spieszyć?

Jak widać, operatorzy promują rejestrację numerów dużymi, ale także krótkimi bonusami. Warto szybko skorzystać z tych promocji, bo i tak bez zapisania danych, karta zostanie wkrótce wyłączona. Warto też, przy okazji przyjrzeć się swojemu planowi taryfowemu i może pomyśleć o modyfikacji lub całkowitej zmianie oferty.

Ważne: Aby zarejestrować numer musisz mieć ukończone 13 lat i dowód osobisty lub paszport –  w takiej sytuacji możesz zarejestrować numer na siebie. Jeśli nie masz dowodu ani paszportu, musisz iść do sklepu/salonu z rodzicem (lub opiekunem prawnym).

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Aktualności finansowe

Rafał Bajkowski, redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 29.07.2016 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.