Zmiany w opłatach za eKONTO i eKONTO dla młodych

mBank wprowadził we wrześniu 2013 r. modyfikację taryfy opłat i prowizji, zgodnie z którą zmieniają się zasady pobierania opłat za kartę płatniczą i wypłaty z bankomatów. Kończy się również promocja „Rok bezpłatnych bankomatów”.

eKONTO dla młodych (18-26)

W miejsce promocji „Rok bezpłatnych bankomatów” dla osób w wieku do 26 lat, bank wprowadził bezpłatną usługę wypłat z bankomatów w kraju dla posiadaczy eKONTA dla młodych (18-26 lat), którzy otworzą rachunek po 26 września 2013 r.

W związku z tą zmianą posiadacze eKONTA dla młodych od 5 listopada 2013 będą zwolnieni z 4-złotowej opłaty za kartę, jeśli wydadzą w miesiącu przynajmniej 200 zł przy jej użyciu (dowolna liczba transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 200 zł). Do tej pory kwota ta wynosiła 100 zł.

Po osiągnięciu 26 roku życia eKONTO dla młodych zostaje przekształcone w eKONTO z darmowymi bankomatami (wszystkie bankomaty w Polsce za darmo, zwolnienie z opłaty za kartę w przypadku wydania 200 zł w miesiącu, inaczej: 7 zł).

eKONTO

Dla posiadaczy klasycznego eKONTA, które nie uprawnia do darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce, najważniejszą zmianą jest podwyższenie opłaty za wypłatę z bankomatów obcych (czyli bankomatów spoza sieci Euronet, Cash4You, eCard oraz BZ WBK) z 5 zł do 3% transakcji (minimum 5 zł, nie więcej, niż 9 zł).

Sieć bankomatów, z których wszyscy klienci mBanku mogą bezpłatnie wypłacać gotówkę została poszerzona o około 350 bankomatów dawnego Kredyt Banku (obecnie Bank Zachodni WBK), co daje blisko 5500 bezpłatnych bankomatów na terenie całego kraju.

Ponadto posiadanie usługi „Wypłaty ze wszystkich bankomatów” w rachunku eKONTO od 5 listopada 2013 r. nie będzie zwalniało z opłaty za kartę. W przypadku tego rachunku warunkiem umożliwiającym bezpłatne korzystanie z karty pozostaje dokonanie transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 100 zł miesięcznie.

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Aktualności finansowe

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 09.09.2013 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.