Kontoaktywator – 4 % na koncie osobistym w BGŻ BNP Paribas

Bank BGŻ BNP Paribas przygotował nową odsłonę promocji Konta Praktycznego pod nazwą Kontoaktywator. Dzięki niej konto osobiste jest oprocentowane na aż 4% w skali roku, do wysokości najwyższego wpływu. Dodatkowo można na rok otrzymać nieoprocentowany debet.

Kontoaktywator BNP Paribas
Kontoaktywator - promocja BGŻ BNP Paribas, źródło: bgzbnpparibas.pl

Kontoaktywator zamiast Aktywnej pensji

Co można zyskać w promocji Kontoaktywator?

  • oprocentowanie 4% w skali roku (przez 12 miesięcy, do maksymalnej kwoty 5000 zł),
  • nieoprocentowany kredyt w koncie (przez 12 miesięcy, maksymalnie do 5000 zł ).

W promocji, która jest przeznaczona dla nowych klientów, możesz wziąć udział składając wniosek o założenie konta na stronie bgzbnpparibas.pl w dniach od 17 września do 31 października.

4% na koncie osobistym

W nowej wersji promocji powiązanej z Kontem Praktycznym (dawniej znanym pod nazwą Aktywna Pensja) bank podwyższy odsetki na rachunku do 4 procent. Promocyjnym oprocentowaniem będą objęte środki do wysokości kwoty największego wpływu w danym miesiącu (ale określono limit – maksymalnie 5 tys. zł). Przelew może być wykonany także z Twojego konta w innym bank.

Uwaga! W przypadku promocji przelew może być wykonany z Twojego konta w innym banku, ale aby spełnić kryterium zwolnienia z opłaty za konto (dotyczy osób powyżej 26 lat) przelew nie może pochodzić z Twojego rachunku w innym banku.

Warto pamiętać, że aby korzystać z promocji należy posiadać aktywną kartę debetową, wyciągi elektroniczne oraz trzeba wyrazić zgodę na komunikację marketingową. Podwyższone oprocentowanie obowiązuje przez 12 miesięcy od otwarcia konta.

Darmowy debet do 5000 zł

W promocji można uzyskać również dostęp do dodatkowych środków w postaci limitu w koncie. Każdemu, kto złoży wniosek o debet w koncie w minimalnej wysokości 1000 zł i maksymalnej kwocie równej największemu wpływowi w miesiącu (maksymalnie 5 tys. zł), a także otrzyma pozytywną decyzję kredytową, bank udzieli wspomnianego limitu bezpłatnie, na okres jednego roku. Co więcej, klient nie zapłaci w okresie promocji żadnych odsetek. Jest to dobry sposób na zapewnienie sobie płynności finansowej, jeśli często potrzebujesz dodatkowych środków.

Kto może wziąć udział w promocji?

Do udziału w promocji uprawniony jest każdy kto ukończył 18 lat i nie posiadał konta w BGŻ BNP Paribas przez okres pół roku przez dołączeniem do promocji (dotyczy to także okresu przed połączeniem banków). Jeśli założysz konto 25 września, to możesz wziąć udział w promocji jeśli nie posiadałeś rachunku w BGŻ, BNP lub w połączonym banku w okresie od 25 kwietnia do 25 września. Czas na składanie wniosków o otwarcie konta upływa 31 października 2015 r.

Konto Praktyczne – opłaty

Ile kosztuje Konto Praktyczne w BGŻ BNP Paribas?

  • 0 zł za prowadzenie konta dla osób do 26. roku życia lub w przypadku osób powyżej 26 lat – po otrzymaniu pojedynczego wpływu na konto (pochodzącego spoza rachunków klienta – także w innych bankach) w kwocie minimum 1000 zł; w innej sytuacji opłata 10zł,
  • 0 zł za wydanie karty Mastercard,
  • 0 zł za użytkowanie karty Mastercard dla osób do 26. roku życia; dla osób powyżej 26 lat karta jest bezpłatna po wydaniu nią minimum 300 zł w miesiącu, w innej sytuacji opłata wynosi 7 zł,
  •  0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie,
  • 0 zł za przelewy  internetowe,
  • 6 zł za przelew w placówce,
  • 1,8% min. 55 zł za odnowienie kredytu w koncie na kolejny rok (po pierwszym darmowym roku w ramach promocji) oraz za podwyższenie limitu.

Podsumowując, jeśli masz mniej, niż 26 lat, konto będzie bezpłatnie prowadzone; darmowa będzie również karta płatnicza.

Jeśli masz więcej, niż 26 lat, musisz zapewnić przynajmniej 1000 zł miesięcznych wpływów na konto, by uniknąć opłaty za prowadzenie (10 zł), a także wydawać min. 300 zł kartą debetową, by zostać zwolnionym z opłaty za nią (7 zł miesięcznie).

Czy to się opłaca?

Oferta jest dobrą propozycją dla studentów mających mniej niż 26 lat, którzy dysponują oszczędnościami i chcą mieć, oprócz bezwarunkowo darmowego konta, pewność wysokiego oprocentowania przez rok.

Dla klientów, którzy skończyli już 26 lat warunki są już nieco ostrzejsze. By interes był opłacalny, trzeba zapewnić sobie zwolnienie z opłat, czyli: zapewniać stały wpływ zewnętrzny w kwocie minimum tysiąca złotych i płacić kartą w sklepach. Jednak w przypadku osób, dla których konto w BGŻ BNP Paribas będzie głównym rachunkiem, wymagania te nie powinny stanowić żadnego problemu.

Ciekawą propozycją jest też całkowicie darmowy (przez okres pierwszego roku) kredyt w koncie. W przypadku promocji BGŻ BNP Paribas oddamy tyle, ile pożyczyliśmy, a dla osób borykających się z brakiem płynności finansowej, może to być dobry sposób na zdobycie darmowego finansowania.

Na co należy zwrócić uwagę?

Opisane warunki promocyjne są graniczone czasowo – trwają 12 miesięcy od podpisania umowy o konto/od udzielenia kredytu w koncie.

Po zawarciu umowy o konto masz maksymalnie 3 miesiące na złożenie wniosku o darmowy debet.

W przypadku osób, które mają więcej, niż 26 lat i nie spełnią warunków wymaganych do braku opłat za konto i kartę, suma kosztów miesięcznych może wynieść nawet 17 zł!

Wpływ na konto w kwocie minimum 1000 zł zwalniający z opłaty za prowadzenie konta osoby powyżej 26. roku życia, nie może być wysłany z rachunku należącego do tego samego klienta (ani w BGŻ BNP ani w innym banku).

Wniosek o otwarcie Konta Praktycznego w promocji Kontoaktywator znajdziesz na stronie banku.

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Aktualności finansowe

Rafał Bajkowski, redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 24.09.2015 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.