Finansometr we wszytkich kontach ING. Sprawdź, jak wydajesz pieniądze!

Fiansometr, czyli narzędzie ułatwiające zarządzanie budżetem osobistym, od lipca jest już dostępne dla wszystkich klientów posiadających konta w polskich złotych i korzystających z bankowości internetowej ING Banku. Tym samym zakończyła się faza testów i klienci mają do dyspozycji ciekawe narzędzie finansowe.

Co to jest?

Finansometr - system do zarządzania finansami
Finansometr, źródło: ing.pl

Finansometr to usługa zintegrowana z kontem bankowym w ING, która samodzielnie przyporządkowuje przelewy, transakcje kartą, czy wpływy na konto, do odpowiednich kategorii.

Korzyścią dla Ciebie jest to, że w każdej chwili masz dostęp do podanego w przystępnej formie wykresów raportu, który pozwoli Ci na szybki wgląd w Twoje nawyki wydatkowe i sposób konstruowania budżetu. System sam uczy się, jak przyporządkować dany wydatek, lecz zawsze możesz uzupełnić dane ręcznie i stworzyć pożądane przez Ciebie kategorie. Co ciekawe, możesz dokonać porównania z innymi osobami, podobnymi do Ciebie pod względem cech demograficznych.

Od marca z Finansometru korzystali klienci ING, którzy zgłosili się do dobrowolnych testów nowego narzędzia. Teraz, gdy zostało już dopracowane, jest ono powszechnie dostępne z poziomu bankowości elektronicznej.

Ile to kosztuje?

Korzystanie z Finansometru jest darmowe. Nie ponosisz żadnych dodatkowych opłat, a dostęp do niego masz po zalogowaniu do swojego konta w ING, 24 godziny na dobę. Nie musisz też w żaden sposób go aktywować.

Czy warto?

Zdecydowanie warto! Nic nie tracisz (korzystanie z Finansometru jest bezpłatne), a zyskujesz wiedzę na temat swojego budżetu, i oszczędzasz czas, ponieważ system oblicza transakcje i przyporządkowuje je według określonych kategorii samodzielnie. W dodatku, co zostało przez nas sprawdzone, radzi sobie z tym bardzo dobrze i niemal wszystkie transakcje trafiają do właściwych kategorii – na przykład zakupy w sklepie spożywczym do „zakupów podstawowych”, a faktura za telefon do „rachunków i mediów”.

Podliczanie wydatków z danych obszarów życia to pierwszy krok do mądrego zarządzania swoimi pieniędzmi. Do tej pory potrzebna była kartka papieru i ołówek lub arkusz kalkulacyjny, który przychodził z pomocą podczas obliczeń. Teraz nie musisz nawet nic wpisywać, a Finansometr sam przedstawi Ci raporty wydatkowe. Polecamy przetestować samodzielnie :)

Jak zacząć korzystać?

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta w banku ING, możesz je otworzyć wypełniając wniosek o otwarcie rachunku na stronie banku.

Jeśli posiadasz już rachunek w ING Banku, wystarczy , że zalogujesz się do bankowości elektronicznej i z głównego ekranu wybierzesz ikonę finansometr. Przydatne pytania i odpowiedzi znaleźć można na stronie banku.

Przydatne linki:

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 08.07.2012 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.